Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Wirtualia Warszawskie 2020
BEZPŁATNE WYDARZENIE ONLINE

Wirtualia Warszawskie 2020

4 grudnia 2020, piątek, Klub Stodoła

Data

4 grudnia 2020

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Gatunek

Alternatywna
Jazz
Pop
Newsletter

4 grudnia odbędą się Wirtualia Warszawskie! Gwiazdami bezpłatnego koncertu online będą Natalia Przybysz, Mery Spolsky oraz Clock Machine!

Studenci warszawskich uczelni łączą siły, by wspólnie celebrować swoje coroczne święto! Już w piątek, 4 grudnia, za darmo i z domu będzie można obejrzeć koncert Wirtualia Warszawskie, transmitowany w sieci prosto z Klubu Stodoła. Line-up wydarzenia zasilą Natalia Przybysz, Mery Spolsky oraz Clock Machine! Początek darmowej transmisji na stronie Juwenaliów Warszawskich na Facebook’u, o godz. 19:30. 

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, coroczne muzyczne święto studentów, jakim dla każdej uczelni są juwenalia, w tym roku nie mogło odbyć się w tradycyjnej formie, dlatego też środowisko warszawskich studentów postanowiło połączyć siły i przenieść całe wydarzenie do sieci, zapraszając do udziału w nim wszystkich zainteresowanych! Line-up wydarzenia Wirtualia Warszawskie zasili trójka znakomitych artystów polskiej sceny – Natalia Przybysz, Mery Spolsky oraz Clock Machine. Jak zapowiadają studenci, będzie energetycznie, różnorodnie i radośnie! 

Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. Dała się poznać w roku 2001, kiedy to wraz z siostrą Pauliną zadebiutowały współtworząc Sistars. Po zakończeniu działalności zespołu, Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi.

W 2011 roku, w 50 rocznicę debiutu artystycznego Janis Joplin, powstał wyjątkowy projekt koncertowy „Kozmic Blues”. Jego konsekwencją było nagranie albumu „Kozmic Blues: Tribute to Jenis Joplin”, którym Natalia Przybysz składa hołd jednej z największych legend muzyki. „Przyjaźń z Joplin” pchnęła Natalię w kierunku pogranicza bluesa, soulu, jazzu i funku, zakorzenionych w amerykańskiej tradycji ciepłych, motown’owskich brzmień i vintage’owych instrumentów. Pod wpływem tych inspiracji w 2014 roku powstał „Prąd”, a w 2017 roku światło dzienne ujrzał album „Światło nocne”. W 2019 roku ukazała się piąta solowa, autorska płyta Natalii Przybysz, zatytułowana „Jak Malować Ogień”. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień i kompozycji, które ukazały się na poprzednich albumach. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiące blues, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe oraz mądre teksty.

 

Obok Mery Spolsky i jej twórczości trudno przejść obojętnie. Sama pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje... głównie do myślenia. Jej słowa są szczere i odważne, ubrane w mocne elektro-techno bity i piosenkowe melodie. Na swoim koncie ma już dwa albumy „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky”, trzy nominacje do Fryderyków, kilka wyprzedanych tras koncertowych, miliony odtworzeń na YouTube i serwisach streamingowych. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji. Towarzyszą jej „krzyż spolsky”, który niesie pomoc zagubionym sercom, czarno-białe paski i oczywiście najwierniejsi fani, czyli – Ludzie Spolsky.

 

Clock Machine to grupa, która w przeciągu swojej niemal 10-letniej kariery eksplorowała bardzo różne estetyki i z każdym kolejnym albumem zaskakuje świeżością. Mają na koncie 3 krążki oraz EP-kę, ale ich muzyka będąca mieszanką rocka, funku i muzyki elektronicznej zyskuje niesamowitego impetu podczas koncertów. To właśnie podczas występów na żywo można doświadczyć niezwykłego przepływu energii pomiędzy muzykami a publiką. Przekonali się o tym m.in. uczestnicy ich koncertów na Seven Festiwal, Orange Warsaw Festival, na Dużej Scenie Przystanku Woodstock i innych dużych festiwalach. Skład tworzą Igor Walaszek, Konrad Nikiel, Jakub Wojtas, Piotr Wykurz i Marcin Pater. Ich ostatni album „Prognozy" pokazuje nieco inne oblicze zespołu. Zawierająca 13 utworów produkcja miała premierę w marcu ubiegłego roku. Zebrała bardzo dobre recenzje i przyciągnęła rzesze fanów na koncerty. „Clock Machine wraca z albumem, który zadaje pytania i dogłębnie analizuje różne oblicza relacji międzyludzkich. Z piosenkami o próbach odnalezienia wspólnego języka z drugim człowiekiem. O słodkich sukcesach i gorzkich porażkach” – pisze zespół o swoim najnowszym wydawnictwie.  

 

Wirtualia Warszawskie są organizowane przez większość samorządów studenckich zrzeszonych w Porozumieniu Uczelni Warszawskich: Samorząd Studentów UW, Samorząd Studentów PW, Samorząd Studentów WUM, Samorząd Studentów UKSW, Samorząd Studentów SGGW, Uczelnianą Radę Samorządu Studentów AWF Warszawa, Samorząd Studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej, Samorząd Studencki Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Samorząd Studencki Akademii Sztuki Wojennej oraz Samorząd Studencki WWSI. Za realizację odpowiada telewizja studencka Uniwerek.TV. Wydarzenie jest współfinansowane przez m.st. Warszawę. Bezpłatna transmisja online koncertów będzie dostępna 4.12.2020 r. na Facebook'u, na profilu Juwenaliów Warszawskich. Start o godz. 19:30.

Data

4 grudnia 2020

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Gatunek

Alternatywna
Jazz
Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388