Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM

W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM

8 grudnia 2013, niedziela, , Duża Scena

Data

8 grudnia 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Alternatywna
BLUES
Jazz
Karta podarunkowa

17:30 – otwarcie klubu
18:00- ROZPOCZĘCIE koncert
18:00 – Piotr Kędziora
18:30 – Chwila Nieuwagi
19: 45 – Dom o Zielonych Progach
20:40 – FINAŁ 

Klub Stodoła ma przyjemność po raz trzeci zaprosić wszystkich na koncert z cyklu W górach jest wszystko co kocham, który odbędzie się 8 grudnia! Jest to doroczne wydarzenie, nie tylko gromadzące wielu miłośników poezji, gór i muzyki, ale także będące okazją do usłyszenia premierowych piosenek z płyty W Górach Część IX, na której grają m.in. Dom o Zielonych Progach, Chwila Nieuwagi oraz Piotr Kędziora.

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem W górach jest wszystko co kocham, pochodzącym z poezji Harasymowicza

Dom o Zielonych Progach  to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham. Są wymieniani jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki poetyckiej i turystycznej jak Wolna Grupa Bukowina czy Stare Dobre Małżeństwo. Dziś jest to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał trzy autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii W górach jest wszystko co kocham. Wciąż jednak, jak przed kilkunastu laty, chodzą po górach, wciąż można ich spotkać na minikoncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku. Miłość do gór słychać w każdej ich piosence. W lipcu ubiegłego roku ukazała się najnowsza płyta zespołu, Łódki Marzeń. Strona zespołu: www.dom.art.pl

Piotr Kędziora jest Artystą z imponującym portfolio. Będący zwycięzcą kilku ubiegłorocznych festiwali piosenki, Piotr posiada niezwykły talent tworzenia muzyki, która mocno szarpie za dusze słuchaczy. Jego twórczość jest pełna wielu fascynacji – zwłaszcza tych religijnych, muzycznych i egzystencjalnych. Dajcie się zaczarować i pobuszujcie po YouTube w poszukiwaniu innych piosenek i posłuchajcie go na żywo na koncercie!

Chwila Nieuwagi to formacja, której twórczość mieści się w szerokim pojęciu "poezja śpiewana". Śpiewają teksty poetów, wyrywając je jednak z kajdan kilku molowych akordów. Stąd ich utwory ocierają się o jazz, blues i folk. Ich muzyka przenosi w zakątki rodem z beskidzkiej sielanki. Trzon zespołu tworzą Martyna Kuczera (wokal) i Andrzej Czech (gitara), w Warszawie zespół wystąpi jednak co najmniej w kwartecie. W październiku zespół wydał nową płytę, dlatego na koncercie na pewno nie zabraknie nowego materiału.

Współgospodarzem koncertu jest Studencki Klub Górski z Warszawy. Szczegóły na stronie www.wgorach.art.pl

 

Miejsca siedzące (nienumerowane): 35 pln w przedsprzedaży do 24.11.2013, 40 pln od 24.11.2013.

do kupienia w TicketClub Batorego (Warszawa ul. Batorego 10; kasa Klubu Stodoła);

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Data

8 grudnia 2013, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Gatunek

Alternatywna
BLUES
Jazz
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31