Go to the contentGo to the menu
Beach House (Fabryka Trzciny)

Beach House (Fabryka Trzciny)

10 November 2012, Saturday, , Duża Scena

Date

10 November 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Artists

Beach House

Genres

Rock & Pop

Niedzielny koncert formacji Beach House został przeniesiony z warszawskiej Stodoły do klubu Fabryka Trzciny! Wcześniej zakupione bilety zachowują ważność.

W roli supportu pojawi siÄ znakomity elektroniczny projekt Holy Other.

Beach House wraca do Polski jesienią, by zagrać swój pierwszy i jedyny w tym roku klubowy koncert w naszym kraju!

11 listopada zapraszamy do warszawskiej Stodoły!

Pomysł na stworzenie zespołu narodził się w 2004 roku; wtedy też Victoria Legrand i Alex Scally i gitarzysta połączyli siły w dream-popowym Beach House. Debiutowali 2 lata później, albumem „Beach House”, wydanym przez Carpark Records. Środowisko muzyczne przyjęło płytę ze sporym entuzjazmem – album znalazł się m.in. na 16. miejscu corocznego podsumowania magazynu Pitchfork. Kolejne albumy – „Devotion” z 2008 roku i „Teen Dream” z 2010 – otworzyły im drzwi do międzynarodowej kariery.

Muzycy zaangażowali się m.in. we wspólny projekt z Red Hot Organization, a Victoria nagrała dwa utwory z Grizzly Bear. Po raz pierwszy też Beach House pojawił się na najważniejszych festiwalach i w największych miastach Ameryki i Europy. W maju tego roku swoją premierę miał czwarty album zespołu – „Bloom”. Płyta powstawała przede wszystkim w trakcie intensywnej, dwuletniej trasy koncertowej. Po powrocie do domu, w rodzinnym Baltimore, Victoria i Alex złożyli ten materiał w jedną, spójną całość i pod koniec 2011 roku nagrali album w Sonic Ranch Studios. Pastelowe brzmienia krążka udowadniają, że to w Beach House należy upatrywać współczesnych spadkobierców Cocteau Twins. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje, a zespół wyruszył w kolejną trasę koncertową w ramach której odwiedził między innymi katowicki festiwal Tauron Nowa Muzyka.

Date

10 November 2012

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Artists

Beach House

Genres

Rock & Pop
Karta podarunkowa
Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388