Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Hunter

Hunter

7 listopada 2009, sobota, , Duża Scena

Data

7 listopada 2009

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Blindead
HUNTER
Rootwater

Gatunek

Hard & Heavy
Rock & Pop
Newsletter

HUNTER

Po niemal czterech latach przerwy, zespół nagrał album ,,Hellwood’’ zawierający 55 minut i 66 sekund z muzyką inspirowaną tym razem ich ulubionymi, a przy okazji kultowymi filmami. Od tytułu począwszy, poprzez muzykę, teksty a kończąc na warstwie graficznej to muzyczna, parafilmowa podróż do najdalszych zakamarków nie tylko snów i marzeń, ale także koszmarów i lęków. Soundrack do filmu zwanego życiem. To jednak nie wszystko. Filmy były bowiem jedynie punktem wyjścia do wielu rozległych, nierzadko bardzo mocnych tematów, które na niej odnajdziecie. Padło wiele nowych i bardzo ciężkich słów i dźwięków... Tak właśnie się dzieje, gdy świat baśni i fantazji przeplatający się z horrorem życia - spotykają muzykę... W warstwie muzycznej tym razem zespół ma niespodziankę dla fanów wszystkich poprzednich płyt. Można powiedzieć, że jest to miejscami swego rodzaju synteza, nierzadko dość przewrotna synteza. Ale "HellWood" nie tylko łączy w sobie moc "Requiem", magię "MedeiS" i ciężar "T.E.L.I..." .Tym razem posunęli się znacznie, znacznie dalej... O wiele dalej niż na wszystkich ich poprzednich płytach razem wziętych... "Hellwood" to pierwszy album grupy nagrany z nowym perkusistą Darkiem "Darayem" Brzozowskim.

 

 

Rootwater

15 czerwca do sklepów muzycznych trafił nowy album Rootwater zatytułowany „Visionism”. To trzecia płyta w dyskografii warszawskiego zespołu i zarazem ogromny krok do przodu. Zawsze dbali o to żeby ich wizerunek był spójny i dobrze przemyślany, ale tym razem to już naprawdę światowa jakość.

 Wokalista Maciek Taff w intrygujący sposób przybliża tematykę albumu: „Wyobraź sobie , że wszystko co cię otacza, cała twoja rzeczywistość, kolory, smaki, dźwięki są złudzeniem ... twój świat, twoi przyjaciele z którymi żyjesz, wrogowie z którymi konkurujesz, cele do których dążysz są nieprawdziwe, nawet siebie samego widzisz inaczej… że to tylko projekcja nieprawdziwego świata, który udaje świat realny, daje ci iluzję prawdziwego życia ... ...i jeżeli masz przeświadczenie, że coś takiego może mieć miejsce to wróć do źródła, przedrzyj się przez zasłony przyjętych nawyków, przyzwyczajeń i schematów do najstarszych elementów twej duszy i przypomnij sobie jaki byłeś ,działaj tak jakbyś był ostatnim bastionem upadającego człowieczeństwa z pełną niepohamowaną wiarą... „

 

Blindead

Polska grupa muzyczna spod znaku niekonwencjonalnego mocnego grania, wiązana bardzo często ze sceną post i sludge metalową. Jeden z zespołów, który swoją orginalnością stara sie wyznaczyć nowe przestrzenie w muzyce. Z jednej strony w Blindead znaleźć można transowe i rozbudowane kompozycje, z drugiej zaś bardzo ciężkie brzmienie, idące w parze z umiejętnie wplatanymi elektronicznymi patentami, które nadają ich twórczości ogromnej przestrzeni.
Zespół ma na koncie 3 oficjalne wydawnictwa ('Devouring Weakness' 2006, 'Autoscopia: Murder In Phazes' 2008, 'Impulse' EP 2009) i zagrał dotychczas m.in. z: Neurosis, Cult of Luna, Minsk, Meshuggah, Anathema, Nyia czy Antigama.

Data

7 listopada 2009

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Blindead
HUNTER
Rootwater

Gatunek

Hard & Heavy
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388