Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
PINK MARTINI (DOM MUZYKI I TAŃCA, ZABRZE)

PINK MARTINI (DOM MUZYKI I TAŃCA, ZABRZE)

7 października 2015, środa, Warszawa, Dom Muzyki i Tańca, Główna

Data

7 października 2015

Miejsce

Dom Muzyki i Tańca, Warszawa

Scena

Główna

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

PINK MARTINI
Karta podarunkowa

7.10 Dom Muzyki i Tańca - Zabrze
8.10 Sala Ziemi- Poznań
9.10 klub Wytwórnia- Łódź


Założona w 1994 roku w Portland (USA) przez pianistę Thomas M.Lauderdale grupa Pink Martini szybko stała się fenomenem na całym świecie. Ta wieloosobowa orkiestra, na czele z wokalistką Chiną Forbes, łączy w doskonałą całość jazz, muzykę latynoską i klasyczną, owijając ją delikatnie w klimaty retro. Tą esencjonalną miksturę ciepłych dźwięków będziemy mogli usłyszeć już w październiku na trzech koncertach w Polsce.

Na pomysł założenia Pink Martini wpadł w 1994 roku Thomas Lauderdale. Czerpiąc inspiracje ze światowej muzyki, mieszając gatunki takie jak jazz, klasyka i pop – założył swoją “małą orkiestrę”. Rok później Lauderdale zadzwonił do China Forbes, swojej koleżanki z Harvardu, proponując jej dołączenie do Pink Martini. Ich pierwsza wspólnie napisana piosenka Sympathique stała się sensacją we Francji i została nominowana do tytułu Piosenki Roku Francuskich Nagród Victories de la Musique.

Debiutancki album Sympathique został wydany w 1997 roku i szybko został międzynarodowym hitem. W 2004 roku w sprzedaży pojawił się Hang On Little Tomato, następnie Hey Eugene! w 2007 i Splendor In The Grass w 2009. W październiku 2010 roku zespół wydał Joy To The World – zawierający bożonarodzeniowe piosenki z całego świata. Wszystkie pięć albumów pokryło się złotem w wielu krajach, m.in. we Francji, Kanadzie, czy Grecji. W kolejnych latach pod szyldem Pink Matini na rynku pojawiły się kolejne krążki - A Retrospective (2011), kolekcja ulubionych piosenek zespołu z ich osiemnastoletniej kariery, 1969 (2011), który był wynikiem współpracy z legendarną japońską wokalistką Saori Yuki, Get Happy (2013) oraz najnowszy longplay Dream A Little Dream (2014).

Oryginalny styl i wielojęzykowy repertuar zjednały grupie Pink Martini fanów na całym świecie. Zespół występował niemal w każdym zakątku globu – w Europie, Azji, na Bliskim Wchodzie, Afryce Północnej, Australii, Nowej Zelandii oraz w Ameryce Południowej i Północnej, zarówno na deskach słynnych filharmonii jak i zadymionych klubów. Od debiutu w 1997 roku podczas festiwalu filmowego w  Cannes zagrali z ponad 50-cioma orkiestrami na całym świecie. 

Pink Martini, jedyna w swoim rodzaju kilkunastoosobowa orkiestra, ponownie wystąpi w Polsce – już w październiku będziemy mogli ich posłuchać w Zabrzu, Poznaniu i Łodzi.


ZAPRASZAMY!


BILETY:

7.10 Dom Muzyki i Tańca - Zabrze
ceny biletów 159-249

8.10 Sala Ziemi- Poznań
ceny biletów 159-249

9.10 klub Wytwórnia- Lodź
ceny biletów   159-249

Bilety do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.plwww.ticketpro.plwww.eventim.plwww.ebilet.pl

Data

7 października 2015, 00:00

Miejsce

Dom Muzyki i Tańca, Warszawa

Scena

Główna

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

PINK MARTINI
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31