Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Pati Yang

Pati Yang

20 stycznia 2010, środa, , Duża Scena

Data

20 stycznia 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Pati Yang

Gatunek

Rock & Pop
Newsletter

Do udziału w koncercie zaproszono zespół The Poise Rite oraz jako gościa specjalnego: Pati Yang.

Projekt '20latRP.pl - pochwalmy się!', to akcja mająca na celu stworzenie spisu sukcesów, którymi Polska może poszczycić się na arenie międzynarodowej. Od 12 września do 30 listopada br. internauci głosowali na stronie plebiscytu na największe ich zdaniem przejawy życia Polaków, które miały miejsce w minionym dwudziestoleciu.

Zespół The Poise Rite zainspirowany ideą plebiscytu, przygotował specjalny koncert, który będzie miał swoją premierę 21.01.2010 w Warszawie. Podczas koncertu zostaną wykonane premierowe utwory napisane specjalnie na tę okazję. Całość ubarwią wizualizacje nawiązujące do największych sukcesów wolnej Polski.

The Poise Rite to rzeszowska formacja, której twórczość określana jest jako mieszanka gitarowego rocka i indie-popu. Jeden z zaledwie kilku polskich zespołów, które zagrały na kultowym festiwalu Glastonbury i jedyny, o którym regularnie pisuje brytyjska prasa muzyczna.

Zespół powstał w 1997 r. w Rzeszowie. W ich muzyce usłyszeć można naleciałości najlepszych gitarowych kapel w tym m.in. Placebo czy Interpol. W 2007 r. wyszedł ich pierwszy album „Passagalia” (EMI) i zespół rozpoczął promującą go trasę koncertową. Gościł na największych polskich festiwalach m.in.: Heineken Open’er Festival oraz MFT Malta w Poznaniu. Uznanie środowiska muzycznego zdobył też ich koncert podczas Off Festival 2008 w Mysłowicach.

Do udziału w koncercie w roli gościa specjalnego zaproszono Pati Yang – artystkę na stałe mieszkającą i tworząca w Wielkiej Brytanii. Szerszej publiczności dała poznać się jako współtwórczyni muzyki do wielu filmów m.in. „Buffallo Soldiers”, „Co z oczu to z serca”, „Ocean’s Eleven: Ryzykowna Gra” oraz „Ocean’s Twelve: Dogrywka”.

W ciągu siedmiu lat od momentu ukazania się jej debiutanckiego albumu „Jaszczurka”, współpracowała m.in. z The Free Association, Davidem Holmesem oraz Davidem Arnoldem (kompozytorem muzyki do przygód agenta 007, znanego również ze współpracy z Shirley Bassey jako The Propellerheads). Współpraca z Davidem Arnoldem zaowocowała nagraniem wokali do jednej ze scen filmu „Tomorrow Never Dies”.

Potem pojawiło się jeszcze parę kolaboracji, między innymi z Martiną Topley-Bird (muzą i partnerką Tricky’ego) przy jednym z numerów dla The John Spencer Blues Explosion.

Jej ostatnia płyta „Faith Hope & Fury” powstała w legendarnym Air Studio, należącym do Sir George’a Martina, z użyciem równie legendarnego fortepianu pamiętającego  Johni Mitchell, Radiohead,  czy też – dwie ostatnie płyty Coldplay. Za brzmienie płyty odpowiedzialny jest producent Steve Hilton znany ze współpracy  między innymi z Massive Attack, U2, Depeche Mode czy Pulp. …………...........................................................
"Faith, Hope & Fury" miała swoją premierę 27 marca 2009 roku. Pati potwierdziła na niej, że jest artystką wszechstronną i poszukującą, nie pozwalającą na zaszufladkowanie do jednego gatunku.

Data

20 stycznia 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Pati Yang

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388