Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
WHITE LIES

WHITE LIES

5 marca 2011, sobota, , Duża Scena

Data

5 marca 2011

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

CROCODILES
Transfer
White Lies

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

White Lies - Bez wątpienia jedna z najważniejszych formacji młodego pokolenia na brytyjskiej rockowej scenie. Grupa zagra 5 marca w warszawskiej Stodole. Koncerty w Polsce związane będą z promocją nowego, wyczekiwanego albumu White Lies zatytułowanego "Ritual". Premiera krążka przewidziana jest na 17 stycznia 2011 roku. Wkrótce więcej informacji na temat biletów.

Producentem nowego albumu jest niezwykle ceniony realizator Alan Moulder znany ze współpracy z takimi tuzami alternatywy jak Depeche Mode, Jesus And The Mary Chain, Placebo czy The Smashing Pumpkins. Pierwszy singiel promuący "Ritual" - piosenka "Bigger Than Us" - ukaże się 3 stycznia.

Członkowie zespołu White Lies tworzyli pierwotnie formację Fear Of Flying. Jednak w tracie tworzenia nowych kompozycji, muzycy zgodnie stwierdzili, iż nie będą one pasować do Fear Of Flying i zdecydowali o powstaniu nowego bandu. O tej decyzji poinformowali wysyłając myspace?owy biuletyn o treści: "Fear of Flying is DEAD...White Lies is alive!" Pytany o przyczyny tej decyzji, perkusista Jack Brown stwierdził: "Pomyśleliśmy, że nowe piosenki powinniśmy zagrać jako zupełnie nowa grupa. Nie pasowały one do naszego starego zespołu, a White Lies okazało się idealnym sposobem na ich zaprezentowanie."


Premiera pierwszego albumu White Lies "To Lose My Life..." była wyjątkowo spektakularna. Album zadebiutował na pierwszym miejscu notowania UK Albums. Od momentu powstania, zespół zaczął występować w najbardziej prestiżowych programach telewizyjnych i radiowych (Channel 4, Late Show with Dawid Letterman, BBC Radio itp.) oraz na najważniejszych scenach na całym świecie, od Japonii, poprzez Europę, po Stany Zjednoczone (zarówno jako główna gwiazda, jak i jako support m.in przed Snow Patrol i Glasvegas). Znakomite recenzje albumu "To Lose My Life" oraz wciąż rosnąca popularność zaowocowały zaproszeniami na takie festiwale jak T in the Park, Oxygen, Coachella oraz polski Heineken Opern?er. W lutym 2010 roku White Lies zagrali także niezwykle ciepło przyjęty koncert w warszawskiej Stodole. W tym samym miesiącu młodzi muzycy byli pierwszą formacją, jaka wystąpiła w nowym klubie Petera Hooka w Manchesterze. Rok 2010 to także występ przed Muse na Wembley oraz koncert na V Festival.

Zespół White Lies często stawia się w jednym rzędzie z takimi nazwami jak Interpol, Editors, The Killers czy nawet Joy Division. Bez wątpienia przyszłość brytyjskiej sceny rockowej należy do tego zespołu!

Data

5 marca 2011, 00:00

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

CROCODILES
Transfer
White Lies

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31