Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
MY RIOT FLAPJACK

MY RIOT FLAPJACK

24 października 2012, środa, , Duża Scena

Data

24 października 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

FLAPJACK
My Riot

Gatunek

Rock & Pop
Newsletter

Support: Jitter Flow, Lostbone 

MY RIOT

My Riot to nowy zespół, znanego ze Sweet Noise, Piotra Glacy Mohameda. My Riot powstawał już w czasie pobytu Glacy w USA jako kolaboracja z producentem breakbeatowym z Sopotu, ukrywającym się pod pseudonimem TR Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiedzy Los Angeles i Sopotem przyszedł czas na finalizowanie płyty w Polsce. Wiedzę i doświadczenie zdobyte w Kalifornii Glaca wykorzystał w produkcji płyty My Riot. Jego celem była kolejna przełomowa pod względem kompozycji, brzmienia i treści płyta, skierowana przede wszystkim do polskiej publiczności. W nagraniach albumu My Riot pt."sweet_noise" gościnnie wzięli Zbyszek Krzywański z Republiki, Peja(SLU), Orion z grupy Behemoth, Maja Konarska (ex-Moonlight) i młody rapper Śliwa. Niektórzy z gości czasem pojawiają się także na koncertach My Riot.

Grupa łączy doświadczenie muzyczne i sceniczne profesjonalnych  muzyków z energią i młodością debiutantów biorących udział w projekcie. To połączenie break beatu, elektroniki, dub steppu, hip hopu z hard rockiem, muzyką alternatywną i punkiem plus pełne pasji teksty Glacy. Po bardzo dobrze przyjętej debiutanckiej płycie pt."sweet_noise" zespół jest ciągle obecny na koncertowej mapie Polski. My Riot zamykał tegoroczny Przystanek Woodstock, a o ich show mówi się, że był jednym z najlepszych koncertów festiwalu. 

Glaca uchodzi za najbardziej żywiołowego i dynamicznego frontmana na polskiej scenie. Jego show zawsze stoi na najwyższym poziomie zarówno artystycznym jak i technicznym. Zespół My Riot przykłada wielką wagę do strony technicznej jak i oprawy wizualnej swoich koncertów, o których frontman mówi, że są swego rodzaju performancem artystycznym. 

Glaca jest szanowanym artystą zarówno w kraju jak i zagranicą. Warto wspomnieć, że rok temu nagrał projekt z Justinem Chancellorem, muzykiem jednego z głównych zespołów rockowych świata, grupy Tool. W swojej karierze współpracował m.in. z Edytą Górniak, Anną Marią Jopek, grupą Vader, Peją (SLU), Natalią Kukulską, Nergalem (Behemoth), Anją Orthodox, O.S.T.Rym czy Milo Kurtisem. 

My Riot tworzą:

Glaca – wokal, elektronika

Hacker – elektronika, klawisze

Diamond Chill – gitary

Mr White – gitary

Sajmon – perkusja

 

FLAPJACK

„Keep Your Heads Down” to długo zapowiadany album legendarnego zespołu Flapjack, którym wraca po 15 latach przerwy wydawniczej. Materiał to 100% czystej energii, z której słyną od lat. Płyta rodziła się długo, ale, jak zapowiada zespół, warto było czekać.

W jednym z utworów Guzik śpiewa „Come on and get some! Our party never ends!”, a potwierdzenie tych słów zawiera się w niemal godzinnym zróżnicowanym kompozycyjnie materiale. Warto również zwrócić uwagę na warstwę tekstową i przekaz, którego kluczem do odgadnięcia może być tytuł i okładka płyty. Nowy materiał charakteryzują ciężkie brzmienie i jest mieszanką progresywnych walcowatych riffów, rapu, hardcore’a i rocka. Teksty opowiadają o powrocie zespołu, świecie korporacji, zakłamaniu polityków, apokalipsie, postaci z kultowej gry komputerowej, miłości i nie tylko.

Znaczny wkład kompozytorski w album ma Śp. Aleksander „Olass” Mendyk –  były gitarzysta zespołów Flapjack i Acid Drinkers.  Płytę zamyka wyjątkowy utwór „Reborn”, w którym  wykorzystane zostały wokale Olassa.  Gościnnie w 2 utworach występuje HAU, wokalista nieistniejącej od wielu lat formacji Dynamind, który znany jest fanom Flapjacka z utworów „Comic Strip” i „Active”, które znalazły się na drugiej płycie pt. „Fairplay”. HAU jest również autorem tekstów do utworów „In a Structure” i „Feud”, z kolei „The Ballad of Frankie Pots” napisał wspólnie z Guzikiem.

Skład Flapjacka przez wiele lat ulegał zmianom. Obecnie Flapjack to Guzik (Homosapiens), Ślimak (Acid Drinkers), Jahnz , Jankiel (Acid Drinkers) i Mihau (ex NoNe).

Wydawcą płyty jest Makumba Music – wytwórnia założona przez osoby od wielu lat współpracujące z zespołami Acid Drinkers, Flapjack i Titus Tommy Gunn. Dystrybucją zajmie się firma Mystic Production.

Data

24 października 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

FLAPJACK
My Riot

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388