Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Hunter

Hunter

22 listopada 2012, czwartek, , Duża Scena

Data

22 listopada 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Antyradio Coverband
HUNTER

Gatunek

Hard & Heavy
Rock & Pop
Newsletter

 

18:30 - Otwarcie drzwi

19:15 - 20:00 Antyradio Coverband

20:30 - Hunter


Support: Antyradio Coverband

Hunter: Zespół powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła 'Draka' Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza 'Brooza' Sławińskiego. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard "Die Hard The Hunter". Hunter od początku istnienia aktywnie koncertował, również poza granicami kraju.


Po jednym z występów w Niemczech w 1991 roku zespół otrzymał propozycję wydania płyty. Debiutancki album zatytułowany "Requiem" wydany został przez Meridian Publishing w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja).

W 1996 roku Hunter zagrał przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock jako kwartet - ponownie z Robertem Ropiakiem, który powrócił do zespołu na trzy lata. W 1999 roku zastąpił go Piotr Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty - do grupy w miejsce 'Goliasha' dołączył Konrad 'Saimon' Karchut.

W 2001 roku do sklepów trafiło wydawnictwo "Live", na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock oraz dodatkowo studyjna wersja utworu "Kiedy Umieram" i teledyski do pochodzących z debiutanckiego krążka kompozycji "Freedom" i "Screamin' Whispers".

Na początku 2002 roku, podczas koncertu charytatywnego Wielkiej Orkiestry w Szczytnie, nagrany został z klip do "Kiedy Umieram...". Produkcja - zarówno w wersji audio jak i video pojawiła się w stacjach radiowych oraz telewizyjnych. "Kiedy Umieram..." zapoczątkował jednocześnie nowe oblicze zespołu, jeżeli chodzi o samą muzykę. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich. Wykorzystano również po raz pierwszy w tle instrumenty klawiszowe.

Trzeci album - "Medeis" - wydany został w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. W tym czasie do składu dołączył skrzypek - Michał Jelonek. W latach 2002-2004 zespół zagrał na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał od 200-tysięcznej publiczności Złotego Bączka. Zostało to zarejestrowane i wydane przez firmę Złoty Melon jako pierwsze oficjalne DVD.

Kolejny album "T.E.L.I..." trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja.

W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną "HolyWood". Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (z roku 2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu "Fallen" - tym razem pod tytułem "Spadany" oraz nagranie "Easy Rider" z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza.

Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera - Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz "Daray" Brzozowski (Dimmu Borgir, Vesana, Black River).

W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana "HellWood". W związku z tym, że tekstowo nawiązuje do ulubionych filmów zespołu powstały dwa parafilmowe klipy do piosenek Labirynt Fauna oraz Strasznik.

W tej chwili Hunter promuje najnowsze wydawnictwo HUNTER – XXV Lat Później (2DVD/3CD), zawierające 2 koncerty, ponad 1800 zdjęć, materiał dokumentalny i archiwalny oraz videoklipy. Wydawnictwo miało premierę w wakacje. Na jesieni 2011 zespół ruszył w dużą trasę promocyjną obejmującą ponad 20 miast. W marcu 2012 odbyła się kolejna trasa - ARMAGEDDON TOUR 2012 a 10 maja na lotnisku Bemowo Hunter zagra na SONISPHERE 2012, którego headlinerem będzie METALLICA. Będzie to już drugi udział Huntera w tym festiwalu po ubiegłorocznej edycji z IRON MAIDEN w roli głównej W październiku 2012 planowana jest premiera nowego albumu studyjnego i promująca go jesienna trasa koncertowa a w następnym roku - wydawnictwo Unplugged.
Sklad zespołu: Pit - gitara
Saimon - bas
Jelonek - skrzypce
Drak - gitara/wokal
Daray – perkusja Letki - instrumenty perkusyjne  Dyskografia  - Requiem - LIVE
- MedeiS
- Przystanek Woodstock 2003 (DVD)
- T.E.L.I...
- HolyWood (DVD + CD)
- HellWood - XXV Lat Później (2DVD i 3CD)

Antyradio Coverband: tworzą czterej muzycy, którzy po ukończonych szkołach muzycznych i latach szlifowania umiejętności w rozmaitych składach uznali, iż przyszedł czas na konkretne granie "do kotleta". Ile razy siedząc w pubie słyszysz gdzieś z oddali dochodzące pitolenie? Koniec  ze standardowym knajpianym graniem, czas na PRAWDZIWY KONCERT!

"Najlepiej czujemy się w muzyce rockowej. Dlatego postanowiliśmy stworzyć
kapelę, która będzie grać tylko najlepsze i najbardziej znane rockowe hity.
Dobry stary rock sprawdza się zawsze. Nasze motto: ma być MOCNO, GŁOŚNO,
ROCKOWO! Po prostu!"

Tak powstał zespół 4 Cocks Quartet, czyli 4CQ. Wkrótce formacja została
dostrzeżona przez ANTYRADIO, aby niedługo potem stać się oficjalnym zespołem
tej stacji.

"Od dawna myśleliśmy w Antyradiu o podjęciu współpracy z jakimś naprawdę
ciekawym zespołem rockowym, który będzie reprezentował stację przy okazji
różnych imprez i koncertów. Kiedy usłyszeliśmy 4CQ od razu było jasne, ze to
jest to, o co nam chodzi - cover band, który gra rocka - robiąc to w
nieprzypadkowy sposób. Muzycy z 4CQ, czyli ANTYRADIO COVERBAND, to
profesjonaliści, z niebywałą charyzmą i talentem. Są prawdziwą kapelą
rockową, mając zarazem ten atut, że grają utwory, które już wszyscy znają -
zatem dobra zabawa gwarantowana!"  Tomasz Kasprzyk - Szef Muzyczny ANTYRADIA

ANTYRADIO COVERBAND gra wyłącznie najlepsze, polskie i zagraniczne rockowe
przeboje, w oryginalnych a także nieco improwizowanych aranżacjach.
Doskonale znane żywiołowe utwory jak i nastrojowe ballady. Przebojowy
repertuar w połączeniu z wyjątkową energią zespołu i ich niesamowitym
kontaktem z publicznością, tworzą profesjonalny i porywający koncert
rockowy, na którym będziesz znał każdy utwór!

Data

22 listopada 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Antyradio Coverband
HUNTER

Gatunek

Hard & Heavy
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388