Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
LUXTORPEDA

LUXTORPEDA

2 kwietnia 2016, sobota, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

2 kwietnia 2016

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Luxtorpeda

Gatunek

Rock & Pop
Newsletter

support - Master Gottlieb, Cuba De Zoo

TIMETABLE:
19.00 - otwarcie klubu
19.30 - Master Gottlieb
20.15 - Cuba De Zoo
21.00 - Luxtorpeda

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Freidricha (Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3, Arka Noego, KNŻ), który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec).
Debiutancki album LUXTORPEDA miał swoją premierę w maju 2011 roku. Połączenie garażowo-punkowo-rockowych brzmień z życiowymi tekstami o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei sprawiło, że grono fanów zespołu zaczęło się szybko powiększać. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór Autystyczny wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Pisma Metal Hammer i Teraz Rock uznały grupę za najlepszy zespół roku. Ich kolekcja wyróżnień powiększyła się również o Fryderyka w kategorii Najlepsza Płyta Roku.
Druga płyta pt. Robaki trafiła do fanów dokładnie rok po debiucie. I równie szybko, jak pierwsza zdobyła status złotej płyty. Pochodzący z niej utwór Wilki dwa gościł przez 10 tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki. Rok 2012, to również występy na największych imprezach muzycznych, u boku takich wykonawców, jak Slayer, Metallica, Motorhead czy Limp Bizkit.
1 kwietnia 2014 roku LUXTORPEDA wydała swój trzeci studyjny album, pt. A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki, który promował singiel Mambałaga.

LUXTORPEDA na żywo wystąpi w klubie Stodoła 2 kwietnia. Koncert będzie jedym z wydarzeń promujących nowy album, którego premiera przewidziana jest na początek 2016 roku!

Master Gottlieb
Master Gottlieb to założony w austriackim Hainfeld zespół, występujący w składzie: Michael Schneeberger (gitara), Hannes Gruber (perkusja), Alfred Bilek (bas) i Barbara Jungreithmeier (wokal). Mimo że początek ich działalności datuje się na wiosnę 2015 roku, kuzyni Schneeberger i Gruber dorastali razem i od dziecka grali w różnych rockowych projektach. Bilek dołączył do nich kilka lat temu, przed inspirującą się soulem Barbarą Jungreithmeier, która dopisała do CV Master Gottlieb latem 2014 roku. Wtedy też zespół nagrał kilka demówek, by zagrać pierwsze koncerty w ostatecznym składzie rok temu.

POSŁUCHAJ:
I'm the machine

ZAJRZYJ:
FB - www.facebook.com/MasterGottlieb

WSPÓŁPRACA:

 

      

 

CUBA DE ZOO
Czy w TRIO na żywo da się dobrze zabrzmieć, ale tak żeby były ciary? Da się. Cuba de Zoo jest na to dobrym przykładem! To jeden z ulubionych zespołów dziennikarzy radiowej Trójki. Ich utwory są grane na antenach Trójki, Jedynki, RDC, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia Olsztyn i wielu innych. Koncerty Cuba de Zoo to potężna dawka energii i szczera radość grania. Świadomi, uśmiechnięci, bez blazy i nadęcia konsekwentnie robią swoje. Obecnie zespół promuje swój trzeci album pod tytułem Ciałokształt.
Cuba de Zoo to najlepsze co mogło wydarzyć się w polskiej muzyce, to przypomnienie tego czym powinny być bardzo dobre rockowe piosenki. Solidne gitarowe brzmienie, doskonała pulsująca sekcja,
ujmujące chórki, charyzmatyczne, melodyjne wokale i co najważniejsze, niebanalne teksty w rodzimym języku, które naprawdę są „o Czymś”!
- Mariusz Owczarek Polskie Radio „Trójka"

Powiew świeżości na zatęchłej polskiej scenie. Poezja drogi, zaskakujące środki wyrazu i naprawdę ciekawy wokal dają piorunującą mieszankę! - Darek "Maleo" Malejonek

Polecam. Polecam. Polecam. I tyle. Zespołów jest bez liku, a warto zatrzymać się szczerze przy takim, który ma własny charakter i przede wszystkim swoją interesująca propozycję. Czuję, że dla tego zespołu to tylko niewinny początek. - Grzegorz Halama

Konkretnie i po polsku. Na zdrowie chłopaki! - Piotr Stelmach Polskie Radio "Trójka"

POSŁUCHAJ:
Buldożer ft. Litza + Laboratorium Pieśni

ZAJRZYJ:
FB - www.facebook.com/CubaDeZoo
 

Bilety:

Do 11 marca - 42 pln (stojące), 62 pln (balkony)
Od 12 marca – 49 pln (stojące), 69 pln (balkony)

do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl, www.biletomat.pl

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

INFORMACJE DODATKOWE:

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH

Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.
 

 

Data

2 kwietnia 2016

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Luxtorpeda

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388