Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Jelonek

Jelonek

23 października 2010, sobota, , Duża Scena

Data

23 października 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

JELONEK

Gatunek

Hard & Heavy
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Informujemy, iż z powodu ogłoszonej żałoby w woj. mazowieckim trwającej w dniach 12-14.10., koncert Jelonka został przełożony na sobotę, 23.10. Wszystkie bilety zachowują ważność.

W rockowym i rock metalowym brzmieniu Jelonka widoczny jest duży wpływ muzyki klasycznej (m.in. Vivaldiego, Paganiniego czy Rossiniego).Podczas koncertu oprócz autorskich kompozycji z pewnością nie zabraknie coverów utworów takich artystów, jak m.in.: Metallica, Judas Priest, Jimi Hendrix. Będą one prezentowane w oryginalnych aranżacjach z przełożeniem głównego ciężaru wykonawczego na skrzypce klasyczne i elektryczne.Michał Jelonek jest prawdziwą sceniczną bestią. To ekspresyjny muzyk z dużą dozą poczucia humoru. Możecie być pewni, że podczas występu nie zabraknie spontanicznej "bieganiny", "chorych" choreografii, punkowego "gibania się", scenicznych fajerwerków, demonicznych atrakcji oraz mrocznych niespodzianek. Jego występy zachwycają zarówno fanów klasyki, muzyki rockowej, jak i innych nurtów muzycznych.

Michał Jelonek - muzyk - instrumentalista, specjalizacja - skrzypce.Nagrał ponad 20 albumów współautorskich i ponad 40 albumów gościnnie (muzyka klasyczna, pop, r'n'b, folk, rock i metal). Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek Przystanek Woodstock i inne. Kilkakrotnie wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich (1993 - magazyn "Tylko Rock", 1994 - Siedlce "Rock 94", 2008 - "Scyzoryki", 2008 - magazyn "Teraz Rock" i inne). Wraz z zespołem "Ankh" otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej". W okresie od 1993 do 2010r. zagrał około 1600 koncertów w Polsce a także w Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie. Nagrywa i tworzy muzykę filmową, a także muzykę do reklam. Współpracuje lub współpracował z takimi zespołami jak: Ankh, Closterkeller, De Press, Firebirds, Freak of Nature, Grejfrut, Hunter, Kasa, Lizar, Łzy, Mafia, Maybe-b, Orkiestra Dni Naszych, Perfect, Szwagierkolaska, Teatr Kobiet, Tosteer, T-Raperzy znad Wisły, Wilki i inne, oraz z artystami: Maryla Rodowicz, Ilona Sojda, Wojciech Gąsowski, Stan Borys, Paulla i inni.Od 2007 roku koncertuje również ze swoim solowym projektem "Jelonek".W ubiegłym roku Jelonek zagrał w klubie Stodoła przed koncertem światowej sławy grupy Apocalyptica.

Jako supporty wystąpią grupy Votum i Leash Eye.

Zespół Votum powstał w 2003 roku. Trzy lata później światło dzienne ujrzał polskojęzyczny singel grupy zatytułowany "Jestem" wydany z czasopismem Heavy Metal Pages. Zmiany w składzie zespołu, które miały miejsce rok po wydaniu pierwszego singla przyniosły ze sobą zmianę stylistyki - z heavymetalowej na bardziej progmetalową. O grupie Votum zrobiło się głośno za sprawą wydanej w 2008 roku debiutanckiej płycie "Time Must Have A Stop", która została świetnie przyjęta zarówno przez fanów jak i przez media w kraju i zagranicą. Album ukazał się w Polsce nakładem Insanity Records oraz ponownie, w zmienionej szacie graficznej nakładem amerykańskiej wytwórni Progrock Records. Pod koniec ubiegłego roku swą premierę miała druga studyjna płyta zespołu zatytułowana "Metafiction" wydana w Polsce oraz Europie przez Mystic Production oraz w USA za sprawą wpływowej amerykańskiej wytwórni Armoury Records. W tym roku Votum otwierał duże festiwale przed takimi gwiazdami jak KORN, KATATONIA, RIVERSIDE, OPETH, PAIN OF SALVATION, ANATHEMA. Ich twórczość to nie tylko dźwięk - istotną rolę odgrywa także treść utworów, która sprawia, że warstwy muzyczna i tekstowa wzajemnie się przenikają. Zespół dba też o oprawę wizualną - podczas koncertów odpowiedzialna jest za nią grupa Mindfield. Jak podkreślają muzycy Votum: "Przez muzykę, tekst i wizualizację wyrażamy emocje i tworzymy specyficzny klimat, dlatego też komponując nowe utwory nie zastanawiamy się czy swoim charakterem wpiszą się one w jakiś określony nurt. Łączymy dźwięki, wizje i koncepty w jedną całość. Spojenie muzyki, tekstów, sztuk wizualnych i emocji od zawsze było najistotniejszą częścią naszej pracy."

www.myspace.com/votumband

www.votumband.pl

Leash Eye powstał jako zespół trójki przyjaciół grających dla własnej przyjemności. Z czasem jednak zaczęły się pojawiać propozycje koncertowe, które skusiły muzyków do podjęcia działalności scenicznej. Była to jednak tylko namiastka tego, co nastąpiło później. W 2003 roku pozycję wokalisty objął, bowiem Sebb, którego charyzma sceniczna oraz wyjątkowe możliwości wokalne sprawiły, że Leash Eye wypłynął na szersze wody i zaistniał na warszawskiej scenie rockowo-metalowej, nie zaniedbując oczywiście występów w całej Polsce.. Za zmianą wokalisty poszła również zmiana muzyki prezentowanej przez zespół i w tej chwili Leash Eye to melodyjność hardrocka lat 70-tych okraszona ciężkimi, nowoczesnymi brzmieniami oraz klasycznym wokalem. Obecny skład zespołu to Sebb współpracujący także z Dragon"s Eye, gitarzysta Opath bardziej znany z występów z Corruption, perkusista Konar z Chain Reaction, basista Marecki związany jedynie z Leash Eye oraz nowy nabytek - hammondzista Voltan z Exlibris.W listopadzie 2009 roku, za pośrednictwem Metalmundus Records, miała miejsce premiera albumu V.E.N.I, który jest oficjalnym debiutem zespołu, natomiast na przełomie 2010 oraz 2011 Leash Eye wejdzie do studia, by zarejestrować ślady na kolejną płytę. Do czasu wydawnictwa tego materiału ostatnią pozycją w dorobku grupy jest maxi singiel From Hell To Wyoming z września 2010.

www.myspace.com/leasheye

www.leasheye.pl

 

Data

23 października 2010, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

JELONEK

Gatunek

Hard & Heavy
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31