Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
NORMALSI GOŚĆMI JELONKA

NORMALSI GOŚĆMI JELONKA

Data publikacji: 21 października 2014
11 GRUDNIA W KLUBIE STODOŁA!

Twórczość  Normalsów intryguje – napisał miesięcznik „Teraz Rock” – muzycznie osadzona w grunge`u, tekstowo dość poetycka, z konceptualnym zarysem poszczególnych albumów”.
Debiut płytowy Normalsów - album „Soliloquium” , wydany w 2005 r., i  ” Dekalog czyli Piekło Muzykantów” – wydany rok później, okazały się sukcesem artystycznym. W roku 2007 Ministerstwo Edukacji i kuratorzy oświaty nagradzają płytą Normalsów najlepszych maturzystów w kraju.

Bogaty  dorobek twórczy Normalsów stał się inspiracją dla ludzi teatru. Fabularne, obrazowe utwory zespołu uruchomiły reżyserską wyobraźnię. Owocem tego jest widowisko rockowe „Łajza” (prapremiera – styczeń 2013 r.) Oparte na tekstach i muzyce Normalsów  widowisko muzyczno-taneczne , wyreżyserowane zostało przez Artura Żymełkę . Spektakl  muzyczny „Łajza” przyniósł Normalsom uznanie środowisk artystycznych i szerokiej publiczności interesującej się nie tylko muzyką rockową, ale także jej fuzją z różnymi formami tanecznymi, a także z muzyką klasyczną – w tym przypadku to  dzieła  J.S. Bacha w interpretacji  skrzypka Michała Jelonka. Spektakl „Łajza” zdobył „Złotą Maskę”, w ciągu dwóch sezonów został zagrany kilkadziesiąt razy, w  tym  w Warszawie w Sali Kongresowej, na międzynarodowym festiwalu tanecznym w Lądku Zdrój.

Działalność Normalsów nie ogranicza się do koncertowania i nagrywania albumów płytowych (ostatni to „Pokój z widokiem na wojnę” – 2009). Zespół  w latach 2008 – 2011 co roku organizował trasy koncertowe w Polsce, promujące Łódzką Scenę Muzyczną, czyniąc z nich objazdowy festiwal prezentujący dokonania łódzkich formacji rockowy. Zespół Normalsi  tworzą:  Piotr Chypis Pachulski – gitary, wokal, Miroslaw Koniu Mazurczyk – gitary, Przemek Wyrwas – gitara basowa, Grzegorz Szelewa – perkusja

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31