Go to the contentGo to the menu
ACID DRINKERS, None, Freak, Rootwater

ACID DRINKERS, None, Freak, Rootwater

23 October 2008, Thursday, , Duża Scena

Date

23 October 2008

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Rock & Pop

W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych trudno było znaleźć fana ciężkich dźwięków, który nie znałby „Kwasożłopów”. Równie trudno jak znalezienie półki z płytami czy kasetami, na której naczelnego miejsca nie zajmowałyby „Are You A Rebel"” czy „Strip Tease”. Gdy dojrzeli i okrzepli zaserwowali fanom dwie bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze pozycje w dyskografii – „Vile Vicious Vision” i „Infernal Connection”. Ten drugi uważany jest do dzis za opus magnum Acid Drinkers i pomnik polskiego thrash metalu. Zespołu nie opuszało poczucie humoru, ani rewelacyjna forma, której owocem były przyznane Acidom Fryderyki w latach 1998, 2000 i 2004 w kategorii ‘najlepszy zespół hard & heavy’. Po czterech latach od wydania „Rock Is Not Enough” zespół faktycznie potwierdza. że rock to dla nich zbyt mało proponując najcięższy wśród dotychczasowych dokonań album i proponując 11 premierowych utworów. „Verses Of Steel” to istny dynamit, zbiór piosenek równie przebojowych co intensywnych, zapierających dech w piersiach i powalających niespotykaną świeżością i radością z grania. Najnowsza, długo oczekiwana płyta Acid Drinkers to bezpośrednie nawiązanie do „Infernal Connection” – to energia, szybkość i niesamowite brzmienie gitar w 11 przebojowych kompozycjach! Płyta została nagrana w studiach „Perlazza” (Opalenica) i "Jet" (Nowy Dwór) natomiast miksowaniem płyty w Londynie zajął się Jacek Miłaszewski. Do utworu „Swallow The Needle” zespół przygotował teledysk.

NONE Zespół NoNe powstał w roku 1999. Bardzo szybko, w wyniku zaangażowania i intensywnej pracy jego członków, podpisał trzypłytowy kontrakt z wytwórnią Metal Mind Productions, nakładem której ukazały się trzy płyty: No One (2000), Procreation (2001) oraz Black Star (2003). Na albumach tych znalazło się wielu zaprzyjaźnionych artystów, między innymi Glaca i Magic (zespół Sweet Nosie), Guzik (Homosapiens, Flapjack), DJ Kostek, Perła (Acid Drinkers, Guess Why) oraz Olass (Acid Drinkers).Zespół zagrał koncerty i trasy u boku najbardziej popularnych zespołów rockowych w Polsce: 2TM2,3, Acid Drinkers, Sweet Noise, Homosapiens i Kazik Na Żywo, jak i również otwierał koncerty takich gwiazd światowych jak Machine Head czy Soulfly.Twórczość zespołu została bardzo dobrze oceniona przez branżową prasę muzyczną oraz inne media: "Debiut roku 2000" w Metal Hammer, "Nadzieja na rok 2001" w Tylko Rock, tytułowy numer Black Star z naszej trzeciej płyty znalazł się na 10 miejscu w kategorii Utwór Roku. Powstał również teledysk do utworu Get Into My Mind, którego współtwórcami byli fani zespołu, tworzący tak zwany Street Team. Produkcją klipu zajęła się wrocławska Grupa#13. Teledysk ponad 20 tygodni utrzymywał się na liście przebojów programu Hells Kitchen na VIVIE i dwukrotnie trafił na pierwsze miejsce.W chwili obecnej zespół NoNe promuje swój czwarty album zatytułowany The Rising, który miał premierę na początku lipca tego roku i ukazał się nakładem Mystic. Jest to największa w tej chwili firma, wydająca i promująca tego typu muzykę w Polsce. Do utworu In One Moment, został nakręcony teledysk , który zbiera bardzo pozytywne recenzje we wszelkich mediach.Trasa koncertowa organizowana jest w ramach promocji najnowszej płyty Zespołu NoNe - The Rising. Trasa ta jest przedsięwzięciem na skalę ogólnopolską – w jej trakcie Zespół odwiedzi ponad 20 największych miast Polski (np. Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Katowice, Lublin) i da mnóstwo energicznych, widowiskowych i medialnych koncertów.

ROOTWATER ROOTWATER /ru:t’wa:tr/ od ang. root (korzeń, ale też podstawa, drążyć w poszukiwaniu czegoś) i water (woda, najbardziej powszechna i podstawowa ciecz, fundament życia); 1) postawa, myśl przewodnia procesu emocjonalnego, mającego na celu uchwycenie podstawowych, pierwotnych zasad harmonii dźwięków i użycia ich do jak najskuteczniejszego poruszenia słuchającego; 2) magma muzyczna o różnym zabarwieniu emocjonalnym, zgodnie z wykładnią stojącej za nią doktryny układająca się w pulsujące, pierwotne wzory; 3) jednostka lub grupa zajmująca się badaniem i praktykowaniem (1) i (2). Zespół powstał w 2002 roku. Skład zespołu: TAFF- wokal, ZUSIN – gitara, TRUONG – gitara, HEINRICH – gitara basowa, ROWIŃSKI – perkusja. Inne zespoły muzyków Rootwater : Heinrich – VESANIA, Taff - BLACK RIVER. Znakiem firmowym zespołu jest charakterystyczny i rozpoznawalny głos TAFFa, orientalno – folkowe klimaty w muzyce z Europy środkowej i bliskiego wschodu. Uwagę przyciąga też niskie strojenie instrumentów oraz zaangażowane społecznie i politycznie teksty.Dyskografia:1.LP - ROOTWATER „Under” 2004 wydawca: Fonografika2.EP- ROOTWATER „The Legends of Hava Nagila by Rootwater”2005 limited editions 1000 copies, wydawca: Fonografika 3.LP „ Limbic System” 01.03.2007 r. wydawca: Mystic Production4.LP. Soundtrack inspirowany grą „ WIEDZMIN”, Various Artist „ Witcher” 2007”, utwór „Born Again”Koncerty:1.W latach 2002 – 2006 liczne koncerty na terenie Polski, trasy HellRide Tour 2004, 2006, obejmujące łacznie okolo 80 miast. Łaczna ilość koncertów przez te lata to okolo 120.2.W 2007 roku, 30 dniowa Wielka trasa po Polsce Mystic Tour 2007, po 30 największych miastach w Polsce3.MYSTIC FESTIVAL 207 wraz z: SLAYER, CELTIC FROST, BEHEMOTH, BLOODSIMPLE.4. Wielki rock- festiwal w Sankt Petersburgu (Rosja) ”Open the Window”, i 5.sierpień 2007 zespół wystąpił także na festiwalu HUNTERFEST obok takich gwiazd jak m.in. Sepultura, Rage, Kreator, 6.Rootwater wystąpił także na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (około miliona ludzi) obok m.in. Type O Negative czy Acid Drinkers. W 2009 roku planowana jest premiera nowej płyty „ Visionism”. Trasa promująca wydawnictwo, obejmie Polskę, bałkany i Rosję, a także część europy zachodniej.Koncert jest przeznaczony również dla osób niepełnoletnich. Jeśli nie skończyłeś jeszcze16 lat, to zapraszamy z jednym z rodziców.

Date

23 October 2008

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Genres

Hard & Heavy
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388