Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Joanna Lewandowska-Zbudniewek i Marcin Styczeń - Mów do mnie mów

Joanna Lewandowska-Zbudniewek i Marcin Styczeń - Mów do mnie mów

18 marca 2012, niedziela, , Duża Scena

Data

18 marca 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik
Karta podarunkowa

JOANNA LEWANDOWSKA - ZBUDNIEWEK - Jedna z najbardziej utytułowanych artystek polskiej sceny niezależnej. Występowała w kultowym Musicalu "Metro", współpracowała z warszawskim Teatrem Rampa ( "Sztukmistrz z Lublina", "Złota Kaczka", "Wielka woda"). Od 2011r. Joanna gra w spektaklu "Tuwim dla dorosłych" na deskach warszawskiego Teatru Roma. W 2006 r. wydała pierwszą autorską płytę do tekstów Krzysztofa Cezarego Buszmana "Najwcześniej później". Muzykę napisali dla niej najwięksi kompozytorzy: W. Korcz, J. Satanowski, Z. Łapiński, W. Nahorny.

2009 r. to kolejny album "Moje Podwórko" nagrany w Teatrze Polonia na zaproszenie Krystyny Jandy. Produkcją zajął się Jerzy Satanowski. 2010 r. to "Karuzela" - nowatorski pomysł na promocję kultury polskiej za granicą. W ciągu lat 2010 - 2011 Karuzela zagrała kilkadziesiąt koncertów w Polsce i Norwegii prezentując norweskie pomysły na utwory Osieckiej, Tuwima i Białoszewskiego.

W 2011r. na rynkach Europy Północnej i Zachodniej ukazała się płyta Karuzeli. Premiera w Polsce przewidziana jest na wiosnę 2012 r. Trwają prace nad kolejnym solowym albumem Joanny, a artystka bez przerwy koncertuje w całej Polsce. Joanna ma na koncie wiele nagród i wyróżnień m.in:
- Stypendium im. Marka Grechuty dla najbardziej obiecującego młodego artysty na 42. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie(2006),
- Grand Prix, nagroda publiczności i nagroda ZASP-u za największą indywidualność festiwalu "Tańczące Eurydyki" w Zielonej Górze. (2006),
- III miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2003),

Marcin Styczeń (ur.22.10.1978) - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów,  lektor, dziennikarz.  Prowadzi  w Warszawie własną Agencję Artystyczną SM-ART, której nakładem ukazały się cztery płyty: "Pieśń o Bogu ukrytym" do wierszy Karola Wojtyły (2006), autorska "21 gramów" (2008), "Bryllowanie" do wierszy Ernesta Brylla (2009) oraz płyta CD i DVD "Bryllowanie Live" (2011) - zapis koncertu Marcina Stycznia i Ernesta Brylla w warszawskim Teatrze Polonia. Koncertuje w kraju i za granicą (grał m.in. w Paryżu, Rzymie, Chicago, Detroit, Los Angeles, San Diego). Jak mówi, swoją twórczością chce otwierać ludziom serca. Pewnie dlatego jego piosenki są bardzo emocjonalnie odbierane przez publiczność.

Od 2008 roku występuje regularnie z poetą Ernestem Bryllem. Poza muzyką pracuje jako lektor i dziennikarz. Jest głosem LOTTO, a także telewizji TVN CNBC, FOX LIFE , AXN CRIME oraz BBC KNOWLEDGE, można go też usłyszeć w wielu reklamach radiowych i telewizyjnych (więcej na stronie www.studioszafa.pl). W 2011 w Radiu Warszawa 106,2 FM objął stanowisko szefa muzycznego, prowadzi też audycję poświęconą piosence poetyckiej - "Muzyka z duszą".

W latach 2009-2011 pracował  TVP1 w programie "Miedzy ziemią a niebem", wcześniej w  Telewizji Puls wspólnie z Moniką Białek prowadził Magazyn (Pro)rodzinny "Niedzielnik".  Przez wiele lat był prezenterem kilku warszawskich rozgłośni: Radia Dla Ciebie, Radia 94 i Radia Plus Praga. Pisał również felietony do Magazynu Filozoficznego "Prezentacje". Był także konferansjerem w legendarnym klubie studenckim "Hybrydy", gdzie organizował cykliczną imprezę "Hybryda Poetica". Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Data

18 marca 2012, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31