Go to the contentGo to the menu
Alexander Rybak

Alexander Rybak

7 December 2009, Monday, , Duża Scena

Date

7 December 2009

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Live Nation
Klub Stodoła

Artists

Alexander Rybak

Genres

Rock & Pop

Live Nation we wspólpracy z Klubem Stodoła zaprasza na koncert zwycięzcy tegorocznej edycji koncertu Eurowizja – Alexandra Rybaka.

Koncert odbędzię się 7 grudnia, oczywiście w warszawskim Klubie Stodoła.

Muzyczna podróż Alexandra Rybaka rozpoczęła się już w wieku 5 lat, kiedy to jego rodzice po przeprowadzce z Białorusi do Norwegii, rozpoczęli z nim lekcje gry na skrzypcach i na pianinie. Dzięki ciężkiej pracy i żmudnym treningom talent Alexandra rozwijał się w niesamowitym tempie, co zaowocowało występami przed szeroką publicznością coraz częściej dostrzegającą ogromny talent drzemiący w małym chłopcu. Kolejne lata, poza wyborem skrzypiec, jako instrumentu głównego oraz coraz większą dojrzałością muzyczną Alexandra, który zaczął również sam komponować, przynosiły coraz większe sukcesy. Będąc członkiem różnych orkiestr chłopiec podróżował po świecie, a później zdecydował się na wzięcie udziału w konkursie talentów, w którym swoją własną kompozycją: „Foolin” zdobył serca norweskich widzów. To miał być jednak dopiero początek, gdyż wkrótce po wygranej w konkursie, podczas jednej z podróży, wpadł on na pomysł piosenki „Fairytale”, która otworzyła mu drzwi do kariery. To dzięki temu utworowi bowiem, bazującego na norweskiej muzyce folkowej, wygrał on Międzynarodowy Konkurs Eurowizji, uzyskując rekordowe poparcie międzynarodowej publiczności. „Fairytale” od tej chwili stał się jednym z najpopularniejszych hitów europejskich stacji radiowych, a już wkrótce Europą zawładnął również debiutancki album „Fairytales”, który do czerwca 2009 został wydany w ponad 25 krajach Europy, uzyskując niesamowity wynik 300 000 sprzedanych egzemplarzy. Europejska trasa koncertowa Alexandra Rybaka, na której znalazła się również Warszawa, umożliwi nam zaś podziwianie tego ogromnego talentu podczas koncertów na żywo.

 

Szczegółowe informacje na temat artysty: www.alexanderrybak.com

Date

7 December 2009

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Live Nation
Klub Stodoła

Artists

Alexander Rybak

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388