Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
O.S.T.R.+ Sofa

O.S.T.R.+ Sofa

27 marca 2009, piątek, , Duża Scena

Data

27 marca 2009

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

O.S.T.R.
Sofa

Gatunek

Hip - Hop & RnB
Rock & Pop
Newsletter

Muzyk, raper, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. Własne próby z Hiphopem rozpoczął w wieku 12 lat - wtedy jeszcze przy pomocy domowego radiomagnetofonu "Kasprzak". Pierwsze poważne kroki stawiał w ramach łódzkich grup BDC, LWC i Obóz TA. W późniejszym okresie O.S.T.R. działał już solo. O.S.T.R. jest niezwykle żywiołowy na koncertach, nie ogranicza się do sztywnego repertuaru. Ma powszechną opinię najlepszego polskiego freestyle'owca.

 

 

Wejście do klubu godz. 19, początek koncertu godz. 20:30

 

Bilety: w przedsprzedaży 35 zł, w dniu koncertu 45 zł

 

 

BIO artysty:

 

Muzyk, raper, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. Własne próby z Hiphopem rozpoczął w wieku 12 lat - wtedy jeszcze przy pomocy domowego radiomagnetofonu "Kasprzak". Pierwsze poważne kroki stawiał w ramach łódzkich grup BDC, LWC i Obóz TA. W późniejszym okresie O.S.T.R. działał już solo. O.S.T.R. jest niezwykle żywiołowy na koncertach, nie ogranicza się do sztywnego repertuaru. Ma powszechną opinię najlepszego polskiego freestyle'owca. W lutym 2001 podpisał umowę z Asfalt Records na wydanie debiutanckiej płyty "Masz to jak w banku". Płyta okrzyknięta została odkryciem i spotkała się z samymi pozytywnymi ocenami. W kwietniu 2002 r. Asfalt Records wydała zrealizowany w domowych warunkach zbiór nagrań freestyle Ostrego pod tytułem „30 minut z życia”. Oficjalne wydanie tego materiału utwierdziło pozycję O.S.T.R. jako najlepszego freestyle'owca w Polsce.  Nakład nigdy nie był wznawiany i dzisiaj płyta ta osiąga astronomiczne ceny na aukcjach internetowych. O.S.T.R. szybko okazał się najbardziej płodnym artystycznie wykonawcą na scenie, do dzisiaj (wszystkie nakładem Asfalt Records) ukazały się następujące albumy: „Tabasko” (2002), podwójny „Jazz w wolnych chwilach” (2003), „Jazzurekcja” (2004), POE „Szum rodzi hałas” (wspólny projekt z producentem Piotrem „Emade” Waglewskim, 2005), „7” (2006) i ostatni album: „HollyŁódź” (2007), który otrzymał w kwietniu 2007 status Złotej Płyty. Jest to pierwsza Złota Płyta w 9 letniej historii Asfalt Records.

 

22 lutego 2008 ukazał się album „Ja tu tylko sprzątam” z gościnnym udziałem amerykańskich raperów: Sadat X, El Da Sensei, Brother J, Brytyjczyków Dan Fresh i Reps oraz pochodzącego z Detroit wokalisty Cadillac Dale. Album promuje singiel (CD/winyl) i clip video „1980”. Album zadebiutował na 1. miejscu ogólnopolskiego zestawienia sprzedaży OLIS/ZPAV (3/03). Jest to pierwsza w historii polska płyta hiphopowa, która zajęła najwyższą pozycję na tej liście (a nawet na pierwszej pozycji zadebiutowała i utrzymała się na niej 2 tygodnie). W ciągu miesiąca od premiery album zdobywa też status Złotej Płyty (druga Złota Płyta O.S.T.R.).

 

O.S.T.R. jest najczęściej koncertującym wykonawcą hiphopowym w Polsce. Oprócz własnych występów (z udziałem DJ Haema), O.S.T.R. brał także udział w koncercie „Dzień Kotana” na Placu Defilad w Warszawie w 2002 r. (koncert ku pamięci tragicznie zmarłego Marka Kotańskiego), grał także na trasie koncertowej „Ślizgery 2003” oraz dwukrotnie na trasie „Reebok Hip-Hop Tour”. O.S.T.R. zagrał z instrumentalną sekcją grupy Sofa 11 koncertów na trasie promującej album „HollyŁódź” (2007) a także dwukrotnie na „Heineken Open’er Festival”  (2005, 2007). Początkiem tej współpracy był specjalny, retransmitowany na całą Polskę, koncert O.S.T.R. z udziałem grupy Sofa w Studio im. Agnieszki Osieckiej (2004). Zapis tego koncertu został wydany w 2007 roku nakładem dziennika „Rzeczpospolita” w ekskluzywnej serii „Trójka live” (obejmującej także koncerty Voo Voo, Jonasza Kofty, Krystyny Jandy i innych artystów). W marcu i kwietniu odbędzie się kolejna trasa O.S.T.R. / Sofa promująca najnowszy album „Ja tu tylko sprzątam”.

 

O.S.T.R. zdobył cztery razy nominację do nagrody „Fryderyk” w kategorii "Album Roku - Hip-Hop": kolejno za album „Tabasko” (2002), „Jazzurekcja” (2004), „7” (2006) i „HollyŁódź” (2007). Za tą ostatnią otrzymał „Fryderyka 2008”. W 2003 r. otrzymał dwa "Ślizgery 2003" - za najlepszy album roku ("Jazz w wolnych chwilach") oraz dla "Osobowości roku 2003". Nagrody miesięcznika „Ślizg” powtórzyły się też w 2005 roku: tym razem za rok 2004 w kategorii „Wykonawca roku” oraz „Album roku” (za „Jazzurekcję”). W tych samych dwóch kategoriach wygrywa plebiscyt słuchaczy audycji „WuDoo” (Polskie Radio Szczecin). W 2006 r. O.S.T.R. otrzymał (przyznawaną po raz pierwszy) nagrodę BIS Polskiego Radia (tzw. "Biser") w kategorii "Najlepsza energia na koncercie". Album „7” zdobywa w inernetowym plebiscycie portalu www.hip-hop.pl i audycji WuDoo tytuł polskiej płyty hiphopowej roku 2006, ten sam laur zdobywa rok później album „HollyŁódź”. W 2007 O.S.T.R. otrzymał nominację do MTV Europe Music Awards 2007 w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca oraz trzy nominacje do Yach 2007 w kategoriach: Grand Prix (Nagroda Główna), Reżyseria, Animacja - za klip „Brother On The Run (feat. Craig G)” autorstwa Michała Poniedzielskiego i Rafała Wojaczka. W grudniu 2008 otrzymał nagrodę w kategorii „Artysta roku” plebiscytu „Nocne Marki 2008” miesięcznika Aktivist (głosowanie czytelników).

 

O.S.T.R. współpracuje także z zagranicznymi artystami. W 2007 nakładem Asfalt Records ukazał się album brytyjskiej grupy Skill Mega wyprodukowany w całości przez O.S.T.R.  Na albumach „7”, „HollyŁódź” i „Ja tu tylko sprzątam” gościnnie wystąpili weterani amerykańskiego Hiphopu: Tame One i El Da Sensei (obaj ex-The Artifacts), Craig G, Brother J. Na jesieni 2008 ukaże się także album filadelfijskiego rapera Grand Agenta wyprodukowany przez O.S.T.R.

 

W 2003 r. O.S.T.R. prowadził przez pewien czas polską edycję kultowego, legendarnego programu "Yo! MTV Raps", na którym wychował się on sam i cała generacja polskich miłośników Hiphopu. O.S.T.R. pojawiał się gościnnie na wielu płytach innych wykonawców, warto wymienić tu albumy Urbanator „III” (2005), Fisz Emade „Piątek 13” (2006), oraz trzykrotnie na albumach „Kodex” producentów Magiery i LA. Jego utwory stanowiły też okrasę soundtracków: „Z Odzysku” w reżyserii Sławomira Fabickiego (2006, nominacja do ZŁotej Palmy na Festiwalu w Cannes, polska propozycją do oskarowych nominacji w kategorii film nieanglojęzyczny) oraz „Aleja Gówniarzy” w reżyserii Piotra Szczepańskiego (Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Gdynia 2007). W październiku 2008 clip video do utworu O.S.T.R. „Jak nie Ty, to kto?” (z albumu „Ja tu tylko sprzątam” oraz z singla pod tym samym tytułem) zdobył Grand Prix Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2008 oraz nagrodę publiczności za "najlepszy teledysk do muzyki hip hop".

Data

27 marca 2009

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

O.S.T.R.
Sofa

Gatunek

Hip - Hop & RnB
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388