Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
ROCK IN SUMMER

ROCK IN SUMMER

21 czerwca 2011, wtorek, , Duża Scena

Data

21 czerwca 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Punk
Rock & Pop
Newsletter

17 – 17.30  – Heroes Get Remembered
17.45 – 18.15 – Paula i Karol
18.45 – 19.45 – Happysad
20.15 – 21.15 – Escape The Fate
21.45 Gogol Bordello

Wejście do klubu od 16:30!

Gogol Bordello

Gogol Bordello to doskonała mieszanka ognistego punk rocka oraz muzyki cygańskiej, zespół znany ze wspólnych występów z Flogging Molly, Primusem czy grupą Cake! Dziennikarze muzyczni uznają Gogol Bordello za nieco bardziej teatralną, cygańską odpowiedź na The Pogues! Inni dodają, że w bogatym instrumentarium Gogol Bordello (saksofon, akordeon, skrzypce, perkusja) słychać różnorodne wpływy od ... Beli Bartoka po ... Sonic Youth. Muzyka Gogol Bordello jest, jak widać, niezwykle eklektyczna - po ich koncertach można spodziewać się absolutnie wszystkiego!

Liderem założonej w 1999 roku formacji jest pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który oprócz muzykowania zajmuje się także aktorstwem - poza rolą w ostatnim obrazie Madonny "Mądrość i seks" znany jest także z występu w ekranizacji popularnej książki "Wszystko jest iluminacją". Muzyka formacji zainspirowana jest cygańskim folkiem, co pozostaje w związku z podstawowym składem grupy, w którym grają imigranci z Europy Wschodniej. W związku z folkowymi inklinacjami Gogol Bordello to doskonała propozycja dla wszystkich, których wiele lat lat temu uwiódł Goran Bregović. Oczywiście dźwięki generowane przez orkiestrę Gogol są jeszcze bardziej żywiołowe niż muzyka Bregovicia jednak korzenie artystów są bez wątpienia wspólne!

Pierwszy singiel Gogol Bordello ukazał się w roku 1999, od tamtego czasu ukazało się pięć albumów. Od 2005 formacja nagrywała dla uznanej wytwórni SideOneDummy Records. Za najlepszy krążek - najpełniej oddający żywiołowy charakter muzycznego oblicza Gogol Bordello - uznawany jest album "Super Taranta!" (2007). W 2010 roku ukazał się nowy album Gogol Bordello - "Trans-Continental Hustle". To debiut zespołu w labelu American Recordings kierowanym przez legendarnego producenta Ricka Rubina, który zajął się także realizacją krążka. Główną inspiracją dla Gogol Bordello podczas prac nad albumem były doświadczenia zdobyte przez Eugene'a Hütza podczas kilku lat spędzonych w Brazylii.

Happysad
Happysad to założona w 2001 roku grupa ze Skarżyska-Kamiennej. Muzyka Happysad to regresywny rock dopełniony charakterystycznymi tekstami. W październiku 2009 ukazał się czwarty krążek grupy zatytułowany "Mów Mi Dobrze". Został on wydany przez wytwórnię płytową Mystic Production i znalazło się na nim 12 utworów. Realizatorem dźwięku i producentem płyty jest Leszek Kamiński.

Heroes Get Remembered
Heroes Get Remembered powstało jesienią 2007r i jest jedyną tego typu mieszanką ostrego rocka, alternatywy oraz post hardcore’owych klimatów w Polsce. HGR gra mocno, bezkompromisowo, emocjonalnie i przede wszystkim przebojowo. Na początku 2010 roku zespół wydał kompilację 6 utworów (DIY EP ALBUM) o nazwie ‘Anthony Forgotten’. W lipcu 2010 zespół został jednym ze zwycięzców Redbull Tourbus oraz laureatem nagrody BORDER BREAKER na festiwalu Jarocin 2010.

Escape The Fate
Escape The Fate to amerykańska grupa muzyczna uformowana w 2004 roku w Las Vegas. W muzyce zespołu odszukać można wpływy metalu oraz post hardcore’u, jednak sami muzycy precyzyjnie określają gatunek swojej muzyki mianem screamo/emocore.

Początki kariery zespołu sięgają roku 2005, w którym to muzycy wygrali lokalny konkurs radiowy, oceniany przez członków zespołu My Chemical Romance. Nagroda ta dała im szansę wystąpić następnie jako support przed grupami Alkaline Trio oraz Reggie and the Full Effect. Rok później został wydany pierwszy album zespołu zatytułowany „Dying Is Your Latest Fashion”. Znalazły się na nim dwa utwory pochodzące z poprzedzającego płytę singla „There’s No Sympathy for the Dead” oraz dziewięć zupełnie nowych kompozycji. Tuż po pojawieniu się płyty na rynku, z powodu problemów z heroiną, kapelę zmuszony był czasowo opuścić wokalista Ronnie Radke.

Ostatecznie Radke opuścił zespół na dobre w 2008 roku, po tym jak został skazany na karę więzenia. Zastąpił go Craig (Craigafer) Mabbitt z zespołu Blessthefall. W tym samym roku na rynku ukazał się również drugi album Escape the Fate (a zarazem pierwszy z Mabittem na wokalu), zatytułowany „The War Is Ours”. Znalazły się na nim single “The Flood”, “Something”, “10 Miles Wide” oraz “This War Is Ours (The Guillotine Part II)”. 27 kwietnia 2010 płyta doczekała się swojej re-edycji: “This War Is Ours (Deluxe Special Edition)”.

W roku 2009 pojawiły się informację o planowanym trzecim wydawnictwie Escape the Fate. Album, zatytułowany po prostu „Escape the Fate”, trafił na rynek w listopadzie 2010 roku, nakładem firmy DGC. Promującymi go singlami zostały utwory „Massacre”, „Issues” oraz „Georgeous Nightmare”. Płyta już w pierwszym tygodniu sprzedaży rozeszła się w około 18 tysiącach kopii.

Obecny skład zespołu tworzą: Craig Mabbitt (2008 wokal), Bryan "monte" Money (2005 gitara, drugi wokal), Max Green (2005 bass, trzeci wokal) oraz Robert Ortiz (2005 perkusja).

Paula i Karol
Paula I Karol grają niezależny pop w bardzo ciekawych aranżacjach z pogranicza alt country i miejskiego folku. Zostali okrzyknięci najważniejszym debiutem tego roku na polskiej scenie alternatywnej. Zespół został powołany przez Paulę Bialską (doktorantkę studiów w Lancaster, UK, pracownika Wydziału Socjologii UW) i Karola Strzemiecznego (muzyka, socjologa, aktywistę) w 2009 roku. Zaczęli grać, korzystając wyłącznie z akustycznych instrumentów bez nagłośnienia (gitara, skrzypce, glockenspiel, stare klawisze firmy Casio). Później, przez ponad pół roku grali w rozszerzonym składzie, z odpowiedzialnym m.in. za nagranie EPki, Igorem Nikiforowem (członkiem zespołu Stwory), który wzbogacił dotychczasowe instrumentarium duetu o melodyjkę, harmonium i perkusję. Dziś, choć oboje stanowią trzon grupy, nie ograniczają swojego brzmienia i zapraszą do współpracy różnych muzyków.

Paula i Karol” grają koncerty nie tylko w klubach i galeriach jak Plan B, Café Kulturalna, Obiekt Znaleziony, OSiR, Studio Melon, Kontener Art i wiele innych, ale także w miejscach zupełnie nietypowych – na ulicach, w parkach, a nawet w prywatnych mieszkaniach, gdzie bezpośredni kontakt z publicznością zawsze wytwarza atmosferę wspólnego artystycznego przedsięwzięcia.

Jeśli chodzi o festiwale, to „Paula i Karol” wystąpili prawie na wszystkich ważnych imprezach w Polsce w 2010r. Są to: Open’er Festival, OFF Festivaj, Jarocin Festival, czy Smooth Festival. Pokochała ich także zagraniczna publika, o czym przekonali się podczas występu na niemieckim Fusion Festival, czy koncertu w Rejkiawiku w ramach akcji sztuki współczesnej. Wystąpili jako support przed amerykańskim zespołem Beirut czy kanadyjką Basią Bulat.

Ich występy to zawsze bezpośredni kontakt ze słuchaczami. Każdy, kto zdecyduje się ich posłuchać, może liczyć na solidną dawkę niezależnego popu w ciekawych aranżacjach z pogranicza alt country i miejskiego folku. Twórczość grupy najbliższa jest takim współczesnym gatunkom muzycznym jak indie folk i alt country. Zespół „Paula i Karol” jest prekursorem tego typu muzyki w Polsce. Można pokusić się o stwierdzenie, że jak dotychczas – jedynym. Inspirują się zespołami takimi jak: Noah and the Whale, Coco Rosie, Arcade Fire, Great Lake Swimmers i The Decemberists.

W styczniu 2010 roku grupa wydała EPkę „Goodnight Warsaw”, a w grudniu – debiutancką płytę pt. „Overshare”. Płyta zawiera 10 premierowych kompozycji, opowiadających o dorastaniu w północnym Ontario, pieczeniu chleba na Żoliborzu, przyjaźniach na całe życie, przypadkowych znajomościach i wielu jeszcze rzeczach.

Data

21 czerwca 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Punk
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388