Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
TRIVIUM + HEAVEN SHALL BURN

TRIVIUM + HEAVEN SHALL BURN

13 grudnia 2021, poniedziałek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

13 grudnia 2021
Otwarcie drzwi: 17:30
Rozpoczęcie wydarzenia: 18:15

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Gdzie kupić

Ticketclub.pl
Sklep.knockoutprod.net
eBilet.pl

Organizatorzy

Knock Out Productions

Gatunek

Deathcore
Heavy metal
Metal progresywny
Metalcore
Karta podarunkowa
Otwarcie drzwi: 17:30
Rozpoczęcie wydarzenia: 18:15

Trivium i Heaven Shall Burn wystąpią w Warszawie

Trivium oraz Heaven Shall Burn ruszą w co-headlinerską trasę koncertową pod koniec przyszłego roku!

Grupy wystąpią w Polsce 13 grudnia 2021 roku, na deskach warszawskiego klubu Stodoła. Trivium będzie promować w trasie swój niedawny album „What The Dead Man Say” (2020, Roadrunner Records), a Heaven Shall Burn - również tegoroczne wydawnictwo - „Of Truth & Sacrifice” (Century Media Records).

Trivium oraz Heaven Shall Burn powrócą do naszego kraju w towarzystwie dwóch wyjątkowych gości specjalnych – brytyjskiego Tesseract oraz Fit For An Autopsy, prosto z New Jersey. Takiego składu na jednym koncercie po prostu nie można przegapić!

Bilety będą dostępne już od najbliższej środy - 18 listopada (10:00) na: https://sklep.knockoutprod.net.

 

TRIVIUM (USA) metalcore, thrash metal:

Zespół powstał w 1999 roku na Florydzie, gdy jego lider, gitarzysta i wokalista Matt Heafy był jeszcze w szkole średniej i wziął udział w konkursie talentów, na którym zauważył go kolega zakochany w metalu i chcący założyć kapelę. Jego nazwa odzwierciedla fascynacje muzyczne członków – melodyjny death metal, metalcore i thrash metal. 

W ciągu paru lat od powstania Trivium wyrobiło sobie mocną pozycję na scenie. Grupę nagradzały "Kerrang!" i "Metal Hammer", a Matta zaproszono do udziału w wyjątkowym wydawnictwie dla uczczenia jubileuszu wytwórni Roadrunner. Obok Heafy'ego siłą napędową Trivium są gitarzysta Corey Beaulieu i perkusista Paolo Gregoletto. Panowie nie zamykają się w jednym stylu, co pewnie jest jednym ze źródeł sukcesu komercyjnego (kilka milionów sprzedanych albumów).

https://www.trivium.org 

https://www.facebook.com/Trivium 

 

HEAVEN SHALL BURN (Niemcy) melodyjny death metal, metalcore:

Pewnego razu w Turyngii kilku młodych chłopaków połączonych miłością do metalu, punka i hard core'a założyło zespół, ponieważ szukało sposobu na wypowiadanie się w ważnych kwestiach społecznych i politycznych. Tak zaczyna się biografia powstałej w 1996 roku niemieckiej formacji Heaven Shall Burn. Nazwę wzięli od Marduka, a jeśli chodzi o styl muzyki, połączyli melodyjny death metal z metalcorem. 

Marzenia młodych chłopaków z terenu dawnego DDR o graniu muzyki i zajmowaniu jasnego stanowiska w kwestiach społeczno-politycznych nie tylko sprawdziło się, lecz również przyniosło im sukcesy oraz mnóstwo fanów również poza Niemcami. Heaven Shall Burn wybierano w ich ojczyźnie najlepszym nowym zespołem, najlepszym zespołem koncertowym, nagradzano ich piosenki (np. "Endzeit") oraz albumu ("Wanderer"). 

Najważniejszymi postaciami w zespole są basista Eric Bischoff, jego kuzyn, wokalista Marcus Bischoff (dyplomowany pielęgniarz) i gitarzysta Maik Weichert, którzy zakładali Heaven Shall Burn. Kwintet uzupełniają gitarzysta Alexander Dietz (w zespole od 2005 roku) oraz perkusista Christian Bass (od 2013). W 2020 roku panowie doczekali się premiery dziewiątej płyty, 97-minutowego kolosa "Of Truth and Sacrifice" z coverem Nuclear Assault "Critical Mass".

https://www.heavenshallburn.com 

https://www.facebook.com/officialheavenshallburn 

 

TESSERACT (Wielka Brytania) metal progresywny:

Pochodzący z angielskiego Milton Keynes zespół Tesseract należy do tych wykonawców, którzy bardzo mocno zjednali sobie polską publiczność (choćby kapitalnym koncertem na festiwalu "Prog In Park"). Kapela narodziła się w 2003 roku i od samego początku porusza się na styku rocka progresywnego, progresywnego metalu i djentu. 

Umiejętne wymieszanie tych stylistyk sprawiło, że Anglicy stali się cenionym i rozpoznawalnym zespołem. Pochwały spłynęły ze strony nie tylko "Terrorizera", "Metal Hammera", "Kerranga!", lecz również opiniotwórczego w skali światowej amerykańskiego dziennika "Washington Post". Szczególnie po znakomitej drugiej płycie "Altered State" (2013; wznowienie ukazało się w 2020 roku, gdy pandemia uniemożliwiła koncertowanie). 

Od 2014 roku skład Tesseract jest niezmienny: Alec "Acle" Kahney (gitara), Jay Postones (perkusja), James "Metal" Monteith (gitara rytmiczna), Amos Williams (gitara basowa) i Daniel Tompkins (wokal). 

https://www.tesseractband.co.uk 

https://www.facebook.com/tesseractband 

 

FIT FOR AN AUTOPSY (USA) deathcore:

Z New Jersey pochodzi amerykańska deathcore'owa załoga Fit For An Autopsy. Zespół powstał w 2008 roku, a jednym z jego założycieli jest gitarzysta Will Putney. Postać to ważna nie tylko dla Fit For An Autopsy, lecz również dla sceny death- i metalcore'owej, ponieważ odpowiada jako producent za brzmienie albumów wielu kapel, które grają w tych stylach.

Druga ważna postać w Fit For An Autopsy obok Willa to drugi z trzech gitarzystów, Pat Sheridan, który także był przy narodzinach kapeli. Pozostali muzycy sekstetu to: trzeci "wioślarz" Tim Howley, perkusista Josean Orta, wokalista Joe Badolato  i basista Peter "Blue" Spinazola. Amerykanie zadebiutowali w 2011 roku płytą "The Process of Human Extermination". Swoją karierą kierowali na tyle dobrze, że siedem lat później przyszła propozycja kontraktu od renomowanej wytwórni Nuclear Blast. 

https://theseaoftragicbeasts.com 

https://www.facebook.com/FitForAnAutopsyOfficial 

 

 

Zagrają:

TRIVIUM (USA) metalcore, thrash metal

HEAVEN SHALL BURN (Niemcy) melodyjny death metal, metalcore

+

Tesseract (Wielka Brytania) metal progresywny

Fit For An Autopsy (USA) deathcore

 

Kiedy: 13 grudnia (niedziela) 2021

Gdzie: Warszawa @ Stodoła, ul. Batorego 10

Bilety: 189 - 210 zł – miejsca stojące, 219 - 240 zł – miejsca siedzące

Organizator: Knock Out Productions

 

Bilety na koncert dostępne od 18.11 (10:00) na:

https://sklep.knockoutprod.net  (druki kolekcjonerskie na miejsca stojące) 

https://ebilet.pl  (bilety na miejsca siedzące)

https://ticketclub.pl

 

Zaprasza

Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net 

https://www.facebook.com/productions.knock.out 

https://www.instagram.com/knockoutprod 

 

Data

13 grudnia 2021, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Gdzie kupić

Ticketclub.pl
Sklep.knockoutprod.net
eBilet.pl

Organizatorzy

Knock Out Productions

Gatunek

Deathcore
Heavy metal
Metal progresywny
Metalcore
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31