Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Patrick Wolf

Patrick Wolf

16 listopada 2011, środa, , Duża Scena

Data

16 listopada 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Patrick Wolf

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Agencja Go Ahead zaprasza na dwa jesienne koncerty Patricka Wolfa! Charyzmatyczny Brytyjczyk zagra 15 listopada we wrocławskim Firleju oraz 16 listopada w warszawskiej Stodole! Wolf wróci do Polski po entuzjastycznie przyjętym koncercie kwietniowym, kiedy to po raz pierwszy odwiedził nasz kraj zachwycając słuchaczy!

Nowy album "Lupercalia" to piąta płyta w dyskografii Patricka Wolfa. Krążek zbiera doskonałe recenzje! Karierę Patrick rozpoczął w wieku lat 11. W momencie wydania debiutanckiego albumu w 2003 toku miał już za sobą epizod w pop-artowym kolektywie Minty oraz w duecie Maison Crimineaux. Jego pierwsza płyta "Lycanthropy" spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyki oraz publiczności w Europie i USA. Już po jej wydaniu Wolf rozpoczął studia na Trinity College Music Conservatoire. Echa klasycznej edukacji słyszalne są na drugim albumie artysty "Wind In The Wires" (2005), na którym Wolf w niezwykle oryginalny sposób połączył klasyczny brytyjski folk z elektronicznym, chłodnym popem. W 2007 ukazał się trzeci album Patricka "Magic Position", bez wątpienia najbardziej przebojowy i eklektyczny w jego karierze. Rozwinięciem wątków z tego krążka był czwarty krążek artysty zatytułowany "Bachelor" (2009).

Utworem promującym najnowszą płytę Wolfa jest piosenka "The City", już teraz uznana przez NME oraz Guardiana za jedną z kandydatek do tytułu singla roku. To najbardziej optymistyczny numer w karierze Wolfa, o którym sam artysta opowiada, że był jego reakcją na recesję oraz zamknięcie stacji BBC6 Music. "Postanowiłem zwalczyć negatywną sytuację, pisząc pozytywną piosenkę" przyznał muzyk.

Już wkrótce więcej informacji na temat biletów na koncerty.

Data

16 listopada 2011, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Go Ahead
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Patrick Wolf

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31