Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Limp Bizkit

Limp Bizkit

8 października 2010, piątek, , Duża Scena

Data

8 października 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Limp Bizkit

Gatunek

Rock & Pop
Newsletter

Amerykanie nagrali ten album w legendarnym, oryginalnym składzie: Fred Durst (wokal), Wes Borland (gitara), Sam Rivers (bass), John Otto (perkusja) i DJ Lethal! Wszyscy ci muzycy pojawią się podczas koncertu!

Limp Bizkit został założony w 1994 roku przez charyzmatycznego Freda Dursta oraz Sama Riversa i jego kuzyna Johna Otto.

Już pierwszy krążek formacji "Three Dollar Bill, Y'All" (1997r.) wyprodukowany przez producenta grupy Korn, pokrył się platyną.

Jednak to drugie wydawnictwo zespołu było przełomem w jego karierze. Album pod tytułem "Significant Other" (1999r.) zasłynął dzięki takim numerom jak "Nookie" czy "Break Stuff".

"Significant Other" wdarł się na szczyt listy przebojów i nie opuszczał pierwszej dziesiątki przez rok, w czasie którego osiągnął nakład sześciu milionów egzemplarzy. W ciągu pięciu lat Limp Bizkit wszedł do grona najważniejszych zespołów rockowych na świecie. "Significant Other" zakończył 1999 rok na dziewiątym miejscu w prestiżowym zestawieniu Billboard 200.

Trzecia płyta Limp Bizkit "Chocolate Starfish & The Hotdog Flavoured Water" (2000r.), powstawała ze sporymi problemami - zaledwie tydzień po wejściu do studia zespół rozstał się ze swoim producentem Rickiem Rubinem. Ostatecznie muzycy sami zajęli się produkcją materiału. O tym albumie Fred Durst powiedział: "Jesteśmy nieprzewidywalni. Nasze emocje ciągle się zmieniają, nie jestem więc w stanie stwierdzić, w jaką stronę pójdzie nasza muzyka. Jednak naszych fanów nigdy nie zawiedziemy."

Rok później formacja zaprezentowała płytę "New Old Songs", która zawierała remiksy najbardziej znanych kompozycji grupy. Nagrania przerobili znani producenci, a wśród nich między innymi The Neptunes, Timbaland, DJ Lethal, P. Diddy, DJ Premier i William Orbit.

Najnowsze wydawnictwo "Gold Cobra" to długo wyczekiwany materiał, pierwszy nagrany przez oryginalny skład grupy od 2000 roku! Premiera krążka zapowiadana jest na czerwiec. Fred Durst za pośrednictwem swojej strony w serwisie twitter na bieżąco informuje fanów o postępach w pracach nad płytą.

Data

8 października 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Limp Bizkit

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388