Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
HAPPYSAD

HAPPYSAD

19 października 2023, czwartek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

19 października 2023

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Stodoła Sp. z.o.o.

Artyści na koncercie

CZECHOSLOVAKIA
Happysad
Penthouse

Gatunek

Rock & Pop
Newsletter

Happysad już 19 października w Klubie Stodoła w ramach jesiennej trasy PYŁ TOUR!

19 października 2023 w Klubie Stodoła wystąpi Happysad! Zespół zagra w Warszawie w ramach jesiennej trasy koncertowej PYŁ TOUR, prezentując swój najnowszy singiel “Pył”. Nie zabraknie również największych hitów i koncertowych klasyków! Goścmi specjalnymi wydarzenia będą zespoły: Penthouse  oraz CZECHOSLOVAKIA. Bilety dostępne w sprzedaży!

 

 

Zespół Happysad rusza w kolejną jesienną trasę. Tym razem z nowym singlem, który ukaże się już w połowie września. Po bardzo pracowitym sezonie letnich koncertów plenerowych zespół wraca do ulubionych klubów muzycznych. Trasa PYŁ TOUR będzie okazją do posłuchania zarówno ich najnowszych dokonań jak i klasyków oraz koncertowych pewniaków. W setliście pojawi się nowa piosenka „Pył”. 

Melodyjny i gitarowy utwór, który dał nazwę trasie swoją premierę będzie miał w połowie września. Będzie to duet Kuby Kawalca z… Drugi głos zespół przedstawi lada moment. Trasa odwiedzi kilkanaście miast i zakończy się 2 grudnia w bardzo znamiennym dla zespołu miejscu, czyli w Klubie Semafor w Skarżysku Kamiennej. To w tym klubie Happysad stawiał swoje pierwsze kroki w nim grał pierwsze koncerty i nabierał pewności siebie. 

Zapraszamy koncert Happysad w Warszawie, który odbędzie się już 19 października 2023 w Klubie Stodoła!

 

—-------

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1300 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

W lipcu 2004 r. ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”, a rok później „Podróże i pod prąd”. 1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez Happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. Premiera tej płyty znalazła się na pierwszym miejscu OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Dziś „Wszystko jedno” i „Nieprzygoda” są platynowymi płytami.

Koncertowe wydawnictwo DVD Happysad "Na żywo w STUDIO" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a pół roku później zostało platynową płytą.

W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

Kolejne premierowe płyty zespołu debiutowały na szczycie OLIS i szybko pokrywały się złotem, a wydana w 2009 r. płyta „Mów mi dobrze” oraz pochodząca z 2012 r. „Ciepło/zimno” zyskały status platynowej płyty. W 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku.

W 2014 roku nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty. Kolejna płyta zespołu „Ciało obce” pochodzi z lutego 2017 r, a albumowi towarzyszy 11 wideoklipów zrobionych przez ekipę SKY Piastowskie, które w ciągu roku od premiery zgromadziły ponad 10 milionów wyświetleń, a album ma status złotej płyty.

Ósma płyta Happysad nosi tytuł „Rekordowo Letnie Lato”, ukazała się 29 listopada 2019 r, a przy jej powstaniu zespół współpracował z pięcioma producentami (Leszek Kamiński, Jacek Miłaszewski, Paweł Cieślak, Marcin Bors, Bogdan Kondracki).

Rok 2020 przyniósł kolejne wydawnictwo koncertowe (2CD/DVD) będące rejestracją koncertu na Pol’and’Rock Festival 2019.

W 2021 roku zespół obchodził dwudziestolecie istnienia, które świętował okolicznościową płytą „Odrzutowce i Kowery” oraz książką biograficzną „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej.

W 2022 zespół wydał singiel „Zwierz”, który dał tytuł jesiennej trasie, a w marcu 2023 pojechał w wyjątkową, intymną i siedzianą trasę „Happysad Inaczej”. Na jesień tego roku, zespół przygotował kolejnego singla, który również dał tytuł jesiennej trasie koncertowej „Pył”. Premiera singla 15 września 2023.

 

Skład zespołu:

Kuba Kawalec - wokal, gitara

Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara

Artur Telka – bas

Jarek Dubiński – Dubin – perkusja

Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal

Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe, wokal---

Goście specjalni:

Penthouse (PL)

Grupa stworzona przez muzyków znanych z wielu innych projektów, takich jak The Black Tapes, Colors, Jack Saint czy Ahimsa. Jako Penthouse starają się wypełnić niezagospodarowane jeszcze, ich zdaniem, miejsce w polskim rocku. Jak sami piszą, „To co robimy wskazuje na poszukiwanie nowych wizji, tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych. Na żywo Penthouse to siła życia. W swojej pracy łączymy pewność siebie i enigmatyczność. Używając grubych plam dźwięku, kombinacji głosów poszerzamy oraz wzbogacamy swój warsztat pisania i komponowania.” I tego należy się po nich spodziewać. Po pierwszych opublikowanych singlach zapowiadających debiutancką płyty, która ukazała się w maju dzięki wytwórni Antena Krzyku, było wiadomo że to zespół nietuzinkowy Po takiej introdukcji już wiadomo, że warto zobaczyć ich na żywo. Zespół podkreśla: dajemy Ci miejsce gdzie możesz się zatracić albo odnaleźć. Czuj się zaproszony/a. Skład zespołu: Michał Strażewski / wokal, Tomek Sierajewski / gitara, Tomek Szewczyk / bass, Amadeusz Górski / klawisze, Dawid Ryski / perkusja, Zosia Gąsiorowska / chórki, Magda Gąsiorowska / chórki.

 

 

CZECHOSLOVAKIA / grunge indie pop punk / Gdańsk

Grają głośno i słonecznie. Inspirują się muzyką z 30Ton, czyli latami 90-ymi na pełnym Tony Hawku. Czuć od od nich amerykański luz, słońce, plażę i beztroskę a także echa Pavement, Weezer czy Dinosaur Jr. W sumie są to przebojowe melodie, ale utopione w fali gitarowego jazgotu. Wypłynęli szerzej na niezalowe wody na trzeciej płycie „A'more” wydanej w 2021 roku przez Koty Records (CD) i Prototapes (MC). Grają żywiołowe koncerty. W tym roku zaliczyli m.in. Sea You Festival, Męskie Granie, Soundrive Festival i Great September. Zaliczą również Ciebie i o dziwo będzie Ci się podobało.

 

"Nie wiem, jak Czechoslovakia to zrobiła, ale ilekroć wracam do „A'more", zupełnie sie wyłączam

i automatycznie odsuwam na bok wszelkie troski. Zespół zaprosił mnie do własnego uniwersum, a ja wskoczyłem tam na główkę i gwarantuje wam, ze jeśli posłuchacie tej płyty, poczujecie to samo."

Łukasz Brzozowski, Soundrive

 

"Happysad to dla ciebie pretensjonalne miękiszony, ale hałasowanie w stylu dawnej Ewy Braun znajdujesz z kolei zbyt intensywnym? Zapraszam do Czechoslovakii, gdzie odnajdziesz złoty środek pomiędzy ładnymi, przebojowymi piosenkami z fajnymi, ale nieprzefajnowanymi tekstami a gitarowym zgiełkiem. Muzyka gdańskiego tria jest zresztą trochę taka, jakim na pierwszy rzut oka jawi się lider grupy Adam Piskorz: tlenione włosy, uśmiech na twarzy, kolorowa koszula, ale w dłoniach gitara z charakterystycznym wycięciem, czyli instrument, którym raczej zwykli masakrować uszy słuchaczy metalowcy. Słońce walczy tu z nostalgią, struktura z chaosem, grzeczność z duchem iście chuligańskim. Dawno nie widziałem na rockowym koncercie tak radośnie roztańczonej publiczności. I nastoletniej, i starszej, która pewnie wędrowała przy tej wybitnie najntisowej muzyce myślami do lat swej młodości. 25 lat temu telewizyjna Dwójka na pewno emitowałaby teledyski Czechoslovakii w magazynie "Clipol". A ja nagrywałbym je na kasetach VHS."

Jędrzej Słodkowski, Gazeta Wyborcza

 

 

--------

Happysad - PYŁ TOUR

Goście specjalni: Penthouse. CZECHOSLOVAKIA

19 października 2023, Klub Stodoła

ul. Batorego 10, Warszawa

Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej:

www.ticketclub.pl

 

 

-----

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: kontakt@ticketclub.pl

Data

19 października 2023

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Stodoła Sp. z.o.o.

Artyści na koncercie

CZECHOSLOVAKIA
Happysad
Penthouse

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388