Go to the contentGo to the menu
Armia

Armia

11 March 2009, Wednesday, , Duża Scena

Date

11 March 2009

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

ARMIA

Genres

Rock & Pop

Po trzech latach od wydania płyty „Ultima Thule” ARMIA proponuje słuchaczom nowy materiał. „Der Prozess” jest kolejnym koncept-albumem w historii zespołu. Już sama nazwa nasuwa skojarzenia z arcydziełem Franza Kafki a Tomasz Budzyński nie wypiera się tej inspiracji. Mówi wprost, że odczytany po latach „Proces” stał się dla niego natchnieniem do napisania tekstów na nową płytą. Już wcześniej na swoich płytach zespół nawiązywał do twórczości takich artystów jak Dante czy Samuel Beckett.

 

Oczywiście nowa płyta ARMII nie jest ilustracją powieści Franza Kafki, a indywidualnym spojrzeniem na egzystencjalny dramat każdego człowieka. Można by powiedzieć, że teksty Budzyńskiego bardzo wyraźnie odwołują się do filozofii Kierkegaarda, którego zresztą Kafka uważał za swoją bratnią duszę. Bardzo osobiste teksty są niezwykle poruszające a w połączeniu z agresywną i bardzo ekspresyjną muzyką zespołu dają wstrząsający efekt. Sześć utworów układa się w wyrafinowaną suitę, której twórcą jest gitarzysta Paweł Klimczak. Muzykę można określić jako bardzo oryginalne skrzyżowanie hard core’u, jazzu a nawet współczesnej awangardowej muzyki poważnej. Gitarowa ściana dźwięku, fantastyczna gra nowego perkusisty Tomasza Krzyżaniaka i baśniowe dźwięki waltorni tworzą dość niesamowite tło dla mocnego a momentami teatralnego głosu charyzmatycznego wokalisty.

 

Płytę zamyka bonus w postaci utworu „Underground”, do nagrania którego zespół zaprosił uczestników oficjalnego forum internetowego zespołu ARMIA.

 

Tomasz Budzyński - głos

Paweł Klimczak - gitary

Krzyżyk - perkusja

Dr Kmieta - bas

Frantz - gitara

Banan - waltornia, klawisze, melodica

Robert Friedrich - realizacja i mix

 

Date

11 March 2009

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Klub Stodoła

Artists

ARMIA

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388