Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Tarja Turunen

Tarja Turunen

30 września 2010, czwartek, , Duża Scena

Data

30 września 2010

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Tarja Turnen

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Wokalistka znana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów, które sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną. Ponad 500.000 fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem "Breath from Eternity", który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejnym sukcesem Tarji, okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek "My Winter Storm", który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel "I Walk Alone" przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. Teraz Turunen nadciąga ze swoją nową płytową propozycją - albumem "What Lies Beneath". Nagrania na ren krążek zostały zakończone w kwietniu, a premiera płyty została zapowiedziana na przełom sierpnia i września. Sama Turunen tak mówi o wydawnictwie: To była długa i trudna droga, ale jestem zadowolona z każdego wykonywanego kroku, bo wiem, że album będzie cudowny i potężny. Tarja na swoich solowych wydawnictwach zdołała zawrzeć emocje i cudowną atmosferę znaną z najlepszych krążków Nightwish.

Niezwykły talent artystki został doceniony przez rodzimy przemysł muzyczny, który nominował ją do nagrody Emma, fińskiego odpowiednika Grammy w kategorii Najlepszy Fiński Artysta, natomiast w Niemczech Tarja zdobyła nominację do nagrody Echo, w kategorii najlepszego debiutanta!

Niesamowity, wręcz ekstatyczny sposób śpiewania sprawia, że jej koncerty to wydarzenia, które trudno zapomnieć.12 maja 2008 roku w trakcie trasy koncertowej "Storm in Europe" wystąpiła w warszawskiej Stodole. Poza jej piosenkami jak "Die Alive", "Calling Grace" czy "My Little Phoenix", w repertuarze znalazły się utwory z czasów jej współpracy z zespołem Nightwish: "Passion And The Opera", "Phantom Of The Opera", "Nemo" oraz "Wishmaster". 25 lipca 2009 roku Tarja po raz trzeci i po raz drugi solo odwiedziła Polskę.

Już w październiku będzie można na własnej skórze doświadczyć wspaniałego, wysublimowanego głosu Tarji oraz jej niezwykłej twórczości zarówno z okresu współtworzenia grupy Nightwish jak i solowej kariery. Przekonacie się również jak w wersji koncertowej brzmi zupełnie nowy materiał z nadchodzącej płyty "What Lies Beneath". Zapraszamy!

Data

30 września 2010, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Tarja Turnen

Gatunek

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31