Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Us3

Us3

24 października 2011, poniedziałek, , Duża Scena

Data

24 października 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Us3

Gatunek

Jazz
Karta podarunkowa

Koncert promujący album ‘Lie, Cheat & Steal’

Us3 to legendarny projekt acid jazzowy z Londynu kierowany przed Geoffa Wilkinsona. Zespół powstał w 1992 roku przez Wilkinsona i producenta – Mela Simpsona. Rozgłos zyskali dzięki nowej aranżacji klasycznego utworu Herbiego Hancocka ‘Cantaloupe Island’. ‘Cantaloop (Flip Fantasia)’ szturmem dostał się na pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie i został okrzyknięty muzycznym fenomenem lat 90tych. Singiel promował album ‘Hand On The Torch’ wydany przez Blue Note i był pierwszym albumem w historii tej wytwórni, który osiągnął nakład ponad 1 mln egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych.  Międzynarodowy sukces utwierdził Geoffa w przekonaniu, że jego pomysł na nietypowe pokazanie jazzu w nowej acid jazzowej odsłonie z wykorzystaniem mocnych hip-hopowych bitów oraz młodych raperów jest właściwym kierunkiem i jednocześnie stanie się znakiem rozpoznawczym grupy.
W 1996 roku otworzył się nowy rozdział w historii zespołu. Wraz z odejściem Mela Simpsona Geoff Wilkinson postanowił, że na każdym nowym albumie Us3 będą się pojawiali nowi wokaliści. Do tej pory Wilkinson współpracował m.in. z: KCB, Shabaam Sahdeeq, Reggi Wyns, Mpho Skeef, Akil Dasan, Gaston, Sene, Brook Yung.

W 2011 roku Us3 powraca z ósmym w swoim dorobku albumem ‘Lie, Cheat & Steal’. Na płycie, której premierę przewidziano na początek października 2011 pojawią się Oveous Maximus – raper z Nowego Jorku z korzeniami z Puerto Rico oraz Akala – uznany raper z Londynu, młodszy brat Ms.Dynamite, zdobywca prestiżowej nagrody MOBO. Płyta to kalejdoskop dźwięków latino, funky, afrobeat wymieszany przez Dj First Rate obecny w utworze ‘(You Are) So Corrupt’ po inspirowany bluesem ‘Wild West’ i naładowany breakbeatem ‘Puppet Master’.

W październiku Us3 w ośmioosobowym składzie zagra w Polsce w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek.

Oprócz koncertu w klubie Stodoła Us3 zagra w:
21.10 Wrocław "Eter"
22.10 Bydgoszcz "Estrada"
23.10 Kraków "Kwadrat”


http://www.us3.com/
http://www.facebook.com/Us3official

Data

24 października 2011, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Us3

Gatunek

Jazz
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31