Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
JANUSZ RADEK & THE ANTS

JANUSZ RADEK & THE ANTS

8 marca 2016, wtorek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

8 marca 2016

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Janusz Radek
Newsletter

TIMETABLE:
19.00 - otwarcie klubu
20.00 - rozpoczęcie koncertu

8 marca Janusz Radek wraz zespołem The Ants zaśpiewa i zagra utwory ze swojej najnowszej płyty Popołudniowe Przejażdżki, którą zyskał już nowych fanów i przychylność recenzentów.

Janusz Radek na swoją nową płytę kazał czekać blisko 3 lata, koncertowo jednak nie zwalniał tempa. Minionej jesieni przemierzył Polskę prezentując nowy program - Popołudniowe Przejażdżki. W miesiąc od premiery albumu, wokalista wraz z zespołem The Ants pojawił się m.in. W Gdyni, Elblągu, Wrocławiu, Warszawie, Zielonej Górze i Krakowie.

W związku z dużym zainteresowaniem nowym materiałem, wokalista ponownie zagości w Warszawie– tym razem w Klubie Stodoła. Produkcja koncertu zapewne będzie na takim samym wysokim poziomie, jak produkcja płyty, za którą odpowiedzialny jest Leszek Biolik (Obywatel GC, Republika). Muzyk ten pojawi się także z Radkiem na scenie jako członek zespołu The Ants, w skład którego wchodzą ponadto Bartek Kapłoński i Andrzej Rajski.

Dla niektórych nowe oblicze koncertowe Janusza Radka może być zaskoczeniem, bo mało kto kojarzy Radka jako kompozytora. Jego wizerunek medialny, aż do tej pory mocno odbiegał od tego, co od wielu lat się działo się na spotkaniach z publicznością. Jak sam mówi w jednym z wywiadów: Dla mojej publiczności jestem poza kategoriami i gatunkami. Oni są gotowi zainteresować się moimi scenicznymi propozycjami. Ludzie przychodzą na moje koncerty, dzięki czemu mam bardzo bliski kontakt z odbiorcą bez jakichkolwiek mediowych pośredników.
Sylwia Paszkowska z Radia Kraków podkreśla ponadto: Głos, choć ważny, to nie wszytko. Ten człowiek ma osobowość, którą potrafić zgromadzić tłumy na koncertach.

Tym razem zapewne będzie podobnie. Koncertowo Janusz Radek & The Ants przygotowali na warszawski koncert nie tylko materiał z najnowszej płyty Popołudniowe Przejażdżki. W Stodole usłyszeć będzie można także najbardziej znane i lubiane przez jego wielbicieli: Dziękuję Za Miłość, Czekam Wytrwale, Kiedy U-kochnie, Sheila i Jeszcze Raz w zupełnie nowych aranżacjach. Pojawić mają się także premierowe utwory. Artysta nie zapomniał też o fanach pięknych i sentymentalnych wykonań - premierowo zagra i zaśpiewa sam Zostawcie Chwile i skomponowany do wiersza Haliny Poświatowskiej utwór Chciałbym Cię.

I mimo, że Janusz Radek jest ten sam, to trochę inne są jego piosenki i podejście aranżacyjne. Słychać dojrzałość i pewność artystyczną. Nie gra żadnej roli i daleko mu do inscenizacji teatralnych. Niczego już udowadniać nie musi i nie chce. Popołudniowe Przejażdżki tak jak na płycie, tak i na koncercie, będą opowiadały o dotykaniu rzeczy ciekawych bez mówienia o nich wprost.

Radek mówi o tym w ten sposób: Napisałem piosenki, które nie są szablonem o miłości, zdradzie, one wynikają z wiedzy, obserwacji, z tego, że w żyłach płynie krew (...). W tym momencie moje śpiewanie może być bardzo subtelne. Przy dużym aparacie instrumentalnym śpiewałem mocnymi efektownymi frazami, ale takie środki po prostu mi się znudziły. Teraz mogę skupić się na delikatności i wykorzystywaniu środkowych rejestrów mojego wokalu, przez co piosenka staje się nienachalna.

Podkreślają to także recenzenci jego płyty:

Piotr Metz - WPROST-(...) Nowa płyta pokazuje go z dużym sukcesem w zupełnie nowej odsłonie, także jako kompozytora piosenek pop w najlepszym tego słowa znaczeniu. Produkcja Leszka Biolika nadaje całości klasyczny sznyt, coraz rzadszy w ostatnich latach w naszej rozrywce. Dobra decyzja i dobry album (...).

Robert Sankowski - Gazeta Wyborcza - Jedna z największych niespodzinek ostatnich miesięcy. Janusz Radek (...) na nowej płycie okiełznał swoje wokalne rozbuchanie (...)W (...) Popołudniowych Przejażdżkach balansuje gdzieś pomiędzy klimatem brytyjskiego popu, a estetyką Grzegorza Ciechowskiego.

Konrad Wojciechowski – Metro - Na płycie Popołudniowe przejażdżki nie ma wokalnej woltyżerki - Radek śpiewa wytrawnie, z emocją w głosie (…) Muzycznie, jak na pop, dzieje się tu wiele ciekawego. (…) Bogate aranżacje, brzmienia i melodie to w dużej mierze zasługa Leszka Biolika (…) Popołudniowe przejażdżki ewidentnie płyną w stronę listy przebojów.

Janusz Radek wystąpi w klubie Stodoła 8 marca. To idealna propozycja na spędzenia Dnia Kobiet.

Bilety:
Przedsprzedaż - 45 pln (stojące)
W dniu koncertu – 55 pln (stojące)

do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.biletyna.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:
Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.
 

Data

8 marca 2016

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Janusz Radek
Karta podarunkowa

Galerie

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388