Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Roxy Festival 2011

Roxy Festival 2011

15 lipca 2011, piątek, , Duża Scena

Data

15 lipca 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa

Skandalista Boy George potwierdził swój udział w Roxy Festival 2011 !
Ekscentryczny  wokalista i DJ BOY GEORGE będzie gościem Marka Ronsona – gwiazdy inauguracyjnej odsłony Roxy Festival w ramach projektu Mark Ronson & The Business Intl.
Uwaga! Z przyczyn technicznych festiwal przenosi się do klubu Stodoła!
Kontrowersyjny Boy George bożyszczem nastolatek został dzięki takim hitom jak: „Do you really want to hurt me” czy „Karma Chameleon” zespołu Culture Club, w którym był wokalistą. Jego osiągnięcia wykraczają daleko poza świat klubowy – jest felietonistą Daily Express, autorem dwóch świetnie sprzedających się autobiografii, współproducentem, autorem tekstów piosenek i nagradzanego musicalu „Taboo” na Broadway'u i londyńskim West Endzie. Boy George stworzył także swoją własną linię ubrań B-Rude ze sklepami w Nowym Jorku, Los Angeles czy Londynie, nie mówiąc już o miksowaniu na pokazach takich domów mody jak Versace, Phillip Treacy, a także Hugo Boss. Nie dziwi zatem fakt, iż artysta został zaliczony do pierwszej pięćdziesiątki rankingu “100 najwspanialszych Brytyjczyków” BBC. Na scenie wciąż szokuje. Jego fantazyjne, a często wręcz psychodeliczne kreacje przekraczają kolejne granice, muzycznie nadal eksperymentuje i zachwyca udzielając się w niecodziennych projektach. Jednym z nich jest Mark Ronson and The Business Intl.
W styczniu tego roku wydał swój najnowszy album, 13 w karierze. I chociaż 14 czerwca tego roku skończył 50 lat i ma za sobą długą historię konfliktów z prawem oraz traumatycznych przeżyć, wciąż jest jednym z najbardziej podziwianych i aktywnych artystów na świecie.
Mark Ronson and The Business Intl to projekt firmowany przez muzyka, który mistrzowsko łączy różnorodne stylistycznie nurty: hip– hop, rock, elektronikę, disco czy indie, tworząc w ten sposób świeży, alternatywny mix. Podczas Roxy Festival wystąpi na żywo z towarzyszeniem wybitnych instrumentalistów i wokalistów. Do współpracy przy ostatniej płycie „Record Collection” zaprosił znakomitych muzyków: intrygującego Boya George’a właśnie, ale także Simona Le Bon (Duran Duran), D'Angelo, Ghostface'a Killaha, Andrew Wyatt’a (Miike Snow).

Spektakularne show, misternie zaprojektowane i pełne niecodziennej energii, tak charakterystycznej dla swoich koncertów, zaprezentuje również Andrzej Smolik. Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. To marka sama w sobie, jeden z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, kompozytorów i producentów. Współpracują z nim takie sławy jak Victor Davies czy Emmanuelle Seigner. Smolik to multiinstrumentalista, którego znakiem rozpoznawczym są łagodne brzmienia i piękne melodie. Każdy jego utwór jest oddzielną historią, opowieścią interpretowaną przez zaproszonego gościa. Na swoim koncie ma 4 solowe płyty, najnowszy wydany jesienią ubiegłego roku.
Podczas Roxy Festival 2011 zagrają także Neo Retros – pierwsi w historii laureaci Nagrody Publiczności  i Nagrody Jury jednocześnie tegorocznego konkursu Trendy. Ich muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych dźwięków z gitarą elektryczną, wysublimowaną elektroniką, a czasem nawet baglamą  i klawesynem, połączeniem nowoczesnych dźwięków z klasyczną strukturą piosenki.

Roxy Festival jest najmłodszym dzieckiem jednej z najbardziej charakterystycznych i wyrazistych stacji radiowych w Polsce – Radio Roxy, które na co dzień sięga po ambitne, alternatywne projekty i muzykę, jakiej nie grają inne stacje.

Z przyczyn technicznych, niezależnych od organizatorów, Roxy Festival 2011 odbędzie się 15 lipca w warszawskim klubie Stodoła, a nie w Parku Sowińskiego, jak wcześniej informowaliśmy. Wszystkie osoby które kupiły bilety w strefie VIP oraz miejsca siedzące  prosimy o kontakt z organizatorem lub bileteriami.

Organizatorami  imprezy są Sony Music Polska oraz Agencja SNAP, zaś partnerem strategicznym Radio ROXY.
Więcej informacji:
Biuro Prasowe ROXY FESTIVAL 2011
www.roxyfestival.pl

Data

15 lipca 2011, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31