Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
M83

M83

19 lutego 2012, niedziela, , Duża Scena

Data

19 lutego 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła
Karta podarunkowa

Bilety na odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora koncert M83 w warszawskiej Stodole,  można zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem paragonu

 

Komunikat od Go-Ahead, organizatora koncertu:

Ze względu na wypadek samochodowy zespołu dzisiejszy koncert M83 w warszawskiej Stodole zostaje ODWOŁANY! Nikomu z osób podróżujących z zespołem nic nie stało.
 

Agencja Go Ahead zaprasza na koncert projektu M83! Jeden z najważniejszych zespołów na współczesnej elektro-popowej scenie zagra 19 lutego w warszawskiej Stodole. Występ promować będzie nowy, znakomity dwupłytowy album "Hurry Up, We're Dreaming"!

Na najnowszym krążku znajdują się aż 22 utwory. Jak twierdzi lider M83 Anthony Gonzalez, "Hurry Up, We're Dreaming" jest owocem jego fascynacji tak monumentalnymi i klasycznymi dziełami jak: "White Album" The Beatles, "Ummagumma" Pink Floyd i "Mellon Collie And The Infinite Sadness" Smashing Pumpkins. Nowa płyta została wyprodukowana przez Justina Meldal-Johnsona (Beck, NIN, The Mars Volta) i zmiksowana przez Tony'ego Hoffera (Air, Kooks). Gościnnie w utworze otwierającym płytę śpiewa Zola Jesus. Album promuje nagranie "Midnight City".

M83 zadebiutował w 2001 albumem "M83", który jednak przeszedł bez echa na europejskim rynku muzycznym. Kolejny album zatytułowany "Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts" z 2003 roku okazał się wielkim sukcesem. Dzięki temu projekt został zaproszony do zmiksowania albumu grupy Bloc Party "Silent Alarm". Muzycy miksowali również utwory takich zespołów jak Placebo, Depeche Mode czy Goldfrapp. Płytą przez wielu uważaną za najlepszą w dorobku projektu jest "Saturdays = Youth" (2008), nagrana przy współpracy z Kenem Thomasem i Ewanem Pearsonem podróż zainspirowana latami osiemdziesiątymi, wczesnymi filmami Johna Hughesa i dźwiękami spod znaku Cocteau Twins!

Pod szyldem „Rebeka” ukrywa się dwoje utalentowanych ludzi – Iwona Skwarek (znana z zespołu Hellow Dog) i Bartosz Szczęsny. Początkowo był to projekt solowy wokalistki, jednak w 2010 roku zdecydowała się zaprosić do współpracy producenta. Rebeka to jednak przede wszystkim duet, do którego z pewnością należał rok 2011! W maju net label Brennnessel, założony przez członków zespołu Kamp! wydał ich pierwszy singiel – „Fail”. Projekt dostrzeżono i zaproszono na festiwale The Great Escape w Brighton, Selector Festival w Krakowie, Open’er Festival w Gdyni oraz Free Form Festival w Warszawie. Zimą pojawili się na stronie MTV IGGY, a zgodnie z oficjalną zapowiedzią – w 2012 roku ukaże się ich debiutancki album.

Double Trouble to znany warszawski duet didżejski, w składzie Aleksandra Żmuda i Mateusz Adamski. Regularnie grają w największych klubach w stolicy, ale można ich zobaczyć również w Trójmieście, Łodzi, Poznaniu, Bielsku-Białej czy Tczewie. Scenę dzielili już między innymi ze Stevem Aoki, Late of the Pier, Foals, White Lies czy Cut Copy. Pod koniec września 2011 wypuścili jeden z oficjalnych polskich remixów utworu „Pumped Up KicksFoster The People.

Data

19 lutego 2012, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31