Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
ANIA DĄBROWSKA - SOLD OUT

ANIA DĄBROWSKA - SOLD OUT

6 kwietnia 2016, środa, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

6 kwietnia 2016

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Ania Dąbrowska
Kult

Gatunek

Rock
Rock & Pop
Newsletter

KONCERT WYPRZEDANY. W ZWIĄZKU Z TYM NIE BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ BILETÓW W KASIE KLUBU PRZED KONCERTEM

TIMETABLE:
19.00 - otwarcie klubu
19:45 - koncert Alice on The Roof
20:30 - koncert Small Mechanics
21:20 - koncert Ania Dąbrowska

SUPPORT - Alice On The Roof (Belgia), Small Mechanics (Polska)

Jak śpiewa w jednej z nowych piosenek – nic nie musi. To raczej my musieliśmy czekać na nowy materiał Ani Dąbrowskiej, tym razem wyjątkowo długo. Artystka poświęciła się bowiem życiu rodzinnemu, ale postanowiła też przemeblować swoje zaplecze artystyczne: zmieniła management, skład zespołu, producenta i wreszcie na nowo wymyśliła swoją muzykę, pozostawiając na szczęście te elementy, które zawsze były nieodzownymi elementami jej stylu: pastelowe ciepło głosu, szlachetne melodie i szczyptę melancholii w tle.

Płyta dla Dla naiwnych marzycieli powstawała przez pół roku, w czterech różnych warszawskich studiach, z udziałem kilkunastu muzyków. - W dużej mierze związane było to z procesem uczenia się przeze mnie produkcji muzycznej. Wszystko chciałam wypróbować na własnej skórze i na własnym portfelu. Przemieszczałam się z miejsca na miejsce i sprawdzałam, co z tego wyjdzie – tak Ania Dąbrowska wspomina proces tworzenia i rejestracji materiału. Muzyki, która zaskakuje subtelnością i elegancją, ujmuje przestrzenią podkreślaną przez partie fortepianu, gitary akustycznej czy fletu. - Po raz pierwszy przed wejściem do studia zrobiłam próby z zespołem i razem aranżowaliśmy te piosenki. Lekkość tej muzyki, powietrze, które tam słychać, wynika również z tego, sprawdziliśmy, co działa i wiedzieliśmy, że już nie trzeba niczego dokładać, że piosenka jest gotowa.

Brzmienie Dla naiwnych marzycieli to również zasługa Aleksandra Kowalskiego, lepiej znanego jako Czarny HIFI. Producenta, który choć kojarzony jest przede wszystkim z hip-hopem (z grup HiFi Banda i Monopol, a także ze współpracy m.in. z Eldo, Pezetem, Mor W.A., Sokołem i Marysią Starostą), doskonale odnajduje się w świecie kojących zwrotek i chwytliwych refrenów, co udowodnił wcześniej chociażby produkcjami dla Izy Kowalewskiej.
- Czarny HIFI rzeczywiście aktywnie działa w środowisku hiphopowym, z niego się wywodzi, ale na pewno się do niego nie ogranicza. Podczas pracy nad płytą ani razu nie zdarzyło się, żeby namawiał mnie do dorzucenia tłustego beatu – śmieje się Ania. - Jest otwartym człowiekiem z romantyczną wrażliwością muzyczną.

Dla naiwnych marzycieli to rzeczywiście płyta rozmarzona i może nawet naiwna, ale przede wszystkim przebojowa i mimo kilku gorzkich nut, wprawiająca w pogodny nastrój. Z resztą, tego pisać nie trzeba – każdy fan muzyki w Polsce doskonale wie, jak działa głos Ani Dąbrowskiej.

Ania Dąbrowska z nowym materiałem wystąpi w klubie Stodoła 6 kwietnia.

Alice On The Roof 

Alice On The Roof to 20-letnia belgijska artystka. W swoim kraju zasłynęła przebojem Easy Come, Easy Go, który przez osiem tygodni był na szczycie list przebojów i stał się najczęściej granym utworem 2015 roku. Pierwsza EP-ka pokryła się złotem, a w styczniu w sprzedaży pojawił się jej debiutancki album Higher.
Alice przez kilka lat uczyła się gry na pianinie w Stanach Zjednoczonych. W 2013 roku wróciła do Belgii i zaczęła pisać swoje pierwsze utwory. Po jakimś czasie odważyła się wysłać swoje demo do brytyjskiego producenta Tima Brana, znanego ze swojej współpracy m.in. z London Grammar i La Roux. Tim zachwycił się jej głosem i zgodził się wyprodukować pierwszy album Alice – Higher. Na płycie znalazły się trzy utwory z EP-ki (Easy Come Easy Go, Monopoly Loser, Like A Dying Rose) oraz dziewięć premierowych piosenek. Wszystkie wypełnione są poezją, w której gorycz młodości delikatnie przechodzi w świat dorosłych. Podczas mojego pobytu w Stanach czułam się bardzo wrażliwa. Byłam w romantycznym związku na odległość (…), który ukształtował mój liryczny styl pisania i zagwarantował muzyczny rozwój. Chciałam również nauczyć się być niezależna, żyjąc z dala od mojej rodziny, o czym mówi „Race In The Shadows”. Ta lekcja pomogła mi w robieniu najbardziej przerażającej rzeczy w moim życiu – śpiewaniu. – wspomina  Alice. Śpiewam po angielsku ponieważ w tym języku łatwiej mi wyrażać emocje, niż w moim ojczystym francuskim. Poezja, którą staram się zawrzeć w moich piosenkach, pozostawia miejsce to samodzielnej interpretacji, muzyczność słów prowadzi do emocji, a to jest najważniejsze.

POSŁUCHAJ:

Easy Come Easy Go

ZAJRZYJ:

FB - www.facebook.com/aliceontheroof

WSPÓŁPRACA:

      

Koncert Alice On The Roof zorganizowany przy wsparciu Przedstawicielstwa Walonia-Bruksela w Warszawie.    

SMALL MECHANICS

Spotkanie muzyków wywodzących się z różnych światów muzycznych zaowocowało muzyką wymykającą się wszelkim konwencjom. Muzycy opierają swoją twórczość na mechanicznych dźwiękach samplując je i ubierając w elektroniczno-popowy styl na granicy dreamu i ambientu. Small Mechanics opiera się na nieustającym eksperymencie, żonglowaniu gatunkami muzycznymi i eksplorowaniu świata maszyn. W myśl zasady, że muzyka jest wszędzie.
Ich debiutancki album który ukazał się na wiosnę 2015 zyskał wiele pochlebnych ocen. Patronem albumu zostały rozgłośnie Polskie Radio Trójka oraz Radio Kraków.

Skład zespołu:
Dawid Kałuski - produkcja, instrumenty klawiszowe, gitary, programowanie
Karol Wróblewski - wokal
Tymoteusz Miłowanow - gitary
Jakub Kinsner - perkusja

POSŁUCHAJ:
Crushed by Sun
The Noise
Tears like drums feat. Smooth Quartet

ZAJRZYJ:
FB  - www.facebook.com/smallmechanics

ZAPRASZAMY

KONCERT WYPRZEDANY

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:
Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.
 

Data

6 kwietnia 2016

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Ania Dąbrowska
Kult

Gatunek

Rock
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388