Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
HEY

HEY

16 grudnia 2010, czwartek, , Duża Scena

Data

16 grudnia 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Artyści na koncercie

HEY

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Zapraszamy na niezwykły koncert, który odbędzie się 16 grudnia. BILETY W SPRZEDAŻY!

Bez przesady można powiedzieć, że Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych.
Od 1992 r. ich twórczość - znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednały sobie publiczność.

Pierwsza płyta Hey'a "Fire" wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Kolejne studyjne wydawnictwa Hey'a to: "Ho!" (1994), "Heledore" (EP, 1995), "?" (1995), uznawana przez wielu fanów za najlepszy album w historii grupy. Kolejne to "Karma" (1997) oraz "Hey" (1999), po wydaniu którego zespół opuścił jego współzałożyciel i lider Piotr Banach. Zastąpił go gitarzysta Paweł Krawczyk (wcześniej m.in. Ahimsa i Houk), który doskonale wkomponował się w zespół, czego dowodem była płyta "[sic!]" (2001). Krążek przyniósł kilkanaście doskonałych piosenek, powrót na listy przebojów i renesans popularności Hey'a. Zorganizowaną z okazji 10-lecia istnienia zespołu trasę koncertową podsumował podwójny album "[koncertowy]" (2003).
W tym samym roku został wydany premierowy album "music, music", na którym Hey zaproponował dość eksperymentalne kompozycje nasycone elektroniką. I choć wielu twierdziło, że zespół zbyt daleko odszedł od swoich korzeni, to jednak frekwencja na trasie promującej to wydawnictwo potwierdziła, że publiczność doceniła również nowe pomysły muzyków.

Kolejny studyjny album "Echosystem" (2005) jest zdecydowanie bardziej gitarowy i melodyjny niż poprzedni, a momentami wręcz przebojowy. Kilka miesięcy po jego premierze ukazało się DVD "Echosystem", zawierające paradokumentalny film przedstawiający pracę zespołu nad płytą. We wrześniu 2007 w warszawskim Teatrze Roma odbył się koncert z cyku MTV Unplugged. Nowe aranżacje piosenek, wyśmienici goście i rozbudowane instrumentarium sprawiły, że znane piosenki Hey'a zyskały zupełnie nowe oblicze. Koncert wydany w formie CD i DVD stał się jednym z bestsellerów roku 2007. Krótko po tym wydarzeniu zespół zagrał kolejną jubileuszową trasę - "92-07", tym razem z okazji 15. urodzin.

Hey nagrał dotychczas osiem płyt studyjnych i trzy koncertowe. Wśród wielu nagród, jakie otrzymał, muzycy bardzo cenią sobie "Złoty Bączek", który zespół otrzymał na Przystanku Woodstock, za najlepszy koncert na festiwalu w 2004 r. Wyboru dokonali uczestnicy imprezy. Warto również wspomnieć, że Hey i Katarzyna są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyk - podczas ostatniej edycji płyta "Hey MTV Unplugged" została doceniona trzykrotnie - w kategoriach: album rock/metal, najlepsza oprawa graficzna płyty oraz produkcja muzyczna roku. Katarzyna zaś została m.in. autorką i wokalistką roku. Wydawnictwo to zostało nagrodzone również przez słuchaczy Radia Eska Rock, którzy wybrali go najlepszym polskim rockowym albumem 2007 r. Na jesieni odbyła się trasa koncertowa HEY MTV Unplugged; zespół dał również koncert w londyńskim klubie Scala.

Początek roku 2009 upłynął pod znakiem pracy nad nowym albumem, którego część instrumentalna została zarejestrowana w urokliwym miasteczku westernowym w Sarnowej Górze, a wokale w studio Fonoplastykon we Wrocławiu. Płyta zatytułowana "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" ukazała się 23 października 2009 r. i znalazła do tej pory niemal 60 tys. nabywców. Zespół promował płytę trasą "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!".

Skład zespołu:
Katarzyna Nosowska - wokal,
Marcin Żabiełowicz - gitara,
Jacek Chrzanowski - bas,
Robert Ligiewicz - bębny,
Paweł Krawczyk - gitara.
Podczas koncertów zespół wspomagają na instrumentach klawiszowych Krzysztof Zalewski lub Marcin Macuk.

W międzyczasie ukazało się pięć płyt solowych Nosowskiej: "puk puk" (1996), "Milena" (1998), "Sushi" (2000), "UniSexBlues" (2007), "Osiecka", 2008).
W ramach ciekawostki, warto też wspomnieć, że w latach 2002-2004 Nosowska wspomagała na koncertach legendę polskiego punka - grupę Dezerter.

Bieżące informacje dotyczące najbliższych koncertów i działalności zespołu można znaleźć na:
www.hey.pl,
www.myspace.com/heypl,
www.youtube.com/heypltv

Data

16 grudnia 2010, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Artyści na koncercie

HEY

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31