Go to the contentGo to the menu
Accept

Accept

5 February 2011, Saturday, , Duża Scena

Date

5 February 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Accept

Genres

Hard & Heavy

Accept to niemiecki zespół heavy metalowy z Solingen, założony w 1970 roku przez wokalistę Udo Dirkshneidera. Odegrał ważną rolę w rozwoju speed metalu, będąc podstawowym elementem niemieckiej sceny heavy metalowej w pierwszej połowie 1980 roku.

Accept to niemiecki zespół heavy metalowy z Solingen, założony w 1970 roku przez wokalistę Udo Dirkshneidera. Odegrał ważną rolę w rozwoju speed metalu, będąc podstawowym elementem niemieckiej sceny heavy metalowej w pierwszej połowie 1980 roku.

Jednym z najsłynniejszych utworów zespołu Accept jest "Metal Heart", który zawiera fragmenty "Dla Elizy" Ludwiga van Beethovena i "Marszu Słowiańskiego" Piotra Czajkowskiego. Po rozwiązaniu działalności w 1997 roku i krótkiej reaktywacji w 2005 roku, zespół powrócił na dobre w 2009 roku. Udo Dirkshneidera zastąpił ex-frontman TT Quick - Mark Tornillo, a nowy, dwunasty już w karierze album "Blood of the Nations" wyniósł ich na szczyty. W trakcie swojej kariery sprzedali w sumie ponad 17 milionów płyt!

"Blood Of The Nations", najnowszy album zespołu wydany w 2010 roku, zebrał olbrzymią ilość entuzjastycznych recenzji na całym świecie i stał się murowanym kandydatem do zdobycia pierwszych miejsc w notowaniach hardrockowych płyt 2010 roku. Ten niesamowity powrót na metalową scenę stał się gorącym tematem dyskusji wśród znawców metalu. Dzięki płycie zespół po raz pierwszy zawędrował na szczyty list przebojów. I nie mówimy tu o kolejnym rockowym zespole, ale o Accept, liderze niemieckiej sceny metalowej! Formacja, która rozpoczęła karierę w małej niemieckiej miejscowości Solingen podbiła świat! W trakcie swojej długoletniej kariery zespół zagrał trasy koncertowe wzdłuż i wszerz globu, grał koncerty obok takich uznanych formacji jak AC/DC, Kiss, Metallica, Ozzy Osbourne, Motley Crue, Dio czy Iron Maiden. A w ciągu ostatnich kilku miesięcy do mediów docierają wyłącznie informacje o sukcesach zespołu. Accept poprzedzał zespół AC/DC podczas ich ostatniej trasy w Niemczech, był gwiazdą festiwalu Sonisphere w Stambule i Bukareszcie, zdobył pierwsze miejsce na liście klipów video w portalu MySpace, dotarł do Top 25 w amerykańskim zestawieniu iTunes, osiągnął 12 miejsce europejskiego Billboardu oraz 35 miejsce światowego zestawienia. Artykuły o zespole ukazały się na łamach tak prestiżowych pism jak Financial Times, New York Times czy Der Spiegel? Lista osiągnięć jest naprawdę długa.

Na początku 2011 roku zespół Accept idzie za ciosem i wyrusza w wielką europejską trasę koncertową promującą album "Blood Of The Nations". W ramach trasy odwiedzi takie kraje jak Niemcy, Szwajcaria, Hiszpania, Włochy, Grecja, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Czechy, Węgry, Francja, Belgia, a także Rosja i Wielka Brytania. Polscy fani też będą mogli obejrzeć Accept na żywo. Zespół wystąpi 5 lutego w naszym klubie.

Accept pojawi się w Polsce w składzie: Wolf Hoffmann - gitary, Mark Tornillo - wokal, Peter Baltes - gitara basowa, Herman Frank - gitary oraz Stefan Schwarzman - perkusja. To nie lada gratka dla wszystkich fanów ponieważ poprzednim razem muzycy zagrali w Polsce tylko dwa razy - w 1986 i 1993 roku! Zapraszamy!

Date

5 February 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

Accept

Genres

Hard & Heavy
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388