Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
Alice On The Roof wystąpi przed Anią Dąbrowską.

Alice On The Roof wystąpi przed Anią Dąbrowską.

Data publikacji: 16 lutego 2016
6 kwietnia

Alice On The Roof to 20-letnia belgijska artystka. W swoim kraju zasłynęła przebojem Easy Come, Easy Go, który przez osiem tygodni był na szczycie list przebojów i stał się najczęściej granym utworem 2015 roku. Pierwsza EP-ka pokryła się złotem, a w styczniu w sprzedaży pojawił się jej debiutancki album Higher.
Alice przez kilka lat uczyła się gry na pianinie w Stanach Zjednoczonych. W 2013 roku wróciła do Belgii i zaczęła pisać swoje pierwsze utwory. Po jakimś czasie odważyła się wysłać swoje demo do brytyjskiego producenta Tima Brana, znanego ze swojej współpracy m.in. z London Grammar i La Roux. Tim zachwycił się jej głosem i zgodził się wyprodukować pierwszy album Alice – Higher. Na płycie znalazły się trzy utwory z EP-ki (Easy Come Easy Go, Monopoly Loser, Like A Dying Rose) oraz dziewięć premierowych piosenek. Wszystkie wypełnione są poezją, w której gorycz młodości delikatnie przechodzi w świat dorosłych. Podczas mojego pobytu w Stanach czułam się bardzo wrażliwa. Byłam w romantycznym związku na odległość (…), który ukształtował mój liryczny styl pisania i zagwarantował muzyczny rozwój. Chciałam również nauczyć się być niezależna, żyjąc z dala od mojej rodziny, o czym mówi „Race In The Shadows”. Ta lekcja pomogła mi w robieniu najbardziej przerażającej rzeczy w moim życiu – śpiewaniu. – wspomina  Alice. Śpiewam po angielsku ponieważ w tym języku łatwiej mi wyrażać emocje, niż w moim ojczystym francuskim. Poezja, którą staram się zawrzeć w moich piosenkach, pozostawia miejsce to samodzielnej interpretacji, muzyczność słów prowadzi do emocji, a to jest najważniejsze.

POSŁUCHAJ: Easy Come, Easy Go

ZAJRZYJ - FB www.facebook.com/aliceontheroof

 

WSPÓŁPRACA:

 

      

Koncert Alice On The Roof zorganizowany przy wsparciu Przedstawicielstwa Walonia-Bruksela w Warszawie.

 

BILETY:
Do 14 marca – 59 pln (stojące), 79 pln (balkony)
Od 15 marca – 66 pln (stojące), 86 pln (balkony)

do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388