Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
VOO VOO + Lech Janerka

VOO VOO + Lech Janerka

20 kwietnia 2012, piątek, , Duża Scena

Data

20 kwietnia 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

VOO VOO

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Voo Voo istnieje nieprzerwanie już  ćwierć wieku. To jedna z najbardziej pracowitych marek w historii polskiej muzyki - wydali przeszło 20 studyjnych albumów. W ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów, dziś już klasycznych, ale nade wszystko osobisty świat Voo Voo Na koncertach możemy spodziewać się nieprzewidywalnych wykonań zarówno z "żelaznego kanonu Voo Voo" (m.in.: "Jak gdyby nigdy nic", "Flota Zjednoczonych Sił", "Otwórz mi", "Bo Bóg dokopie") czy z ostatniego zdecydowanie rockowego albumu "Wszyscy muzycy to wojownicy" jak i utwory instrumentalne.

Voo Voo na rockowo. Naprawdę rockowo. To w końcu zespół, który z gitarowego grania wyrósł i bez względu na to, jak akurat odjeżdżał w inne - choćby jazzowe czy etniczne klimaty, dookoła właśnie takiego grania krążył. Tutaj mamy powrót do rasowych, klasycznych schematów. Pobrzmiewa Hendrix, Led Zeppelin, czasem nawet coś z zadziornego, białego brytyjskiego rhythm and bluesa w stylu lat 60.  Gazeta Wyborcza, Robert Sankowski

Skład zespołu:
Wojciech Waglewski - gitara, wokal 
Mateusz Pospieszalski - saksofony, wokal
Michał Bryndal - perkusja
Karim Martusewicz - gitara basowaLech Janerka
Pochodzący z Wrocławia muzyk od początku miał opinię niepokornego, oryginalnego i niezwykle szczerego artysty rockowego. Na polskiej scenie pojawił się pod koniec lat 70. wraz z zespołem Klaus Mitffoch, jako kompozytor, basista, autor tekstów, a zarazem wokalista o charakterystycznym, niepokojącym tembrze głosu. Debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Klaus Mitffoch" do dziś zgodnie uznawana jest przez wielu za jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Z tej płyty pochodzi m.in. utwór "Jezu jak się cieszę". W 1984 r. Janerka rozpoczął działalność pod własnym nazwiskiem, nagrywając kolejne wielkie przeboje takie jak Konstytucje, Ta zabawa nie jest dla dziewczynek z  pierwszej solowej płyty "Historia podwodna", czy "Ramydada" i słynny "Rower", pochodzące z  obsypanego nagrodami albumu "Plagiaty" z 2004 roku.  

Skład zespołu:
Lech Janerka - gitara basowa, wokal
Bożena Janerka - wiolonczela
Damian Pielka - gitara, wokal
Michał Mioduszewski - perkusja

Data

20 kwietnia 2012, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

VOO VOO

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31