Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
THE BASEBALLS

THE BASEBALLS

22 października 2011, sobota, , Duża Scena

Data

22 października 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

The Baseballs

Gatunek

BLUES
Rock & Pop
Newsletter

Pierwszy klubowy koncert w Polsce!
Bikiniarze znowu w Stodole – 22 października 2011!

Historia zespołu The Baseballs mogłaby posłużyć jako materiał na scenariusz filmowy..
Sam, Basti i Digger poznali się przypadkiem w 2007 roku w studiu nagraniowym, w którym szybko zaczęli pracować nad coverami hitów z lat 60 i 70. Oprócz miłości do bokobrodów i fryzur à la Elvis połączył ich podobny styl życia. Podczas pracy w studio odkryli również, że ich głosy brzmią w idealnej harmonii - (…) ‘To była naturalna ewolucja muzycznej spuścizny po artystach takich, jak: Elvis, Jerry Lee Lewis, Buddy Holly i inni. W ten sposób powstała grupa The Baseballs i voc’n’roll.’ (…)
Sam, Basti i Digger szybko odkryli, że największą przyjemność sprawia im nagrywanie współczesnych utworów w stylizacji rock’n’rollowej i narodził się pomysł na debiutancki album.
Premiera płyty Strike! w 2009 roku drastycznie zmieniła życie tych trzech młodych chłopaków. Baseballsmania opanowała Europę, a zespół zagrał setki koncertów. Debiutancki album sprzedał się w nakładzie ponad 1 mln egzemplarzy, a singiel promujący krążek - cover utworu Umbrella Rihanny utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów w kilkunastu krajach!
W 2010 zespół postanowił wydać dwupłytową reedycję debiutanckiej płyty, zatytułowaną Strike! Back, zamieszczając na niej covery takich piosenek jak Chasing Cars Snow Patrol czy Pokerface Lady Gagi. Płyta zawiera także materiał z kulis trasy koncertowej zespołu po Finlandii.
W 2011 roku The Baseballs wydali swoją kolejną płytę, zatytułowaną String 'n' Stripes, zawierającą covery przebojów artystów takich jak 50 Cent (Candy Shop), Katy Perry (California Gurlz), Ke$ha (Tik Tok), czy też Martin Solveig (Hello).

W październiku niemieckie trio zagra w klubie Stodoła. Będzie to pierwszy klubowy koncert tej formacji w naszym kraju! Sprzedaż biletów ruszy 29 czerwca 2011!


Dyskografia:

2009 Strike!
2011 Strings 'n' Stripes

www.thebaseballs.comt

Data

22 października 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

The Baseballs

Gatunek

BLUES
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388