Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
OLDSCHOOL FEST WARSZAWA 2012

OLDSCHOOL FEST WARSZAWA 2012

28 stycznia 2012, sobota, , Duża Scena

Data

28 stycznia 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa

OLDSCHOOL FEST WARSZAWA 2012
zagrają:

THE ANALOGS (www.analogs.pl)
DEADLINE (http://www.myspace.com/deadlineuk)
BULBULATORS (http://www.bulbulators.com)
VIENIO & WAY SIDE CREW

OLDSCHOOL FEST to impreza organizowana od 2004 roku w Szczecinie, której celem było propagowanie muzyki niezależnej a w szczególności punk rocka we wszelkich jego odmianach: od punk 77 po hard core. Obecnie nadszedł czas, aby wyruszyć w Polskę i pokazać, że punk rock ma się dobrze a nawet doskonale. Na warszawską edycję tej imprezy, która odbędzie się w klubie STODOŁA zaprosiliśmy jedną z najpopularniejszych na świecie grup grających melodyjnego punk rocka, zespół DEADLINE, oraz najlepszą polską kapelę grającą tradycyjnego punk rocka, śląskich BULBULATORS. Wspierać ich będzie VIENIO & WAY SIDE CREW a gospodarzami i gwiazdami imprezy będzie legenda polskiej sceny punk, szczecińska formacja THE ANALOGS!

Poniżej kilka słów o poszczególnych zespołach:

VIENIO & WAY SIDE CREW
Vienio to muzyk znany do tej pory głównie ze swojej aktywności na scenie hip-hopowej za sprawą formacji MOLESTA-EWENEMENT, ale korzenie jego fascynacji muzycznych sięgają dużo głębiej. Swoja karierę muzyczną zaczynał pod wpływem muzyki hard core i punk. Jakiś czas temu nawiązał współpracę z pochodzącą z Koluszek grupą WAY SIDE CREW mającą na swoim koncie dwa autorskie albumy. Owocem tej współpracy jest płyta zatytułowana VIENIO & WAY SIDE CREWWspólny Mianownik”, na której znalazły się piosenki znane z hip-hopej twórczości VIENIA, ale tym razem w wersjach hard-core/punk, oraz kilka piosenek premierowych, przygotowanych specjalnie z myślą o tym wydawnictwie.

BULBULATORS
Działający od wielu lat na polskiej scenie BULBULATORS, to jeden z nielicznych w naszym kraju na to, że punk rock można grać perfekcyjnie! Setki koncertów, kilka albumów i rzesza wiernych fanów potwierdzają, że BULBULATORS to najlepsza w Polsce kapela, sięgająca swoją muzyką do pionierskich dokonań RAMONES, BUZZCOCKS, CLASH czy UNDERTONES.

DEADLINE
Pochodzący z Wielkiej Brytanii DEADLINE (choć w swoim składzie mają dwie osoby o francuskim rodowodzie), to obecnie jedna z najpopularniejszych grup punk rockowych na świecie. Żeński wokal, melodyjne, dynamiczne i niepozbawione ostrości kompozycje zjednały im fanów od Moskwy po Nowy Jork!!! Do Polski przylatują nie po raz pierwszy i za każdym razem potwierdzają swój najwyższy poziom dając niezapomniany show.

THE ANALOGS
Pochodzą ze Szczecina, powstali w 1995 roku i są legendą, która wyrosła ponad scenę streetpunk/oi! z której się wywodzą. W dniu dzisiejszym to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej, mający na swoim koncie 12 albumów, setki koncertów, występy u boku takich gwiazd jak BUSINESS, ANGELIC UPSTARTS, DEZERTER, DEMENTED ARE GO, CHELSEA, PETER & THE TEST TUBE BABIES, DISCHARGE czy FARBEN LEHRE. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym nas świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, które starają się odnaleźć swoja drogę i określić swoje miejsce. Miasto, jego sekrety i wstydliwe tajemnice, to również stały wątek twórczości THE ANALOGS. Szczerość i energia ich koncertów to składowa ich popularności, za którą są kochani i nienawidzeni. W ich muzyce można znaleźć echa bardzo wielu wykonawców takich jak COCK SPARRER, RANCID, JOHNNY CASH, THE CLASH, SOCIAL DISTORTION.

Data

28 stycznia 2012, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31