Go to the contentGo to the menu
AKURAT

AKURAT

17 december 2011, saturday, , Duża Scena

Date

17 december 2011

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Artists

Akurat
NOHUCKI

Genres

Reggae & Ska
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Niektórzy porównują AKURAT do The Madness, inni do Manu Chao. Z rodzimych gwiazd najbliżej mu do Kultu, Daabu, czy Dżemu. Pewne jest jednak to, że AKURAT wypracował swój własny, rozpoznawalny styl, a jego twórczość najłatwiej opisać używając słów: rock + reggae + ska + energia + niebanalne teksty.

AKURAT od kilku lat niestrudzenie koncertuje w całej Polsce, kilkanaście razy odwiedzał też zagranicę. Jest prawdziwą gwiazdą rynku niezależnego i bywalcem wielkich festiwali muzycznych (nie tylko w kraju).

AKURAT powstał w Bielsku-Białej. Po wielu personalnych zmianach, w tym także wokalisty, wykrystalizowała się grupa profesjonalnych i doświadczonych muzyków.

Obecnie zespół tworzą: Piotr Wróbel i Wojciech „Yellow” Żółty (wokale, gitary),Przemysław „Pastuch” Zwias (saksofon, flet), Ireneusz Wojnar (bas) i Bartek "Barthezz" Pawlus (perkusja).

Zawodowa kariera AKURAT rozpoczęła się od trzech koncertów na Przystanku Woodstock. Następnie grał między innnymi w Jarocinie, na Hunter Fest, Przystanku Olecko, FAMA-ie i Regałowisku czy Hrahovce, Trutnov Festival i Mish & Mash Party w Czechach.

Pierwszy album „POMARAŃCZA” od razu podbił serca słuchaczy, a przeboje: „Hahahaczyk”, „Espania (jem pomarańczę)” czy „Lubię mówić z Tobą” weszły do żelaznego kanonu koncertów AKURAT.

Następnie ukazały się: „PROWINCJA” oraz „FANTASMAGORIE”, z których piosenki: „Wiej-ska”, „Do prostego człowieka” i „Fantasmagorie” przez długie tygodnie okupowały listy przebojów w całej Polsce. A single z płyty OPTYMISTYKA takie jak „Żółty Wróbel”, „Język ciała” i „Zgaś moje oczy…” stały się radiowymi przebojami.

W czerwcu 2010 roku ukazał się „CZŁOWIEK” płyta, która potwierdziła wysoką formę AKURAT i ukazała zespół jako niestroniący od nowoczesnych aranżacji i rozwiązań. Utwór „Godowy majowy” promujący płytę „CZŁOWIEK” w mgnieniu oka stał się imprezowym przebojem, a utwór „Ale człowiek song” właśnie zaczyna podbijać listy przebojów.

Dziś AKURAT to w pełni dojrzały i profesjonalny zespół, który nic nie stracił ze swej młodzieńczej witalności. Gra zdecydowanie rockowo, jednak nadal sięga po figury rytmiczne rodem ze ska i reggae. Żywiołowi wokaliści i gitarzyści, dobrze brzmiące dęciaki i sprawna sekcja rytmiczna, stanowią o sile zespołu, którego każdy kolejny singiel wędruje w górę list przebojów.

Date

17 december 2011, 00:00

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

klub Mechanik

Artists

Akurat
NOHUCKI

Genres

Reggae & Ska
Rock & Pop
Karta podarunkowa
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31