Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
ZAKOPOWER

ZAKOPOWER

20 listopada 2015, piątek, Klub Stodoła, Duża Scena

Data

20 listopada 2015

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Zakopower

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

19:00 wejście
20:00-20:35 Kapelanka
20:50 ZAKOPOWER

SUPPORT: KAPELANKA

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa dusza obleczona rockowym ciałem. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i charakterystycznym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.
Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Pozycja Zakopower umacnia się również na europejskiej scenie World Music. Band zagrał na wielu prestiżowych europejskich festiwalach, a podczas tras klubowych odwiedził również dalsze zakątki globu - Indie, Chiny, Maroko, USA oraz Kanadę.
Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005.
Druga płyta zespołu Na siedem (2007) rozeszła się w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600 tysięcy egzemplarzy. Teksty, oprócz członków zespołu, napisali m. in. Kayah, Adam Nowak i Rafał Bryndal, gościnnie zagrał, zafascynowany twórczością Zakopower, Nigel Kennedy. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk! Niedługo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45 Festiwal w Opolu!
2011 rok stał pod znakiem długo wyczekiwanego albumu Boso. Pierwszy singiel Boso zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status potrójnej platyny. Rok później album Boso zyskał również uznanie w oczach Akademii Fonograficznej, która przyznała mu aż 3 nagrody Fryderyk 2012.
Ostatnim wydawnictwem jest Kolędowo, gdzie na CD i DVD prócz powszechnie znanych kolęd zaaranżowanych po zakopowerowsku, można usłyszeć pastorałki ludowe, które gra się jedynie na Podhalu.
Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który promowany jest w radiach singlem Tak ma być. Premiera planowana jest na wrzesień 2015 r.

Zespół ZAKOPOWER wystąpi w Stodole 20 listopada.

Zapraszamy!


Bilety:
47 PLN (stojące)/67 PLN (balkon)

do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, eventim.pl, ebilet.pl, Ticketpro.pl
 

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Data

20 listopada 2015, 00:00

Miejsce

Klub Stodoła, Warszawa

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

Zakopower

Gatunek

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31