Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
KATATONIA w Polsce!

KATATONIA w Polsce!

31 marca 2010, środa, , Duża Scena

Data

31 marca 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła

Gatunek

Hard & Heavy
Newsletter

Nowy krążek uznawany jest przez krytyków za najdoskonalszy w karierze formacji- Katatonia od dawna ochoczo zapuszczała się poza metalowe, czy wręcz doom-metalowe, rejony, jednak to "A Night Is A New Day" jest najbardziej różnorodnym dziełem zespołu.Zespół założyli w 1991 roku dwaj przyjaciele– Anders Nystrom i Jonas Renkse. Od tego czasu pracuje on nad własnym brzmieniem, doskonale wpisując się w konwencję szwedzkiego ciężkiego grania. Debiutancki krążek "Dance Of December Souls" uznawany jest za kamień milowy doom-metalu, Katatonia dzięki niemu zaczęła być wymieniana jednym tchem z tak ważnymi grupami jak Paradise Lost czy My Dying Bride. Prace nad drugą płytą przerywają nieoczekiwanie problemy Jonasa z growlingiem, dlatego też wokale do tego albumu nagrywa Mikael Akerfeldt z Opeth. Dodaje to muzyce zespołu zupełnie nowych barw.Kolejne albumy to ewaluacja stylu zespołu w stronę prostszych, melancholijnych dźwięków. Za najważniejszy do czasu "A Night Is A New Day" wypada uznać krążek "The Great Cold Distance" (2006). Potwierdzeniem jego sukcesu była niemal całkowicie wyprzedana trasa po USA, w jaką Szwedzi wyruszyli z grupą Moonspell.Obecnie zespół koncertuje w składzie: Jonas Renkse – wokal, Anders Nyström - gitara elektryczna, Fredrik Norrman - gitara elektryczna, Mattias Norrman - gitara basowa, Daniel Liljekvist – perkusja.

Long Distance Calling to niemiecka formacja, która zadebiutowała zaledwie 3 lata temu, a już ma na koncie dwa świetne albumy. Ostatni z nich - mocno eksperymentalny "Avoid The Light" zawiera kompozycje spod znaku post rocka, które przenikają się z elementami rocka progresywnego.

Swallow The Sun to Finowie, których muzykę określa się jako doom metal. Ich drugi album "Ghosts of loss" został doceniony przez szerszą publiczność. "Na płycie jest ciężko, bardzo melodyjnie, powoli, growlująco, przestrzennie i z koncepcją" - tymi słowami można podsumować styl grupy.Ostatnie wydawnictwo zespołu, które ujrzało światło dzienne w listopadzie 2009 roku jest zatytułowane "New Mood". Album jest pełen ciężkich brzmień, a w pierwszym tygodniu od ukazania znalazł się na liście 150 najlepiej sprzedających się płyt w USA!

Data

31 marca 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388