Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Tarja Turunen

Tarja Turunen

16 stycznia 2012, poniedziałek, , Duża Scena

Data

16 stycznia 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Metal Mind Production
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Tarja Turnen

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Tarja Turunen, ex – głos Nightwish, już 16 stycznia 2012 roku pojawi się na koncercie w Polsce. Styczniowy koncert zapowiada się wyjątkowo, gdyż ostatni raz będziemy mogli posłuchać Tarji prezentującej repertuar z albumu „What Lies Beneath”. Jak się dowiedzieliśmy, po tej trasie artystka zamierza zrobić sobie  kilkuletnią przerwę, zanim znów pomyśli o nagraniu nowego materiału.

Tarja Turunen to niezwykła artystka obdarzona fantastycznym, operowym głosem, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka i źródło największych sukcesów formacji Nightwish. Tarja solowo już kilkakrotnie gościła w Polsce, za każdym razem wzbudzając zachwyt i uniesienie tłumnie zgromadzonej publiczności. Uczestnicy koncertów Turunen zawsze podkreślają ich niezwykłość i niesamowitą atmosferę.

Wokalistka znana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów, które sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną. Ponad 500.000 fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu.

Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem „Breath from Eternity”, który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejnym sukcesem Tarji, okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek „My Winter Storm”, który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel „I Walk Alone” przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech.

Teraz Turunen nadciąga ze swoją nową płytową propozycją – albumem „What Lies Beneath”. Nagrania na ren krążek zostały zakończone w kwietniu ubiegłego roku, a premiera płyty miała miejsce we wrześniu. Sama Turunen tak mówi o wydawnictwie: To była długa i trudna droga, ale jestem zadowolona z każdego wykonywanego kroku, bo wiem, że album będzie cudowny i potężny. Tarja na swoich solowych płytach zdołała zawrzeć emocje i cudowną atmosferę znaną z najlepszych krążków Nightwish.

Niezwykły talent artystki został doceniony przez rodzimy przemysł muzyczny, który nominował ją do nagrody Emma, fińskiego odpowiednika Grammy w kategorii Najlepszy Fiński Artysta, natomiast w Niemczech Tarja zdobyła nominację do nagrody Echo, w kategorii najlepszego debiutanta!

Niesamowity, wręcz ekstatyczny sposób śpiewania sprawia, że jej koncerty to wydarzenia, które trudno zapomnieć.12 maja 2008 roku w trakcie trasy koncertowej "Storm in Europe" wystąpiła w warszawskiej Stodole. Poza jej piosenkami jak „Die Alive”, „Calling Grace” czy „My Little Phoenix”, w repertuarze znalazły się utwory z czasów jej współpracy z zespołem Nightwish: „Passion And The Opera”, „Phantom Of The Opera”, „Nemo” oraz „Wishmaster”.

Już 16 stycznia 2012 roku będzie się można na własnej skórze doświadczyć wspaniałego, wysublimowanego głosu Tarji oraz jej niezwykłej twórczości, zarówno z okresu współtworzenia grupy Nightwish jak i solowej kariery. Jeszcze raz, ostatni, będziemy mieli okazję przekonać się jak w wersji koncertowej brzmi materiał z płyty „What Lies Beneath”. Zapraszamy! Bilety już w sprzedaży!

Jako support wystąpią Cry Excess oraz Hollow Haze.

Więcej informacji na stronie: www.metalmind.com.pl.

Data

16 stycznia 2012, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Metal Mind Production
Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Tarja Turnen

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31