Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
OMD

OMD

7 lutego 2024, środa, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

7 lutego 2024
Otwarcie drzwi: 19:00
Rozpoczęcie wydarzenia: 21:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Gdzie kupić

Kasa Klubu Stodoła
Ticketclub.pl
Stodola.pl

Organizatorzy

Fource Entertainment

Artyści na koncercie

OMD
Walt Disco (support)
Newsletter
Otwarcie drzwi: 19:00
Rozpoczęcie wydarzenia: 21:00

 

Uwielbiani przez polską publiczność pionierzy synth-popu Orchestral Manoeuvres In The Dark (OMD) w lutym 2024 roku zagrają u nas aż 3 koncerty:

06.02.2024 - Gdańsk, B90

07.02.2024 - Warszawa, Stodoła

08.02.2024 - Kraków, ICE

 

Zespół nie dość że powraca na scenę, to na dodatek zapowiada nowy album “Bauhaus Staircase”, który ukaże się 27 października br. Wyrazisty, zabarwiony glamem krążek powstał przy współpracy z rockowym producentem Davidem Wattsem, wnoszącym do stylu OMD nowe ekscytujące elementy. Jak sami mówią, jest to ich najbardziej politycznie zaangażowana płyta, na której realizują swoje ambicje, by być jednocześnie jak Stockhausen i ABBA. Zamiast spoczywać na laurach i odcinać kupony od nostalgii, muzycy patrzą również w przyszłość: zarówno w tekstach nowych piosenek, jak i odważnych elektronicznych brzmieniach.

Wpływ OMD na muzykę pop lat 80. jest nieoceniony, to oni jako jedni z pierwszych wynieśli do mainstreamu brzmienia syntezatorów i stali się jednym z najbardziej kochanych brytyjskich zespołów. Do tej pory sprzedali ponad 15 milionów albumów oraz 25 milionów singli, a pośród nich takie ponadczasowe przeboje jak “Enola Gay” czy “Maid of Orleans” oraz wybitny album “Architecture & Morality” (1981).

OMD wystąpią u nas w przyszłym roku w Gdańsku (6 lutego, B90), w Warszawie (7 lutego, Stodoła) oraz w Krakowie (8 lutego, ICE).

--

Przed OMD wystąpi eksperymentalny alt-popowy skład Walt Disco. Ich album “Unlearning” wskazywany był jako jedna z najlepszych szkockich płyt ubiegłego roku, a koncerty zachwyciły publikę takich festiwali jak Glastonbury, SXSW czy Austin City Limits, występowali także przed Duran Duran oraz Primal Scream. Misją grupy jest przekraczać muzyczne granice, celebrować inność, uwolnić publikę od niepewności tego świata i inspirować do bycia najlepszą wersją samych siebie.

--

Bilety na koncert w Warszawie w cenie od 199 zł trafią do sprzedaży 22 września 2023 roku o godzinie 10:00 na www.ticketclub.pl. Do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

Regulamin/FAQ/Zgody: https://fource.pl/pl/about-us

Dokładną czasówkę podamy w tygodniu, w którym odbędzie się wydarzenie.

 

 

Data

7 lutego 2024

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Gdzie kupić

Kasa Klubu Stodoła
Ticketclub.pl
Stodola.pl

Organizatorzy

Fource Entertainment

Artyści na koncercie

OMD
Walt Disco (support)
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388