Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
POLUZJANCI

POLUZJANCI

26 kwietnia 2023, środa, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

26 kwietnia 2023

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Good Taste Production

Artyści na koncercie

Poluzjanci
Newsletter

Długo wyczekiwana trasa Poluzjantów już wiosną 2023 roku. Zespół zagra w największych polskich miastach!  

W maju tego roku fanów i fanki Poluzjantów zaskoczyła informacja o powrocie grupy na pierwszą edycję Jazz Around Festival. Zespół po sześciu latach przerwy zagrał koncert na plenerowej scenie Zamku w Mosznej. Wiosną 2023 roku grupa spotka się z publicznością w Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie, we Wrocławiu, w Łodzi, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Bilety do sprzedaży trafią 19 grudnia (poniedziałek) o godz. 12.00. 

Poluzjanci to kultowa grupa, przewrotnie nazywana najbardziej znanym nieznanym polskim zespołem, która zainspirowała i wychowała całe pokolenia młodych artystów. Muzycy po sześciu latach przerwy wrócili na scenę podczas pierwszego dnia Jazz Around Festival i zahipnotyzowali tłum fanów stęsknionych za niepowtarzalnym muzyczno-wizualnym klimatem tworzonym przez muzyków. 

– Gdyby ktoś zadawał pytanie, co się zmieniło przez te lata, to muzycznie wydaje mi się, że jesteśmy w lepszej formie, niż byliśmy kiedyś – mówił Kuba Badach przed występem na Jazz Around Festival. – Tempo, w jakim wskoczyliśmy na tory, i umiejętność rozgrywania piłki w sposób absolutnie mistrzowski – to było niebywałe – dodał. 

Rzeczywistość potwierdziła intuicję Kuby Badacha. Ponad dwugodzinny koncert zebrał fantastyczne recenzje zarówno wśród publiczności, jak i dziennikarzy.  

„Na pewno największym zaskoczeniem pierwszego dnia był powrót na scenę Poluzjantów, którzy wraz z charyzmatycznym Kubą Badachem zagrali taki koncert, jakiegoś świat dawno nie widział” – pisał Adrian Nowak w magazynie Presto”. „Puls i siła, jaka biła ze sceny, udzielała się wszystkim. Oczywiście koncert nie miał prawa zakończyć się w przewidzianym czasie. Nic, tylko czekać na nową płytę” – dodawał. 

Styl Poluzjantów to wypadkowa muzycznych fascynacji członków zespołu łącząca takie gatunki, jak funk, soul i jazz. Zespół zawiesił działalność koncertową w 2016 roku, po nagłej śmierci współzałożyciela grupy, gitarzysty Przemysława Maciołka. Oryginalne brzmienie Poluzjantów to zasługa wybitnych muzyków tworzących formację, a także charakterystycznych kompozycji, pisanych w większości przez frontmana Kubę Badacha do tekstów Janusza Onufrowicza.  Poluzjanci wystąpią w składzie: Kuba Badach – wokal, Marcin Górny – instrumenty klawiszowe, Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe, Robert Luty – perkusja, Piotr Żaczek – gitara basowa, Łukasz Belcyr – gitara elektryczna. 

Harmonogram koncertów: 

23.03.2023 – Poznań / Tama 

24.03.2023 – Bydgoszcz / Fabryka Lloyda 

25.03.2023 – Szczecin/Przecław / GOKSiR  

31.03.2023 – Wrocław / A2 

1.04.2023 – Łódź / Wytwórnia 

2.04.2023 – Gdańsk / Stary Maneż  

13.04.2023 – Katowice / P23  

14.04.2023 – Kraków / Klub Studio 

26.04.2023 – Warszawa / Stodoła  

 

Bilety na koncert w Klubie Stodoła będą dostępne w sprzedaży  od 19.12, od godz. 12.00 na www.ticketclub.pl  

Regulamin imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin.   

  

  

  

  

  

 

 

Data

26 kwietnia 2023

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Good Taste Production

Artyści na koncercie

Poluzjanci
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388