Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
WANDA I BANDA

WANDA I BANDA

28 listopada 2013, czwartek, , Duża Scena

Data

28 listopada 2013

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa

19:00 Otwarcie drzwi klubu
20:00 - 20:30 Flesz
20:30 Wanda & Banda


Wanda Kwietniewska, piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Jedna z popularniejszych wokalistek polskiego rocka lat 80-tych, założycielka i liderka zespołu WANDA i BANDA.

Pierwszy skład to znakomici muzycy: Marek Raduli, Jacek Krzaklewski, Andrzej Tylec i Henryk Baron. Grupa bardzo szybko zdobyła sympatię i uznanie mediów, dzięki przebojom i scenicznemu zachowaniu samej Wandy, której "śpiew i taniec z figurami" był dopełnieniem występu na estradzie.
Pierwszy album w błyskawicznym tempie zdobył miano "Złotej Płyty". Zespól nagrał piosenki do telewizyjnego serialu "Siedem życzeń" oraz "Magię sceny" do musicalu "Żeglując w dobry czas". Drugi album przedstawił przeboje: "Kochaj mnie miły", "Para goni parę", „Stylowe ramy”, „Chcę zapomnieć” i tytułowy "Mamy czas".

WANDA I BANDA wystąpiła na wielu znaczących imprezach: "Rockowisku", "Rock Arenie”, "Kart Rocku, "Open Rocku", "Przebojach Dwójki", w Szczecinie na koncercie "Polska-Afryce”. Odbyły się trasy koncertowe po NRD i Czechosłowacji ("Inter-Talent'85"). W 1988 roku śpiewała kilka miesięcy w japońskim kurorcie Kinugawa. W 1992 roku wystąpiła w poznańskiej "Arenie" na koncercie dedykowanym zmarłej Adzie Rusowicz. W 1993 Wanda wydała "WANDA Z BANDĄ I BEZ BANDY", wystąpiła na festiwalu w Witebsku, a w 1994 na rockowym festiwalu w Sopocie  "Powroty - lata 80-te”. Zespół przedstawił nowe przeboje w programie TVP "Muzyczna Jedynka", wydał płytę: "Ballady rockowe", a Wanda nagrała z Jolą Kaczmarek i Mietkiem Szcześniakiem kasetę z piosenkami dla dzieci.

W 1995 Wanda została Dyrektorem Artystycznym Targów Mediów i Producentów Tele-Audio-Video "PLAY BOX”. W 1996 roku Wanda wystąpiła na "Piknik Country". W 2006 roku poznała DJ Adamusa i tak powstał remix „Hi Fi Superstar”. W 2008 roku po rozmowach z zespołem  Kalwi i Remi pojawiła się klubowa wersja przeboju „Nie będę Julią”. Wanda Kwietniewska przyjęła też stanowisko dyrektora artystycznego i współproducenta Międzynarodowego Festiwalu Mody Ślubnej. W 2007 roku prowadziła teleturniej muzyczny „Singa-dinga” w TV Plus. W międzyczasie prowadziła w I programie Polskiego Radia. „Noce rockowe” i „Muzykomaniaka”.

W roku 2008 z okazji 25-lecia działalności wydali dla swoich fanów dwupłytowy album „Z miłości do strun” (CD + DVD). Koncert promocyjny odbył się w warszawskim Hard Rock Cafe. Rok 2009 zespół WANDA I BANDA rozpoczął udziałem w cyklu koncertów po Polsce „80’ SHOW” z wielkimi gwiazdami lat osiemdziesiątych, gdzie wystąpił obok Limahla & Kajagoogoo, Samathy Fox i Kim Wilde. Ukazały się płyty z udziałem Wandy: „Wolność znaczy Freedom” Macieja Zębatego, na której zaśpiewała „Dom wschodzącego słońca” i „Mój sen, moje marzenie” z piosenkami Kasi Sobczyk (tam zaśpiewała „Nie bądź taki szybki Billl”).

Pod koniec roku ukazała się dawno wyczekiwana i wyproszona przez fanów płyta „Piosenki z serialu Siedem Życzen”. „Rok 2009 zakończył się dla zespołu udziałem z Urodzinowej Gali POP LISTY Radia RMF, gdzie Wanda zaśpiewała kilka piosenek ze swoją grupą oraz wykonała z duecie z Małgorzatą Ostrowską „Gwiazdy Rock’n’Rolla”, co okazało się największą atrakcją wieczoru. Lata 2010 i 2011 to koncerty zespołu (m.in. Trasa „Lata z Radiem”), wywiady radiowe i nagrania telewizyjne, ale to również praca nad nowymi nagraniami. Polonii w Chicago.

Na meczach polskiej ligi siatkarskiej grany jest jingiel napisany i zaśpiewany przez Wandę na melodię przeboju „Hi-Fi”, a w sierpniu 2011 Polski Związek Piłki Siatkowej zaproponował jej zaśpiewanie hymnu polskiej reprezentacji. Utwór „Walczymy dla Was” zaśpiewała z Norbim. Ma on promować płytę z piosenkami dla kibiców tej dyscypliny. http://www.youtube.com/watch?v=HW-ZkNmW9SA

Od września 2011 do maja 2012 na antenie telewizji ITV ukazywał się program „Muza pokoleń”, którego gospodynią była Wanda Kwietniewska. Rok 2012 to nowe utwory Wandy i Bandy. Na antenach radiowych i telewizyjnych pojawiły się „To mój świat” i  „Lęk wysokości” z aktualnie nagrywanej płyty. Ale koniec roku przyniósł coś, do czego Wanda przymierzała się od dawna. Nagrała z Pawłem Stasiakiem piosenkę „W taki dzień”. http://www.youtube.com/watch?v=pjt8ikiByAE

Wanda Kwietniewska od lat angażuje się w akcje charytatywne: ogólnopolską Akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” oraz Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności. Wraz wykonawcami z innymi wykonawcami (m.in. Justyna Steczkowska, Martyna Jakubowicz, Maria Sadowska, Izabela Trojanowska, Andrzej Krzywy, Grzegorz Markowski, Marek Piekarczyk oraz Szymon Wydra) nagrała piosenkę „Anioły niebios”. Dochód jest przeznaczony na Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko". http://www.youtube.com/watch?v=zt6PK7I0JnQ

Wanda Kwietniewska od wielu lat zasiada w jury różnych przeglądów i festiwali m.in. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu w Koninie, Mazowieckiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek czy Gitarowego Festiwalu „Solo życia”.

Rok 2013 to obchody 30-lecia zespołu WANDA i BANDA. Wywiady radiowe (m.in. „Jedynka”. RDC, WAWA,) i telewizyjne (m.in. „Pytanie na śniadanie” czy „Dzień dobry TVN”), koncerty, nowa płyta oraz Wielki Koncert Jubileuszowy z zaproszonymi gośćmi w listopadzie w Klubie STODOŁA.

Otwarcie drzwi: 19:00
Start koncertu: 20:00

Miejsca stojące: 30 pln w przedsprzedaży, 37 pln w dniu koncertu
Miejsca siedzące na balkonie: 50 pln w przedsprzedaży, 57 pln w dniu koncertu
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10);
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Data

28 listopada 2013, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła
Karta podarunkowa
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31