Go to the contentGo to the menu
Billy Talent

Billy Talent

12 February 2010, Friday, , Duża Scena

Date

12 February 2010

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Genres

Punk
Rock & Pop

Kanadyjska gwiazda punk-rocka przyjedzie do Polski promować swój trzeci album „Billy Talent III”.Zespół Billy Talent powstał w 1993 roku w Streetsville, Ontario. Zespół początkowo nosił nazwę Pezz i pod tym szyldem tworzył do 2001 roku (wydając jeden album o nazwie „Watoosh!”). W tym czasie okazało się, iż istnieje już amerykański zespół o tej samej nazwie -- efektem tego była decyzja o zmianie nazwy zespołu. Inspiracją była postać Billego Talenta, gitarzysty z filmu Bruca McDonalda „Hard Core Logo”. Wraz ze zmianą nazwy muzyka tworzona przez zespół zaczęła coraz bardziej zmierzać w kierunku agresywnego punk-rocka. W 2003 roku zespół Billy Talent wydał album zatytułowany po prostu „Billy Talent I”. Krążek zyskał status potrójnej platyny w Kanadzie, a zespół zgarnął wiele prestiżowych nagród muzycznych (m.in. dwie nagrody Juno na Najlepszy Zespół oraz Najlepszy Album Roku).Druga płyta zespołu, wydana w 2006 roku, przyniosła jeszcze większy sukces. Pierwsze miejsca na listach przebojów i listach sprzedaży, niezwykłe koncerty na wszystkich kontynentach uczyniły z zespołu światową gwiazdę punk-rocka. Zespół występował razem z takimi grupami, jak Rise Against, Anti-Flag, Moneen, czy My Chemical Romance. Po trwającej do lipca 2008 roku trasie koncertowej zespół zapowiedział pracę nad kolejnym krążkiem. W studiu zespół pracował z Brendanem O'Brienem, znanym ze współpracy z Red Hot Chili Peppers, Rage Against The Machine, Pearl Jam, Incubus, czy Soundgarden. Zaowocowało to albumem „Billy Talent III”, którego premiera miała miejsce w lipcu 2009 roku.

Grupa Maypole istnieje w świadomości fanów undergroundu od 2001 roku. Jako inspiracje muzyczne zespół wymienia Rage Against The Machine, Ignite, Pennywise i Offspring. Muzyka Maypole jest kombinacją punka, hardcore’u i metalocore’u, co sprawia że jest zawsze żywiołowo przyjmowana przez publiczność.Ich debiutancki CD „In Your Hands”, zrealizowany w Serakos Studio, ujrzał światło dzienne dzięki współpracy z wytwórnią Burning Chords.Zespół ma także na koncie wydawnictwo „In Punk We Rust” z krakowskim CF98 a jego muzykę można usłyszeć w wielu produkcjach filmowych dotyczących sportów ekstremalnych.Po kilku zmianach personalnych zespół liczy sobie aktualnie 5 członków i są to: Shorty (wokal, gitara), Kris (wokal, gitara), Yogi (wokal, bass), Flisu (bass) i Chmielek (perkusja). Skład aktualnie pracuje nad materiałem na nową płytę.

Date

12 February 2010

Venue

Stage

Duża Scena

Organizers

Go Ahead
Klub Stodoła

Genres

Punk
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galleries

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Join us
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Stay updated Subscribe Newsletter

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

phone: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388