Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
KAT&Roman

KAT&Roman

27 stycznia 2011, czwartek, , Duża Scena

Data

27 stycznia 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

KAT&Roman

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Legenda sceny thrash metalowej w Polsce na koncercie w klubie Stodoła!
 

Koncert promujący album ‘Biało-Czarna’

 

27 stycznia 2011

klub Stodoła

ul. Batorego 10

otwarcie drzwi: 19:00

 

 

 

 

Punkty sprzedaży biletów: Kasa klubu Stodoła (ul Batorego 10, 22 825 60 31, czynna: pn-pt 9:00-21:00, sob 9:00-14:00) oraz Sklepy Media Markt i Saturn, Bileterie Empik oraz punkty sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl ) i Eventim (www.eventim.pl) na terenie całego kraju.

 

 

Początek działalności kultowego, najważniejszego polskiego zespołu thrash metalowego datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla "Ostatni tabor/ Noce Szatana", grupa zdobywała swe szlify podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice (dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również biorąc też udział w wielu festiwalach rockowych. Ukoronowaniem swej dotychczasowej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na największym w latach 80-90-tych XX w Festiwalu Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin 81'. Popularność singla w mediach zaowocowała dłuższą trasa koncertową u boku brytyjskiej grupy HANOI ROCKS. Zespół zyskuje wtedy znakomite recenzje czego skutkiem było nagranie debiutanckiego albumu "Metal and hell" dla belgijskiej firmy Ambush Records (maj 1986r) i jej polskiej wersji pt: "666" wydanej przez Klub Płytowy "Razem". Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.

 

Kat nawiązuje współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania ("Spodek"- Katowice), wraz z HELLOWEEN, OVERKILL, RUNNING WILD. Na wyjątkową pozycję zespołu poza warstwą muzyczną miały wpływ także teksty wokalisty Romana Kostrzewskiego, oraz bardzo widowiskowe i nowatorskie wówczas, mroczne koncerty z udziałem "baletu wielu rekwizytów".

 

Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin 86' zespół zagościł w filmie dla telewizji BBC pt: "My blood, your blood", poświęconemu polskiemu rockowi. W lutym 1987r. dwukrotnie występuje w katowickim Spodku z METALLICĄ. W tym samym roku ukazuje się koncertowy album zespołu "38 minutes of life", zawierający zapisy utworów z Metalmanii i koncertów z METALLICĄ.

 

Kolejna płyta "Oddech wymarłych światów" wydana w 1989r. okazała się wyjątkową pozycją w dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych. Różnice pomiędzy muzykami spowodowały dwuletnią przerwę z działalności zespołu.

 

Jednak w 1992 r. KAT powraca z płytą "Bastard", dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994r. wydaje album "Ballady", który ukazuje jego spokojniejsze aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie bierze udział legenda polskiego rocka Józef Skrzek (SBB) . Następnie zaś wiele koncertów , spośród których wartym odnotowania jest wspólny listopadowy koncert z MÖTORHEAD w Zabrzu.

 

1996 to rok, w którym wydany zostaje album monumentalny i podniosły w warstwie muzycznej i mocno osadzony w thrash metalu "Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach". W 1998 r. ukazuje się album "Szydercze zwierciadło", uwieńczony zostaje dużą trasą koncertową.

 

Ze względu na nagłą śmierć głównego gitarzysty Jacka Regulskiego w 2000r. zespół zawiesza działalność powracając w 2003 r. z olbrzymią i owianą sukcesem trasą koncertową zwaną "Kat on tour again". W 2005r. na Mystic Festival, na którym gościem był IRON MAIDEN, grupa zarejestrowała płytę dvd pt.: "Somewhere in Poland".

 

Rekonstrukcja Kata okazała się być niezbyt fortunną. Pożądanym stało się przemianowanie zespołu na KAT & RK i samookreślenie w świadomości fanów, co skutkowało olbrzymim sukcesem na jego trasach koncertowych z ostatnich dwóch lat.

 

W tym też czasie KAT & RK przygotowywał materiał na swoją nową płytę, poprzedzając ją wydawnictwem dvd pt.: "Życie po życiu" (rejestracji koncertu podsumowującej ostatni etap swojej działalności) w Mega Clubie-Katowice (14.04.07) Wieńcząc tym samym trasę koncertową luty –kwiecień 2007r. Obecnie zespół kończy prace nad swoim nowym albumem nie zaprzestając jednak swej działalności koncertowej w kraju jak i za granicą.

 

Zespół występuje w następującym składzie:

 

Roman Kostrzewski- wokal

 

Ireneusz Loth- perkusja

 

Piotr Radecki- gitara

 

Krzysztof Pistelok- gitara

 

Michal Laksa- bas

 

 

Data

27 stycznia 2011, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

KAT&Roman

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31