Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
MALEO REGGAE ROCKERS (klub Mechanik)

MALEO REGGAE ROCKERS (klub Mechanik)

12 grudnia 2013, czwartek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

12 grudnia 2013

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik

Artyści na koncercie

MALEO REGGAE ROCKERS

Gatunek

Reggae & Ska
Karta podarunkowa

Koncert promujący nową płytę MRR "REVOLUTION"!


W 2012 roku minęło 15 lat od założenia przez Darka Malejonka Maleo Reggae Rockers. Od tej pory zespół wydał sześć płyt, jedno DVD oraz zagrał około 1000 koncertów zarówno w Polsce i za granicą. Zespół znany jest z zaangażowania we wszelakie akcje społeczne: w 2009 roku był to projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie, a od kliku lat muzycy aktywnie biorą udział w akcji "Wolna Białoruś", podczas której składają wyraźny protest przeciwko łamaniu praw człowieka na świecie. Ważnym aspektem w działalności MRR jest Afryka, a dokładniej mówiąc problemy krajów Trzeciego Świata. Muzycy regularnie biorą udział w koncertach "SOS dla Afryki", gdzie zbierane są środki na budowy szkół, hospicjów, pomoc najbiedniejszym.
Nowy album MRR (premiera 28 listopada br.) ukazał się pod tytułem REVOLUTION, z naciskiem na słowo LOVE. „Wierzymy ze prawdziwą rewolucją może być tylko rewolucja miłości”. Rewolucyjna jest także strona muzyczna materiału. Na płycie oprócz dobrze znanego reggae’owego oblicza kapeli dostajemy zupełnie inne stylistycznie utwory. Zespół po wydaniu dwóch projekt albumów: „Morowe Panny” oraz „Panny Wyklęte” pokazał swój bardzo zróżnicowany stylistycznie wizerunek – wykorzystał jazz, hip hop, rock, dubstep, czym potwierdził, że trudno go jednoznacznie zakwalifikować do jednego nurtu muzycznego.
Te muzyczne eksperymenty i poszukiwania znalazły swe odzwierciedlenie na REVOLUTION. Dostajemy dawkę zróżnicowanych dźwięków, ale fani roots reggae’owego charakteru zespołu na pewno nie będą zawiedzeni, bo to nieustannie rdzenne brzmienie MRR, w tym przypadku urozmaicone eksperymentami z drum’n'basse, dubstepem, bałkańskimi i afrykańskimi melodiami, a nawet houkowym klimatem, na który czeka nowa rzesza fanów Maleo.
Tekstowo Maleo dotyka mocnych egzystencjalnych tematów, które dają jednak przesłanie nadziei, wierny temu co Bob Marley propagował w swojej misji: dobro zwycięży, musi zwyciężyć! Gości jest z założenia niewielu ale ci, którzy są to najwyższa muzyczna klasa: Mateusz Pospieszalski, Grubson, Ania Witczak z Dikandy oraz Ifi Ude.

Ta płyta to niesamowita muzyczna podróż po której nic już nie będzie tak samo! Koncert 12 grudnia będzie doskonałą okazją do wsłuchania się w nowe brzmienie Maleo, pierwszego zetknięcia się z utworami z płyty REVOLUTION i doznania rewolucji miłości!

wejście: 19:00
start: 20:30
bilety: 22/27zł

Bilety dostępne w TicketClub Batorego (Batorego 10, kasa Klubu Stodoła), w Klubie Mechanik (Narbutta 87) i poprzez stronę www.stodola.pl.


KLUB MECHANIK
ul. Narbutta 87,
02-525 Warszawa
(obok Gmachu Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)

http://www.facebook.com/klubmechanik

Data

12 grudnia 2013, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

klub Mechanik

Artyści na koncercie

MALEO REGGAE ROCKERS

Gatunek

Reggae & Ska
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31