Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Mumford & Sons

Mumford & Sons

4 marca 2013, poniedziałek, , Duża Scena

Data

4 marca 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Live Nation
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Jesse Quin
Mumford & Sons

Gatunek

Alternatywna
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Live Nation i Klub Stodoła prezentują!

Mumford & Sons

 

19:00  Otwarcie drzwi

20:00  Jesse Quin

21:10  Mumford & Sons

 

Jesse Quin zagra 4 marca w warszawskim Klubie Stodoła przed zespołem Mumford & Sons.

Jesse Quin to londyński muzyk, który był przyjacielem i muzycznym sprzymierzeńcem Mumford & Sons jeszcze przed powstaniem zespołu. Czy nazwaliby go mentorem? Albo guru? Czy w ogóle chcą go w trasie? Zdecydowanie nie. Ale on i tak pojedzie. Jesse pracuje obecnie nad jego debiutanckim albumem. W międzyczasie wypuści EP pod koniec lutego. 

Mumford & Sons - angielski zespół folkowo-rockowy założony w 2007 rok, w skład którego wchodzą Marcus Mumford, Ben Lovett, Ted Dwane oraz Winston Marshall.

Pierwszy album zespołu SIGH NO MORE wydany w 2009 roku pokrył się czterokrotną platyną w Wielkiej Brytanii i podwójną platyną w Stanach.

Drugi - BABEL - wydany został we wrześniu 2012. “Chcieliśmy zrobić coś, czego nie musielibyśmy się wstydzić” mówi Ben Lovett.

“Jesteśmy pewni siebie i szczęśliwi, że dotarliśmy do miejsca, w którym jesteśmy - wszystko co się dzieje dookoła nas przerosło nasze oczekiwania i jest wielką niespodzianką. Kiedy zatem zaczęliśmy nagrywać tę płytę mieliśmy do wyboru: wycofać się albo zrozumieć, że ludzie polubili to co robimy i zrobić coś solidnego, z energią.”

 

Dwane opisuje album Babel jako

“Bardzo nasz. Pierwszy album był obrazem Mumford & Sons z 2009 roku. Tym razem jest tak samo — ale to jesteśmy my teraz, jest tam bardzo dużo żywej energii - to właśnie chcieliśmy uchwycić. Tworzenie płyty na przestrzeni roku, wchodzenie do studia, wracanie na trasę, powrót do studia... to prawie tak, jakby trasa została odciśnięta na albumie.”

 

Z Babel wiąże się prawdziwe uczucie kompletności, satysfakcjonującej całości oraz bogactwo muzyczne i tekstowe - romantyzm łagodzony przez siłę i wigor; energia równoważona pięknem.

“Myślę, że więcej tematów jest poruszonych na tej płycie i że trochę dojrzeliśmy” mówi Mumford. “Ted zawsze mówił, że chce, aby album był historią” dodaje. “Niekoniecznie taki z fabułą, ale taki, który możesz przesłuchać od początku do końca i który ma sens. Myślę, że to staraliśmy się zrobić i to zrobiliśmy.”

 

Zakończenie prac nad drugim albumem Winston podsumował

"Skończyliśmy i możemy znowu wyruszyć w trasę, czyli wrócić do tego, co lubimy najbardziej - grania na  żywo. Powrót do biznesu."

 

 

Bilety wejdą do sprzedaży 9 listopada (piątek) o 10.00 na LiveNation.pl.

Data

4 marca 2013, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Live Nation
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Jesse Quin
Mumford & Sons

Gatunek

Alternatywna
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388