Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
ROBERTO SIRI

ROBERTO SIRI

7 listopada 2018, środa, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

7 listopada 2018

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Agencja

Artyści na koncercie

Roberto Siri

Gatunek

Rock & Pop
Newsletter
Koncert:
18:30 - otwarcie drzwi
19:30 - początek koncertu
 
Roberto Siri Quinteto - ponownie w Klubie Stodoła!
 
7 listopada w Klubie Stodoła wystąpi Roberto Siri - pianista, bandoneonista i dyrygent. To będzie już 5 pobyt w Polsce, a 7 europejskie tournee tego uznanego artysty tanga argentyńskiego. Roberto Siri uważany jest od lat za ambasadora kultury argentyńskiej. Na dowód ważności tego wydarzenia warszawski koncert otrzymał Patronat Honorowy Ambasady Republiki Argentyny w Polsce.
 
Koncertowi towarzyszyć będą także pokazy tanga argentyńskiego w wykonaniu najlepszych par tanecznych.
 
Ubiegłoroczny koncert argentyńskich muzyków w Stodole spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem. Fani tanga pokochali ich za  energię i fantastyczną interpretację tradycyjnych tang. Każdy utwór nagradzany było gromkimi brawami, podobnie jak komentarze Roberto Siri, który podczas koncertu potrafił wspaniale nawiązać kontakt z publicznością. Maestro Siri ujął publiczność swoją bezpośredniością, ciepłem i fantastycznym poczuciem humoru.
Po powrocie z ubiegłorocznego tournee po Europie, Robert Siri wielokrotnie w wywiadach wymieniał koncert w Stodole jako najlepszą imprezę ich trasy koncertowej 2017.
 
Roberto Osvaldo Sirimarco urodził się 16 marca 1939 r. w Buenos Aires. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a 4 lata później także na bandoneonie. Jego nauczycielem był bandeonista słynnej orkiestry Juana D’Arienzo - Eladio Blanco. W wieku piętnastu lat, Roberto Siri był już nauczycielem gry na fortepianie oraz wykładowcą harmonii i teorii muzyki.
 
Karierę zawodową rozpoczął w 1954 roku w Radio Mitre, gdzie wraz ze swoim kwartetem prowadził audycję "Club de Barrio". W tym samym czasie występował z "Trio Figueroa" i "El Chato". Po występie w sali koncertowej Radia Argentyna w 1956 został okrzyknięty "najmłodszym dyrygentem w Ameryce Południowej".
 
W wieku osiemnastu lat Roberto Siri rozpoczął współpracę ze słynnym Raúlem Beronem. Ich wspólna trasa koncertowa stała się początkiem niezapomnianej współpracy artystycznej oraz głębokiej przyjaźni między muzykami. Ich współpraca trwała do 1982 roku. W listopadzie 1982 roku, Siri postanowił stworzyć nową młodą orchestrę, która swój premierowy występ miała w kwietniu 1983 roku na kanale TV Canal ATC, w słynnym programie "Domingos de todos". 
 
Roberto Siri jest laureatem wielu prestiżowych nagród; m.in. W 1986 r. otrzymał nagrodę Gardel de Oro ("Złoty Gardel"), przyznawaną przez fundację La Casa del Tango,  w 1989 roku na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Popularnej otrzymał tytuł "Artysta Przełomu", a w 1992 roku nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne na festiwalu Perla de Paraná.
 
W 2005 roku, Roberto Siri utworzył kwartet o nazwie Los Muchachos de Antes, którego nagrania pobiły rekordy sprzedaży w Argentynie.
 
Roberto Siri od lat występuje z koncertami podczas najważniejszych imprez tangowych na całym świecie. W 2018 roku odbył m.in. serię koncertów w Afryce Południowej. 
Również w tym roku Roberto Siri Quinteto wystąpił z koncertem podczas Mistrzostw Świata w Tangu Argentyńskim w Buenos Aires
 
Roberto Siri Quinteto wystąpi w tym samym składzie co rok temu.
Roberto Siri - lider, fortepian, bandoneon
Ines Flores - bandoneon
Ariel Galiano - kontrabas
Marcos Press - skrzypce
Javier Setti - śpiew
 
Koncert w Stodole to niewątpliwa gratka, nie tylko dla fanów tanga argentyńskiego.
 
ZAPRASZAMY

Bilety:

Miejsca siedzące: 69 PLN (kat. II), 79 PLN (kat. I)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10 oraz na www.stodola.pl, www.ticketclub.pl

 
Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły TUTAJ.
 
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie:
 
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl
 
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
 

Data

7 listopada 2018

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Agencja

Artyści na koncercie

Roberto Siri

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388