Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
ZAKOPOWER W LISTOPADZIE W STODOLE!

ZAKOPOWER W LISTOPADZIE W STODOLE!

Data publikacji: 7 lipca 2015
20 listopada 2015

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa dusza obleczona rockowym ciałem. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i charakterystycznym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.
Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Pozycja Zakopower umacnia się również na europejskiej scenie World Music. Band zagrał na wielu prestiżowych europejskich festiwalach, a podczas tras klubowych odwiedził również dalsze zakątki globu - Indie, Chiny, Maroko, USA oraz Kanadę.
Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005.
Druga płyta zespołu Na siedem (2007) rozeszła się w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600 tysięcy egzemplarzy. Teksty, oprócz członków zespołu, napisali m. in. Kayah, Adam Nowak i Rafał Bryndal, gościnnie zagrał, zafascynowany twórczością Zakopower, Nigel Kennedy. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk! Niedługo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45 Festiwal w Opolu!
2011 rok stał pod znakiem długo wyczekiwanego albumu Boso. Pierwszy singiel Boso zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status potrójnej platyny. Rok później album Boso zyskał również uznanie w oczach Akademii Fonograficznej, która przyznała mu aż 3 nagrody Fryderyk 2012.
Ostatnim wydawnictwem jest Kolędowo, gdzie na CD i DVD prócz powszechnie znanych kolęd zaaranżowanych po zakopowerowsku, można usłyszeć pastorałki ludowe, które gra się jedynie na Podhalu.
Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który promowany jest w radiach singlem Tak ma być. Premiera planowana jest na wrzesień 2015 r.

Zespół ZAKOPOWER wystąpi w Stodole 20 listopada.

Zapraszamy!


Bilety:
Do 29 października -  40 PLN (stojące)/60 PLN (balkon)
Od 30 października – 47 PLN (stojące)/67 PLN (balkon)

do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, eventim.pl, ebilet.pl, Ticketpro.pl
 

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31