Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
KULT

KULT

26 listopada 2022, sobota, Katowice, Spodek, Główna

Data

26 listopada 2022

Miejsce

Spodek, Katowice

Scena

Główna

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Kult
Zacier (support)

Gatunek

Rock
Rock & Pop
Newsletter

Timetable:

17:30 - otwarcie drzwi hali

19:00 - Zacier

19:45 - Kult

 

Mający na koncie cztery dekady aktywności scenicznej KULT ogłasza koncert w katowickim Spodku, w ramach corocznej “Trasy Pomarańczowej”! Zespół wystąpi w Katowicach już 26 listopada. Podczas koncertu nie zabraknie najważniejszych i znanych od dekad utworów, jak również materiału z najnowszego albumu “Ostatnia płyta”. Bilety dostępne w sprzedaży! 

KULT powstał w 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami są wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Zespół zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Od tamtego momentu grupa nie traci na popularności, nieustannie koncertując oraz wydając nowe albumy.

Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Najnowszy, pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU, zatytułowany "Ostatnia płyta" ukazał się na rynku w maju 2021 roku.

Obecny skład KULTU zasilają: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon).

Zgodnie z tradycją, w ramach jesiennej ‘Pomarańczowej Trasy’, nie może zabraknąć w harmonogramie katowickiego Spodka. Grupa odwiedzi Katowice 26 listopada 2022, by ponownie wypełnić to legendarne miejsce po brzegi.

 

KULT - Trasa Pomarańczowa 2022

26 listopada 2022, katowicki Spodek

Bilety dostępne w sprzedaży internetowej na: www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl.

 

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl 

Data

26 listopada 2022

Miejsce

Spodek, Katowice

Scena

Główna

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Kult
Zacier (support)

Gatunek

Rock
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388