Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Method Man i Redman

Method Man i Redman

20 listopada 2010, sobota, , Duża Scena

Data

20 listopada 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Method Man
Redman

Gatunek

Hip - Hop & RnB
Newsletter

Method Man jest założycielem formacji Wu Tang Clan i jednym z najbardziej rozpoznawalnych członków tej najważniejszej rapowej grupy w dziejach. Jego talent został zauważony już na wspaniałym debiucie grupy: "Enter The Wu-Tang: 36 Chambers" - Method Man był jednym z dwóch raperów, których solowe utwory znalazły się na tym krążku. Był także pierwszym muzykiem Wu Tangu, który doczekał się solowej płyty (1994 rok, w wytwórni Def Jam). Album "Tical" zadebiutował na wysokim czwartym miejscu amerykańskich list sprzedaży! Płyta spotkała się z powszechnym zachwytem wśród krytyków. Niedługo po wydaniu solowego debiutu Method Man został laureatem nagrody Grammy, za duet z Mary J. Blige "I'll Be There For You/You're All I Need". W tym okresie swojej kariery Meth współpracował z legendarnym Tupac Shakurem (album "All Eyez On Me") oraz nie mniej istotnym dla rozwoju gatunku Notoriousem B.I.G. (świetna płyta "Ready To Die".

Drugi solowy krążek w dorobku Method Mana ukazał się w 1998 roku. Płyta "Tical 2000: Judgement Day" była zainspirowana w wielkim stopniu teoriami dotyczącymi spodziewanej przez wielu apokalipsy związanej z kończącym się wówczas tysiącleciem. Na albumie pojawiła się plejada doskonałych gości, oprócz członków Wu Tag Clanu z Method Manem współpracowali tacy artyści jak Chris Rock, Mobb Deep, Redman, D'Angelo czy nawet Janet Jackson.

Kolejnym sukcesem w karierze artysty okazała się trasa Hard Knock Life Tour, podczas której Method Man występował obok takich gwiazd jak Jay-Z, DMX czy Redman. Podczas tournee Redman i Method Man nagrali płytę "Blackout!" zawierającą takie przeboje jak "Cereal Killa" czy "Tear It Off". Album był początkiem wspólnych sukcesów Method Mana i Redmana - artyści zagrali wspólnie w filmie "How High", stając się tym samym jednym z najbardziej rozpoznawalnych duetów na hip-hopowej scenie. Ich status rapowych celebrytów potwierdził sitcom "Method & Red" dla Fox Television.

W 2004 roku ukazał się trzeci solowy krążek Method Mana "Tical 0: The Prequel", uznawany za najbardziej mainstreamowy w jego karierze - głównie dzięki gościnnym występom tak uznanych pop-rapowych gwiazd jak Busta Rhymes, Missy Elliott czy P.Diddy. Powrotem do hip-hopowych korzeni Metha okazała się płyta "4:21: The Day After" (2006), na której artysta współpracował z plejadą doskonałych producentów, takich jak Havoc, Scott Storch, Allah Mathematics czy RZA (dawny kompan z Wu Tangu).

Równolegle z karierą muzyczną Method Man kontynuuje ścieżkę aktorską - występował m.in. w filmach "Copland" obok Sylvestra Stallone i Harveya Keitela, czy w obrazie "Powrót Do Garden State" wspólnie z Natalie Portman.

 

Redman to ceniony raper, mający na koncie kilka złotych płyt i ról filmowych, znany szerszej publiczności jako MC kultowego zespołu Def Squad.

Artysta zadebiutował w 1994 roku doskonale przyjętym przez publiczność albumem pod tytułem "Whut" Thee Album". Krążek pokrył się złotem, a on sam otrzymał tytuł Rapera Roku już na początku swojej solowej kariery.

Kolejne krążki Redmana, cieszące się również uznaniem w środowisku muzycznym to "Dare Iz a Darkside" (1994), "Muddy Water" (1996), "Doc"s da Name 2000" (1998), "El Nino" nagrane wspólnie z Def Squad (1998), "Malpractice" (2001), "Red Gone Wild" (2007) i "Reggie Noble 0" (2009).

Redman i Method Man mają wspólną przeszłość muzyczną. Artyści są znani z nagrania wspólnego albumu "Blackout!" (1999 r.) i "Blackout! 2" wydanego 10 lat później.

Data

20 listopada 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Method Man
Redman

Gatunek

Hip - Hop & RnB
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388