Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
IRA

IRA

14 lutego 2012, wtorek, , Duża Scena

Data

14 lutego 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

IRA

Gatunek

Rock & Pop
Newsletter

IRA – zeszłoroczni triumfatorzy Festiwalu w Opolu - zdobywcy 3 Superjedynek, z bagażem ponad dwudziestu lat historii ugruntowali swoją pozycję w gronie absolutnej czołówki polskich wykonawców rockowych. Dzięki przebojom takim jak "Nadzieja", "Mój dom", "Bierz mnie", "Wiara”, "Nie daj mi odejść", czy „Dlaczego nicIRA na stałe zapisała się w świadomości odbiorców, a dzięki wielkiej energii płynącej ze sceny zasłużyła na miano jednego z najlepiej prezentujących się na żywo zespołów w naszym kraju. Ich ostatnia płyta „9” niedawno pokryła się złotem.

support: MUTE

Mute powstał w 2004 roku, założony przez trzech gimnazjalistów: Patryka Klepackiego, Mariusza Oborskiego i Michała Traczyka. Dzięki wytrwałości, pasji i wspólnej pracy grupa szybko wzniosła się na obiecujący poziom, co znalazło swoje odbicie w nagraniu pierwszego dema. W 2006 roku Mute zdobył pierwszą nagrodę na przeglądzie artystycznym ATA2006 w Dęblinie.

W styczniu 2007 zespół nagrał i wydał promocyjny krążek „Prolog”, sprzedany w ilości ponad 2 tys. egzemplarzy. Płyta znalazła się na antenie stacji: Antyradio, Trójka, Radio Wawa, Radio Łódź, Radio Pin, Radio Kampus czy Radio Dla Ciebie.

Trzy miesiące później, Mute wystąpił w telewizyjnym programie Michael'a Moritz'a „Kuźnia Talentów”, a w listopadzie na zaproszenie duńskiej szkoły muzycznej BYHOJSKOLEN pojechał do miasta Aarhus gdzie zagrał trzy koncerty i nagrał utwór „Kropla dnia”.

W grudniu 2007 Mute dostał się do finału prestiżowego przeglądu „Młode Wilki” organizowanego przez klub Stodoła, a parę miesięcy później udzielił wywiadu i wystąpił na żywo w Antyradiu podczas Makakofonii prowadzonej przez Piotra „Makaka” Szarłackiego.

Do tego czasu grupa zdążyła zagrać ponad 60 koncertów w kraju i za granicą oraz zjednać sobie wielu fanów, licznie przychodzących na koncerty.

9 kwietnia 2009 w wypadku samochodowym zginęli dwaj założyciele zespołu – Patryk Klepacki i Michał Traczyk. Dzięki pomocy przyjaciół, w czerwcu zespołowi udało się zagrać w finale opolskich Debiutów gdzie zajął 4. miejsce. Pod koniec roku, niepewny przyszłości Mute zagrał pożegnalny koncert „Bliżej końca”, po którym postanowił zrobić sobie półroczną przerwę.

Rok później, członkowie zespołu mogli witać 2011 rok z nową płytą w ręku. Krążek „Bliżej końca” wygrał radioalternatywny konkurs organizowany przez Radio Łódź, MegaTotal.pl oraz eventoid.pl. i w nagrodę zespół zagrał godzinny, poprzedzony krótkim wywiadem koncert na antenie Radia Łódź.

Zespół planuje teraz serię koncertów promujących nagranie oraz stale pracuje nad nowym materiałem, który, miejmy nadzieję, uda się nagrać jak najszybciej.

Michał Białas – gitara elektryczna

Seweryn Gładyga – gitara basowa

Mariusz Oborski – wokal, teksty, gitara rytmiczna

Bartek Rogula – perkusja

Andrzej Silski – trąbka

Paweł Szwajgier – saksofon

Piotr Szwajgier – gitara elektryczna


Zespół także miło wspomina współpracę z Olą Błachno, Michałem Stelmachem, Michałem Wiśniowskim i Mateuszem Woźniakiem.Mute – krótko i na temat:


2004 – założenie zespołu

2006 – pierwsze demo, pierwsza nagroda festiwalu ATA w Dęblinie

2007 – wydanie płyty „Prolog”, występ w telewizyjnym programie „Kuźnia Talentów”, koncert w finale festiwalu „Młode Wilki” w klubie Stodoła, wywiad i występ na żywo podczas Makakofonii w Antyradiu

9 kwietnia 2009 – członkowie-założyciele – Patryk Klepacki i Michał Traczyk giną w wypadku samochodowym.

2009 – 4. miejsce na Debiutach w Opolu

2010 – premiera nagrania „Bliżej końca”

Graliśmy z/ obok/ przed takimi zespołami jak:

Strachy na Lachy, Bracia, Happysad, Zakopower, Normalsi, Ptaky, Gandahar, Sandaless, Akurat, Hurt, Mama Selita, Paprika Korps, Feel.

Data

14 lutego 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

IRA

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388